1986 рік

ДЕБЮТ СЕРЕД МАЙСТРІВ

1986 1Підготовку до нового сезону футболісти «Нафтовика» почали вже в ранзі команди майстрів. Основний кістяк команди склали футболісти, які завоювали путівку в другу лігу. Але в тренерському штабі сталися зміни. Біля керма команди став Євген Зенонович Камінський, який працював до цього в хмельницькому «Поділлі». Він вирішив посилити команду досвідченими гравцями, прекрасно розуміючи, що без гравців, які пройшли школу вищої та першої ліг, команді буде важко спочатку вести конкуренцію з сильнішими суперниками. Тому й з’явились в команді воротар Олексій Швойницький, півзахисник Костянтин Антоненко та нападаючий Володимир Дикий зі Львова, форвард Олег Крамаренко, який свого часу грав за харківський «Металіст», московське «Динамо» та дніпропетровський «Дніпро». Поповнили команду також Віктор Попович, який грав раніше в сумському «Фрунзенці» та кемеровському «Кузбасі» і гравець вінницької «Ниви» Ігор Лисик.

1986 2КАМІНСЬКИЙ Євген Зенонович – головний тренер

1986 р. матчі № 1-17

Під його керівництвом команда зіграла – 17 матчів, виграла – 5, завершила внічию – 3, програла – 9. Співвідношення м’ячів 12-19=-7

Під час проведення підготовки до свого першого сезону серед команд майстрів, який охтирські футболісти провели в Ялті, команда зіграла п’ять контрольних матчів. З кишинівським «Ністру» «Нафтовик» розійшовся миром – 2:2, потім переміг миколаївський «Суднобудівник» з рахунком 4:0. Двічі команда зустрічалася з стаханівським «Вагонобудівником» – 5:4 та 0:1 і поступилася тернопільській «Ниві» 1:3. Ці матчі показали, що «Нафтовику» до снаги боротися з кращими командами другої ліги.

За час виступів «Нафтовика» з 01.01.1986 року по 07.12.2005 року серед команд майстрів Футбольний клуб очолював:

Novikov

 

НОВІКОВ Віталій Миколайович

Перед дебютантами такого представницького чемпіонату ставилось завдання закріпитися у лізі, де грало чимало досвідчених колективів. І треба відмітити, що початок сезону був вдалим. Перші ж матчі принесли хороші результати. Але поступово темп і настрій почали спадати. Стало ясно, що заїзні «зірки», показавши на перших порах, як кажуть, «товар лицем», потім почали грати з холодком, відбуваючи на полі свій номер. І як результат, на попередньому етапі першості «Нафтовик» зайняв 11-е місце серед чотирнадцяти учасників і в групу сильніших команд, які безпосередньо розігрували звання чемпіона УРСР та путівку до першої ліги, не потрапив.

1986 3Переміни до кращого намітилися після зміни керівництва команди. «Нафтовик» очолив відомий футболіст київського «Динамо», заслужений майстер спорту Андрій Андрійович Біба. Це сталося в другій половині першості. Новий керманич значно обновив склад команди. Він відчислив декількох гравців, які порушували спортивний режим і свої інтереси ставили вище колективних. Завдяки цьому підвищився моральний і фізичний рівень команди. Змінилися і її тактичні побудування. Це принесло позитивні результати, і наприкінці чемпіонату «Нафтовик» показував змістовну гру, а в підсумку зайняв 19-е місце. Хорошу гру протягом сезону показали воротар Олексій Швойницький, захисник Василь Єрмак, нападаючий Анатолій Єрмак, помітно зросла майстерність зовсім юного на той час Сергія Гороха.

 

 

БІБА Андрій Андрійович – головний тренер

1986-1989 рр. матчі № 18-194, 1993-1995 рр. матчі № 340-440

Під його керівництвом команда зіграла – 278 матчів, виграла – 120, завершила внічию – 70, програла – 88. Співвідношення м’ячів 376-285=+91

1111

Команда «Нафтовик» на тренувальних зборах в м. Виноградів (Закарпатьська область.) 1986 рік

Зліва на право. Нижній ряд: Володимир ДИКИЙ, ?, Олексій ШВОЙНИЦЬКИЙ, Володимир ЛІНКЕ, Віктор ПОПОВИЧ, Анатолій ЄРМАК, Сергій ГОРОХ, Ігор ШАНДИБА. Верхній ряд: Євген КАМІНСЬКИЙ (головний тренер), Василь ЄРМАК, Віктор КЛИМЮК, Володимир СПАРИНЯК, ГУНЬКО, Віктор ПОПЧУК, ДАВІДЯВІЧУС (адміністратор), Костянтин АНТОНЕНКО, Михайло ЦИБРІВСЬКИЙ, Тарас ТОМИЧ, Євген ОСИПОВ, Валерій БОЙЧЕНКО, Григорій ЛАЗАРКО.

ПОПЕРЕДНІЙ ЕТАП ЧЕМПІОНАТУ СРСР 1986 року

1. «ДИНАМО» (Ірпінь) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Ірпінь. Стадіон «Ентузіаст». 29 березня 1986 р. 3 000 глядачів.

«ДИНАМО»: склад не відомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, В.Єрмак, Осипов, Попчук, Спариняк, Крамаренко, Климюк, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. На заміну виходили: Попович, Томич, Дикий. Головний тренер: Євген Камінський.

Гол: 0:1 Лінке (65).

В чемпіонатах СРСР:

1-й матч «Нафтовика» серед команд майстрів.

1-а перемога охтирчан.

Лінке забив свій 1-й м’яч і 1-й м’яч клубу.

1-й матч в якому охтирчани не пропустили м’яча (матч на «нуль»).

Найважчий матч для дебютанта – перший. Ось чому особливо важливо провести його як можна краще, здобувши позитивний для себе результат. Охтирчан у другій лізі екзаменували динамівці Ірпіня, які в стартовому матчі чемпіонату хотіли подарувати своїм землякам перемогу. Гра почалася у середньому темпі. Але згодом футболісти почали все сміливіше йти вперед, небезпечні моменти виникали почергово біля обох воріт. Надійно у ці хвилини зіграв воротар «Нафтовика» Швойницький, якому вправно допомагали захисники В. Єрмак і Спариняк. Вони діяли безпомилково. Після відпочинку тренери «Нафтовика» випустили на поле Поповича. З його появою гра пожвавилась. Кілька разів він небезпечно атакував, створював сприятливі моменти для своїх партнерів. В середині другого тайму ірпінські захисники в своєму штрафному майданчику вирішили відіграти м’яч воротарю. Але несподівано для всіх першим до м’яча встиг нападаючий Володимир Лінке, який вийшов один на один з воротарем, переграв його і добився успіху. Так «Нафтовик» відсвяткував свій перший успіх, досягнутий завдяки витонченому чуттю голевої ситуації 28-річного майстра спорту Володимира Лінке. Після чого «Нафтовик» довів матч до перемоги, першої в його історії виступів у другій лізі.

2. «НИВА» (Вінниця) – «НАФТОВИК» – 2:1 (0:1)

Вінниця. Стадіон «Локомотив». 1 квітня 1986 р. 12 000 глядачів.

Суддя: І.Шеламов (Київ).

«НИВА»: Загоруйко, Іщук (Демчук), Яцишин (Білоусов), Руденко, Бабарико, Касанов, Савран (Рудий), Нікітенко (Сапронов), Карпиловський, С.Шевченко, Снілик.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Попчук (Бойченко), Спариняк, Крамаренко, Антоненко, Томич, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Голи: 0:1 Попович (38), 1:1 Снілик (52), 2:1 Касанов (89, з пенальті).

Попереджені: Руденко – А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

1-а поразка охтирчан.

Попович забив свій 1-й м’яч і 2-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 1-й і 2-й м’ячі клубу.

Перші 15 хвилин «Нива» безперервно атакувала, але поступово гра вирівнялась. Під кінець тайму Попович головою відкриває рахунок. На початку другого тайму Снілик обіграв Швойницького і встановив рівновагу. Після цього гра стала жорсткою. Попередження отримали Анатолій Єрмак та Руденко. В останні хвилини більше атакували господарі поля, і за дві хвилини до кінця матчу Швойницький збиває Касанова у своєму штрафному майданчику. Сам потерпілий реалізував пенальті, встановивши остаточний рахунок матчу.

3. «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 0:0

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 6 квітня 1986 р. 10 000 глядачів.

Суддя: А.Арановський (Київ).

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович (Дикий 75), В.Єрмак (Томич 46), Осипов, Спариняк, Крамаренко, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

«ПОДІЛЛЯ»: Фурцев, Пасемчук, Ендик, Устинов, Мосора (Бугай, 86), Казаков, Валенко, Коновалов, Петрик, Ушаков, Муравський.

В чемпіонатах СРСР:

1-а нічия охтирчан.

2-й матч охтирчан на «нуль».

1-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Старанно готувалися охтирчани до відкриття в Охтирці Чемпіонату СРСР з футболу серед команд майстрів другої ліги. Адже вперше в історії Охтирки команда «Нафтовик» брала старт на всесоюзному рівні. За кілька місяців, що передували відкриттю чемпіонату, було проведено велику роботу по підготовці стадіону до сезону. «Виросла» центральна трибуна на шість тисяч місць, стали до ладу роздягальні, суддівська кімната, інші приміщення, було впорядковано поле. Словом для спортсменів і глядачів були створені максимальні зручності. Перші хвилини гри пройшли у взаємній розвідці. Двічі Лазарко наближався до штрафного майданчика «Поділля», але перший удар був неточним, а вдруге досвідчений голкіпер гостей ліквідував небезпеку. Потім контратаки провели гості і теж безрезультатно. Після цього гра на тривалий час перемістилася в центр поля, а виходи до воріт були епізодичними і особливої загрози для воротарів не приносили.

Другий тайм виявився значно цікавішим, бо обидві команди перейшли до рішучих дій, віддавши перевагу атаці. «Нафтовик» атакував вузьким фронтом – через центр, мало використовував фланги. Це полегшувало дії захисту хмельницьких футболістів. І все ж на початку заключного тайму господарі могли відкрити рахунок: Крамаренко з кількох метрів влучив у голкіпера. Згодом Осипов наблизився до воріт подолян, вийшов на ударну позицію, але скористатися сприятливою ситуацією не зміг. Гості теж не залишалися в боргу. Їх стрімкі атаки з великою напругою відбивали захисники «Нафтовика». Тричі в гострих ситуаціях відмінно діяв голкіпер охтирчан Швойницький, якого було визнано кращим гравцем матчу у команді господарів.

1986 5

Відкриття футбольного сезону 1986 року в Охтирці

4. «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 2:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 9 квітня 1986 р.. 5 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, В.Єрмак, Осипов, Спариняк, Крамаренко, Климюк, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Страшненко, Погориляк, Васьків, Іваненко, Король, Ідяртов, Т.Корпонай (Зубанич, 71), Лукач, Ловська, Грін, Мартиненко.

Голи: 1:0 Лазарко (55, з пенальті), 2:0 Лазарко, (63), 2:1 Мартиненко (81).

Попереджений: Крамаренко.

В чемпіонатах СРСР:

2-а перемога охтирчан.

Лазарко забив свої 1-й і 2-й м’ячі та 3-й і 4-й м’ячі клубу.

Лазарко забив свій 1-й «дубль» і 1-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 3-й м’яч клубу.

Авторитет суперника, котрий мав до цього на своєму рахунку немало перемог не похитнув охтирчан. Навпаки вони діяли мобільно, не даючи гостям легко проходити вперед, вільно атакувати свої ворота. В той же час господарі поля сміливо наступали і весь час тримали оборону закарпатців в напрузі. І хоч перший тайм не приніс успіху жодній з команд, гра була набагато змістовнішою у порівнянні з попереднім матчем.

Основні події розгорнулися після перерви. Кілька вдалих проходів по флангу здійснив Осипов. Одного разу в штрафному майданчику його прохід захисники закарпатців зупинили недозволеним прийомом. Арбітр без вагань призначив пенальті і його чітко реалізував Лазарко.

«Нафтовик», добившись переваги, і не думав грати на утримання рахунку. Футболісти розуміли, що лише атака може забезпечити кінцеву мету – перемогу. І для її здобуття команда доклала чимало зусиль.

У середині другого тайму знову з найкращого боку проявив себе Осипов. Його ривок проґавили захисники закарпатців, і Євген швидко розібрався в ситуації. Він зробив точну передачу Лазарку, котрий вдруге примусив суперників розпочинати з центра поля. Футболісти Ужгорода відразу кинулися відіграватися, та м’яч ледве втретє не побував у їхніх воротах. В останній момент самовіддано зіграв Страшненко. Та все ж таки в одній з контратак гості добилися успіху і скоротили рахунок. Результат не змінився до кінця зустрічі. Це була перша перемога «Нафтовика», здобута в рідних стінах над одним із старожилів другої ліги.

5. «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 2:1 (0:0)

Запоріжжя. Стадіон ім. «Комсомольської правди». 14квітня 1986 р. 4 100 глядачів.

Судді: А.Курталь, В.Чорний, Ю.Бондаренко (усі – Донецьк).

«ТОРПЕДО»: Ол-й Рудика, Ходирєв, Васильєв, Черкун, Ольховський (Чанцев, 46), Михеєв, Ол-р Рудика, Комлєв (Бучковський 89), Борисенко, Тимошенко (Степаненко, 64), Сак.

«НАФТОВИК»: Цибрівський, В.Єрмак, Осипов, Бойченко, Спариняк, Крамаренко, Антоненко, Томич (Попович, 78), А.Єрмак (Дикий, 86), Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Голи: 0:1 Лазарко (52), 1:1Комлєв (66), Степаненко (77).

Вилучений: Крамаренко (80).

В чемпіонатах СРСР:

2-а поразка охтирчан.

Лазарко забив свій 3-й м’яч і 5-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 4-й і 5-й м’ячі клубу.

Перший тайм виявив деяку перевагу господарів поля, які провели кілька небезпечних атак на ворота дебютантів. У ці хвилини добре діяв воротар «Нафтовика» Цибрівський. До перерви жодній з команд не вдалося добитися успіху. Після відпочинку одна з контратак охтирчан привела до голу у ворота «Торпедо». Футболісти «Нафтовика» дістали право на штрафний удар. Його вдало виконав Лазарко і рахунок було відкрито. Згодом нападаючий охтирчан Лінке забив ще один м’яч, але арбітр його не зарахував. «Торпедо» зробило все для того, щоб відновити рівновагу. Нападаючі господарів провели стрімку атаку і зрівняли рахунок. Наприкінці поєдинку торпедівцям вдалося вийти вперед і вони перемогли.

6. «ОКЕАН» (Керч) – «НАФТОВИК» – 2:2 (0:1). (Матч опротестований) – +:-

Керч. Стадіон ім. 50-річчя Жовтня. 17 квітня 1986 р. 6 000 глядачів.

Судді: В.Розсохін, В.Лебедєв, А.Антоненко (усі – Жданов).

«ОКЕАН»: Жуков, Захаряк, Бєлозерський, Умрихін, Пронін, Олександров (Гаврилів, 46), Родченков, Ященко (Андрейченко, 46), Петров, Сулла (Черльонок, 40), Терещенко.

«НАФТОВИК»: Цибрівський, Попович, В.Єрмак, Осипов (Лисик, 46; Бойченко, 62), Спариняк, Крамаренко, Климюк, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке (Дикий, 70). Головний тренер: Євген Камінський.

Голи: 0:1 Лазарко (38), 1:1Бєлозерський (49), 1:2 Лазарко (67), 2:2 Пронін (72).

В чемпіонатах СРСР:

3-я поразка охтирчан.

Увага: Резултат матчу 2:2 і автори забитих м’ячів не входять в офіційну статистику матчів «Нафтовика, а входить як поразка «Нафтовика.

Цього разу суперниками охтирських футболістів були спортсмени команди «Океан», яка вже тривалий час виступала у другому ешелоні. І все ж охтирчани не пасували перед авторитетом. Нападаючий «Нафтовика» Лазарко першим відкрив рахунок. Господарям поля довелося підвищити темп, заграти в атакуючий футбол, щоб добитися бажаного. Згодом керченським футболістам вдалося зрівняти рахунок. Гості відповіли на це рішучим наступом. Підтримувані захистом і півзахистом, нападаючі охтирчан зуміли одного разу створити чисельну перевагу біля штрафного майданчика «Океану». На точну передачу вийшов Лазарко і вивів свою команду вперед. Рахунок 2:1 тримався тривалий час. Та все ж футболістам Керчі вдалося добитися нічиєї. У цьому матчі охтирчани показали себе мобільним колективом, непогано діяли всі ланки команди.

За протестом команди «Океан» «Нафтовику» була зарахована поразка (за «Нафтовик» грав Крамаренко вилучений з поля в попередньому матчі).

7. «НАФТОВИК» – «СПАРТАК» (Житомир) – 0:1 (0:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 22 квітня 1986 р. 7 900 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Спариняк, Крамаренко, Климюк, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

«СПАРТАК»: склад не відомий

 

 Гол: 0:1 Желтоносов.

Лазарко не реалізував пенальті (воротар).

В чемпіонатах СРСР:

4-а поразка охтирчан.

2-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 6-й м’яч клубу.

До зустрічі в Охтирці, де «Нафтовик» приймав спартаківців у черговому турі чемпіонату, футболісти з Полісся не виграли жодного матчу. Отож, без сумніву, перевага болільників віддавалась «Нафтовику», який, закріпився в середині турнірної таблиці. Звідси – лише крок до лідируючої групи. Але зробити його охтирчани не змогли, зазнавши першої поразки на своєму стадіоні. На початку гри нафтовики без розвідки пішли вперед, але робили це метушливо, без прицільних ударів. В середині першого тайму спартаківці організували контратаку. Швидка комбінація, якій нічого не зміг протиставити «Нафтовик» і м’яч опинився у сітці воріт. Щоб не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед, охтирчани мали достатньо часу й можливостей. На жаль вони цим не скористалися. У другому таймі господарі заробили право на пенальті, бив Лазарко, але голкіпер гостей спокійно ліквідував небезпеку. Наступ охтирчан тривав, та рахунок до кінця матчу не змінився.

8. «НАФТОВИК» – СКА (Київ) – 1:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 25квітня 1986 р. 8 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Спариняк, Попчук, Крамаренко, Климюк, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. На заміну виходив: Бойченко. Головний тренер: Євген Камінський.

СКА: склад невідомий.

Голи: 0:1 Юрченко, 1:1 Крамаренко (з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

2-а нічия охтирчан.

Крамаренко забив свій 1-й м’яч і 6-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 7-й м’яч клубу.

1986 6Київські футболісти мали деяку ігрову ініціативу. Та лише в другому таймі зуміли добитися успіху. Через кілька хвилин після перерви армійці повели в рахунку. «Нафтовику» довелося відіграватися. Охтирські футболісти небезпечно контратакували, часто вперед йшли і захисники, і їм все ж таки вдалося забити м’яч у відповідь. Це сталося після того, як чітко було реалізовано одинадцятиметровий штрафний удар.

 

 

 

Ігровий момент зустрічі

9. «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Павлоград. Стадіон «Шахтар». 3 травня 1986 р. 700 глядачів.

Судді: Ю.Шолковський, В.Андрющенко (обидва – Вінниця), В.Пазюк (Павлоград).

«ШАХТАР»: Консевич, Бабенко, Гревцов, Хоружий, Товт (Юданов, 46), Назаренко, Глазунов (Бондарчук, 53), Кошелюк (Шушаков, 56), Ведерников (Тар, 67), Самойленко, Новіков.

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський, 88), Попович, В.Єрмак, Попчук, Климюк, Спариняк (Горох 85), Крамаренко, Антоненко (Бойченко. 75), А.Єрмак (Казбан, 73), Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Гол: 0:1 Лазарко (51).

В чемпіонатах СРСР:

3-я перемога охтирчан.

Лазарко забив свій 4-й м’яч і 7-й м’яч клубу.

3-й матч охтирчан на «нуль».

В цьому матчі охтирські футболісти діяли наполегливо, вели атаки широким фронтом. Господарям довелося нелегко особливо у другій половині першого тайму. І все ж на перерву команди пішли при рахунку 0:0. Другий тайм пройшов у приблизно рівній боротьбі, хоча контратаки охтирчан були досить небезпечними. Під час однієї з них м’яч одержав Лазарко і точним ударом спрямував його у ворота «Шахтаря». Цей м’яч виявився єдиним у матчі і приніс перемогу «Нафтовику».

10. «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Кривий Ріг. Стадіон «Металург». 6 травня 1986 р.. 5 000 глядачів.

Судді: А.Литвиненко, К.Вихров, В.Лапін (усі – Київ).

«КРИВБАС»: Стрижевський, Тимофєєв, Таран (Походзило, 67), Мальованець (Рудинський, 80), Копил, Мотуз, Овчинников, Мудрий, Братчиков (Дмитренко, 67), Усатий (Паламарчук, 42), Насташевський.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Попчук, Спариняк, Климюк, Антоненко, Казбан (Бойченко, 64), А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Гол: 1:0 Насташевський (56).

В чемпіонатах СРСР:

5-а поразка охтирчан.

3-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 8-й м’яч клубу.

Господарі поля запропонували швидкий темп, небезпечно атакували, але дебютанти зуміли стримати напад кривбасівців. Гра дещо вирівнялася. У другому таймі гості мали можливість добитися успіху. Та єдиний м’яч, який вирішив долю зустрічі, забили футболісти «Кривбасу».

11. «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Кіровоград.Стадіон СК «Зірка». 11травня 1986 р. 3 000 глядачів.

Суддя: М.Курилко (Полтава).

«ЗІРКА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Попчук, Бойченко, Спариняк, Климюк, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Гол: 1:0 Черних.

Попереджені: Самофалов – Антоненко.

В чемпіонатах СРСР:

6-а поразка охтирчан.

4-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 9-й м’яч клубу.

12. «НАФТОВИК» – «НОВАТОР» (Жданов) – 1:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 19 травня 1986 р. 1 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський), Попович, В.Єрмак, Осипов, Спариняк, Крамаренко, Климюк, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. На заміну виходили: Попчук, Голубєв, Бойченко, Горох. Головний тренер: Євген Камінський.

«НОВАТОР»: Моїсєєв, Бойко, Поєдинцев, Талалайко, Утченко, Пельонкін, Савченко, Калиниченко, Мішура (Рідний, 46), І.Сафонов, Гамідов.

Гол: 1:0 Крамаренко (18, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

4-а перемога охтирчан.

Крамаренко забив свій 2-й м’яч і 8-й м’яч клубу.

4-й матч охтирчан на «нуль».

В цілому гра була рівною. На 18 хвилині першого тайму з 11-метрового штрафного удару м’яч у ворота гостей забив Олег Крамаренко. В кінці зустрічі гості могли відігратись, але надійно зіграв воротар Швойницький і захисники охтирчан. В цьому матчі «Нафтовик», не показав нічого нового, цікавого.

13. «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Горлівка) – 1:1 (1:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 22 травня 1986 р. 6 000 глядачів.

Судді: В.Попович, М.Митровський, В.Онуфер (усі – Ужгород).

«НАФТОВИК»: Цибрівський, Бойченко, Спариняк (Дикий, 59), В.Єрмак, Осипов (Попчук, 46), Попович (Климюк, 67), Крамаренко, Антоненко, Лінке, Лазарко, А.Єрмак. Головний тренер: Євген Камінський.

«ШАХТАР»: Красножон, Черних (Борисов, 88), Герусов, А.Сорокін, Василюк, Смигунов, Г.Поляков (Демченко, 85), Шевцов, Шафоростов, Повар, Лапідус.

Голи: 1:0 Крамаренко (31, з пенальті), 1:1 Лапідус (42).

Попереджені: Лінке – Повар.

В чемпіонатах СРСР:

3-я нічия охтирчан.

Крамаренко забив свій 3-й м’яч і 9-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 10-й м’яч клубу.

Початок зустрічі пройшов при перевазі господарів поля. Охтирські футболісти більше атакували, використовуючи фланги. «Нафтовику» і вдалося першому добитися успіху. М’яч в ворота «Шахтаря» забив Крамаренко. Після цього дії горлівців були спрямовані на те, щоб відновити рівновагу. І одного разу їм все ж вдалося переграти голкіпера «Нафтовика». Рахунок став нічийним. У другому таймі гра була рівною. Обидві команди мали можливість збільшити результат, але нічийний рахунок так і залишився до кінця поєдинку.

14. «НОВАТОР» (Жданов) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Жданов. Стадіон «Новатор». 30 травня 1986 р. 2 500 глядачів.

Судді: Ю.Шолковський, В.Рудюк, В.Драчук (усі – Вінниця).

«НОВАТОР»: Моїсєєв, Бойко, Поєдинцев, Соломащенко, Утченко, О.Сафонов (Мішура, 46), Савченко (Неплюхін, 67), Калініченко (Пельонкін, 86), Талалайко, І.Сафонов, Гамідов.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Осипов, Попович, В.Єрмак, Лінке, Бойченко, Крамаренко, Климюк, Дикий, Лазарко, А.Єрмак. Головний тренер: Євген Камінський.

Гол: 1:0 Мішура (51).

В чемпіонатах СРСР:

7-а поразка охтирчан.

5-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 11-й м’яч клубу.

15. «ШАХТАР» (Горлівка) – «НАФТОВИК» – 4:1 (2:0)

Горлівка.Стадіон «Шахтар». 2 червня 1986 р. 4 500 глядачів.

Судді: В.Борисов, І.Мовчан, М.Батюта (усі – Житомир).

«ШАХТАР»: Красножон (Зубарєв, 85), Черних (Герусов, 56), Данилевич, А.Сорокін, Василюк (Демченко, 78), Смигунов, Г.Поляков (Бойко, 85), Шевцов, Шафоростов, Повар, Лапідус (Борисов, 81).

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський, 80), Попович (Климюк, 46), В.Єрмак, Попчук (Горох, 35), Бойченко, Голубєв, Крамаренко, Антоненко, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

Голи: 1:0 Шевцов (3), 2:0 Шафоростов (25, з пенальті) 3:0 Шевцов (58), 4:0 Шафоростов (78), 4:1 Крамаренко (81, з пенальті).

Попереджений: Цибрівський.

В чемпіонатах СРСР:

8-а поразка охтирчан.

1-а поразка охтирчан з великим рахунком.

Крамаренко забив свій 4-й м’яч і 10-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 12-й, 13-й, 14-й і 15-й м’ячі клубу.

16. «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 2:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 7 червня 1986 р. 4 000 глядачів.

Суддя: В.Федоренко (Хмельницький).

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський), Попович, В.Єрмак, Осипов, Спариняк, Крамаренко, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. На заміну виходили: Дикий, Климюк, Бойченко. Головний тренер: Євген Камінський.

«ЗІРКА»: склад не відомий

 

Голи: 1:0 Лазарко (7), 2:0 Осипов.

Попереджений: Антоненко.

В чемпіонатах СРСР:

5-а перемога охтирчан.

Лазарко забив свій 5-й м’яч і 11-й м’яч клубу.

Осипов забив свій 1-й м’яч і 12-й м’яч клубу.

5-й матч охтирчан на «нуль».

І грою і голами порадували болільників гравці «Нафтовика» у черговому турі першості Союзу РСР з футболу серед команд другої ліги перемігши на своєму полі одного з лідерів – кіровоградську «Зірку». Вже на початку зустрічі Лазарко сильним і красивим ударом зі штрафного відкрив рахунок. Охтирчани й надалі володіли ініціативою, створили кілька небезпечних моментів біля воріт суперника. Використати ж вдалося лише один. Осипов став автором другого голу у ворота кіровоградців.

17. «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 0:4 (0:2)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 15 червня 1986 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Литвинов, В.Тихомиров, Н.Племешев (усі – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський, 46), Попович, Осипов, Попчук (Сидорович, 63), Спариняк, Крамаренко, Антоненко, Горох (Голубєв, 38), А.Єрмак (Дикий, 46), Лазарко, Лінке. Головний тренер: Євген Камінський.

«ШАХТАР»: Консевич (Саліхов, 88), Бабенко (Товкач, 88), Гревцов, Юданов (Товт, 85), Славинський, Назаренко, Хоружий, Глазунов, Ведерников (Бондарчук, 81), Самойленко, Новіков (Сапешко, 81).

Голи: 0:1 Ведерніков (25), 0:2 Новіков (37), 0:3 Самойленко (61), 0:4 Гревцов (87).

В чемпіонатах СРСР:

9-а поразка охтирчан.

2-а поразка охтирчан з великим рахунком.

6-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 16-й, 17-й, 18-й і 19-й м’ячі клубу.

Всі охтирські уболівальники, які прийшли на матч, вірили в успіх своєї команди. Причин для оптимізму було кілька. В першому колі, виступаючи в гостях, футболісти з Охтирки перемогли господарів. Багатьом запам’яталась і попередня гра з «Зіркою», яка входила на той час до лідируючої групи. Здавалося б, що команда врешті-решт знайшла свою гру і далі виступатиме рівно. Але «Нафтовик» не виправдав сподівань своїх прихильників. По два м’ячі у кожному таймі забили павлоградці у ворота охтирчан і заслужено перемогли, показавши вимогливим охтирським болільникам красивий, технічний і динамічний футбол. А що ж господарі? Короткі спалахи активності, які виникали в команді, звичайно ж, не могли привести до успіху.

Після розгромної поразки від павлоградського «Шахтаря» в команді «Нафтовик» відбулися збори з участю відповідальних спортивних працівників. Футболісти об’єктивно, без скидок на недосвідченість оцінили свої дії, говорили і про тренерські прорахунки. На адресу ряду гравців було висловлено справедливі критичні зауваження. Команда вирішила поліпшити зміст і якість гри. З метою зміцнення футбольного колективу новим старшим тренером було призначено заслуженого майстра спорту Андрія Бібу, відомого в минулому футболіста київського «Динамо».

18. «НАФТОВИК» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 4:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 червня 1986 р.. 3 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Бойченко, Крамаренко, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке, Сидорович. На заміну виходили: Спариняк, Голубєв, Храпач, Климюк. Головний тренер: Андрій Біба.

«КРИВБАС»: Стрижевський (Чумак, 60), Походзило, Рудинський, Мальованець (Таран, 19), Копил, Волкобой (Миргородський, 60), Дмитренко, Мудрий, Братчиков, Усатий, Насташевський.

Голи: 1:0 Лазарко (4), 2:0 Лазарко (47), 2:1 Насташевський (49), 3:1 Крамаренко (50), 4:1 Крамаренко (58 з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

6-а перемога охтирчан.

1-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Лазарко забив свої 6-й і 7-й м’ячі та 13-й і 14-й м’ячі клубу.

Крамаренко забив свої 5-й і 6-й м’ячі та 15-й і 16-й м’ячі клубу.

Лазарко забив свій 2-й «дубль» і другий «дубль» клубу.

Крамаренко забив свій 1-й «дубль» і 3-й «дубль клубу.

Охтирчани пропустили 20-й м’яч клубу.

Суперники в чемпіонаті вирішували діаметрально протилежні завдання. Криворіжці, очолюючи турнірну таблицю, прагнули закріпитися на першому місці. Плани охтирчан були значно скромніші – зберегти «прописку» в другому ешелоні радянського футболу. Що проблему можна вирішити позитивно, показав черговий матч чемпіонату, який провели між собою команди. Охтирчани довели, що при бажанні, вони й з лідерами можуть не тільки змагатись на рівних, але і перемагати їх. Вже на четвертій хвилині першого тайму Лазарко зі штрафного відкрив рахунок. Відразу після перерви цей же футболіст подвоїв його. Лідер атак криворіжців В.Насташевський скоротив розрив до мінімуму, забивши охтирчанам красивий м’яч. Але, ведучи наступ широким фронтом, а головне – на великих швидкостях, футболісти «Нафтовика» провели ще два м’ячі у ворота суперників. Зробив це Олег Крамаренко. Це була перша перемога, здобута під керівництвом нового старшого тренера Андрія Біби.

19. «СПАРТАК» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 1:2

Житомир.Стадіон ім. Ленінського Комсомолу. 23 червня 1986 р. 2 000 глядачів.

«СПАРТАК»: склад не відомий

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Бойченко, Крамаренко, Антоненко, Казбан, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Сидорович. На заміну виходили: В.Єрмак, Голубєв, Климюк. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: Штаюнда – А.Єрмак, Попович.

Лазарко не реалізував пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

7-а перемога охтирчан.

А.Єрмак забив свій 1-й м’яч і 17-й м’яч клубу.

Попович забив свій 2-й м’яч і 18-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 21-й м’яч клубу.

20. СКА (Київ) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Київ.Стадіон СКА. 26 червня 1986 р. 500 глядачів.

СКА: склад не відомий

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Бойченко, Крамаренко, Антоненко, Казбан, А.Єрмак, Лазарко, Лінке, Сидорович. На заміну виходили: В.Єрмак, Голубєв, Попчук. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 1:0 Тропанець (12), 1:1 Лазарко (58, з пенальті).

Попереджений: Лінке.

В чемпіонатах СРСР:

4-а нічия охтирчан.

Лазарко забив свій 8-й м’яч і 19-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 22-й м’яч клубу.

21. «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО»(Запоріжжя) – 0:2 (0:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 4 липня 1986 р. 5 600 глядачів.

Судді: Є.Школа, А.Яцюк, І.Школьний (усі – Луцьк).

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович (Храпач, 57), В.Єрмак, Осипов, Попчук (Сидорович, 73), Бойченко, Крамаренко, Антоненко, Горох (Голубєв, 46), А.Єрмак, Лазарко. Головний тренер: Андрій Біба.

«ТОРПЕДО»: Ол-й Рудика, Ходирєв, Васильєв, Черкун, Гончаров (Бучковський, 75), Ключик, Ол-р Рудика, Комлєв (Степаненко, 80), Чанцев, Тимошенко, Єфіменко.

Голи: 0:1 Черкун (11), 0:2 Тимошенко (68).

На 13-й хв. Крамаренко не реалізував пенальті (воротар).

В чемпіонатах СРСР:

10-а поразка охтирчан.

7-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 23-й і 24-й м’ячі клубу.

Після двох вдало проведених ігор на виїзді, здавалось, що футболісти «Нафтовика» нарешті знайшли свою гру і розраховують на краще місце в турнірній таблиці. Так думали, мабуть, і глядачі, яких зібралася на стадіоні «Нафтовик» численна аудиторія, сподіваючись, що команда на своєму полі може дати справжній бій одному з лідерів зони. Млявий темп, помилки в передачах – така гра була характерною для «Нафтовика». Ініціатива поступово перейшла до запорожців. Вони створювали раз у раз небезпечні моменти біля воріт господарів. На 11 хвилині, після подачі кутового, Черкун послав м’яч у сітку воріт «Нафтовика». Охтирчани кинулися відіграватися, напруга зростала і через дві хвилини у штрафному майданчику гостей збили з ніг когось із футболістів «Нафтовика». Арбітр без вагань показав на 11-метрову позначку. Крамаренко пробив влучно, однак воротарю вдалося ліквідувати небезпеку. Після цієї невдачі гра в охтирчан розладналася. У другому таймі вони нічого не змогли протидіяти атакам гостей. А в середині другого тайму зустрічі гості забили ще один м’яч.

22. «НАФТОВИК» – «ОКЕАН» (Керч) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 7 липня 1986 р. 4 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Цибрівський, Попович, В.Єрмак, Осипов, Крамаренко, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Лінке. Сидорович. На заміну виходили: Попчук, Голубєв, Храпач, Климюк. Головний тренер: Андрій Біба.

«ОКЕАН»: склад не відомий

Гол: 1:0 Лазарко (88, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

8-а перемога охтирчан.

Лазарко забив свій 9-й м’яч і 20-й м’яч клубу.

6-й матч охтирчан на «нуль».

Незважаючи на попередню поразку, глядачі майже повністю заповнили трибуни стадіону «Нафтовик». На цей раз охтирчани зуміли налагодити ігрові зв’язки і їх перевага була очевидною. Вони створили чимало гострих моментів біля воріт «Океану». Та все ж таки перший тайм закінчився безрезультатно. У другому таймі господарі посилили натиск. Незадовго до фінального свистка гості збили у штрафному майданчику охтирського футболіста і Лазарко чітко реалізував пенальті.

23. «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Хмельницький.Стадіон «Поділля». 12 липня 1986 р. 3 500 глядачів.

Судді: Є. Канана, Васильченко, В.П’яних (усі – Донецьк).

«ПОДІЛЛЯ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Осипов, Попчук, Крамаренко, Климюк, Горох, Лазарко, Сидорович. Антоненко. Головний тренер : Андрій Біба.

Гол: 0:1 Крамаренко (6), 1:1 автор невідомий.

В чемпіонатах СРСР:

5-а нічия охтирчан.

Крамаренко забив свій 7-й м’яч і 21-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 25-й м’яч клубу.

Гра проходила гостро, з деякою перевагою «Нафтовика». Уже на початку першого тайму охтирчани відкрили рахунок. Крамаренко красивим ударом відправив м’яч у ворота «Поділля». На протязі гри футболісти «Нафтовика» могли відзначитися ще не один раз, але не вистачало точності при завершенні атак. І спрацювало правило: «не забиваєш ти – забивають тобі». На останній хвилині гри охтирчани пропустили м’яч у відповідь.

24. «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 3:0

Ужгород. Стадіон «Авангард». 15 липня 1986 р. 1 500 глядачів.

«ЗАКАРПАТТЯ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Попчук, Бойченко, Крамаренко, Климюк, Антоненко, Горох, Лазарко, Сидорович. На заміну виходили: Казбан, Храпач. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 1:0 Ловська, 2:0 Зубанич, 3:0 Гецько.

Попереджений: Бойченко.

В чемпіонатах СРСР:

11-а поразка охтирчан.

3-я поразка охтирчан з великим рахунком.

8-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 26-й, 27-й, і 28-й м’ячі клубу.

Цей матч мав насторожити футболістів «Нафтовика», адже команда «Закарпаття» в той час перебувала в числі лідерів турніру. На жаль цього не сталося. «Нафтовик» провів гру слабо, без ентузіазму. Невдало зіграли всі ланки команди, особливо захист і воротар. В результаті «Нафтовик» зазнав поразки з великим рахунком.

25. «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Ірпінь) – 1:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 20 липня 1986 р. 5 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, Осипов, Попчук, Храпач, Крамаренко, Климюк, Антоненко, Горох, Казбан, Сидорович. Головний тренер: Андрій Біба.

«ДИНАМО»: склад невідомий.

Голи: 1:0 Крамаренко (63), 1:1 Денисенко (69).

В чемпіонатах СРСР:

6-а нічия охтирчан.

Крамаренко забив свій 8-й м’яч і 22-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 29-й м’яч клубу.

Невисокий темп, помилки в передачах – характерна гра для обох команд в цьому матчі. За відсутності провідних футболістів, які одержали травми, охтирчани не змогли налагодити взаємодію ланок захисту і нападу. Тільки на 18-й хвилині другого тайму Крамаренко нарешті прицілився і м’яч затріпотів у сітці. Через шість хвилин гості забили м’яч у відповідь. Безбарвна нічия не принесла задоволення глядачам.

26. «НАФТОВИК» – «НИВА» (Вінниця) – 0:1

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 23 липня 1986 р. 2 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Осипов, Попчук, Крамаренко, Антоненко, Горох, А.Єрмак, Лазарко, Сидорович. На заміну виходили: Дикий, Климюк, Храпач. Головний тренер: Андрій Біба.

«НИВА»: склад невідомий.

Гол: 0:1 Снілик.

В чемпіонатах СРСР:

12-а поразка охтирчан.

9-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 30-й м’яч клубу.

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ЧЕМПІОНАТУ СРСР 1986 року

ТУРНІР ЗА 15–28 МІСЦЯ

27. «НАФТОВИК» – «СТАХАНОВЕЦЬ» (Стаханов) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 12 серпня 1986 р. 2 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький (Цибрівський), Попович, В.Єрмак, Крамаренко, Климюк, Осипов, Фомін, А.Єрмак, Лазарко, Лінке, Сидорович. На заміну також виходили: Лінін, Казбан. Головний тренер: Андрій Біба.

«СТАХАНОВЕЦЬ»: склад невідомий.

Гол: 1:0 Сидорович.

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

9-а перемога охтирчан.

Сидорович забив свій 1-й м’яч і 23-й м’яч клубу.

7-й матч на «нуль».

Гості перед цією грою займали останнє місце. Але гра показала що й аутсайдер не збирається здаватись без бою. Охтирчани провели матч на піднесенні, сміливо боролися за м’яч. Корисно діяв Сидорович, який на початку другого тайму забив у цій зустрічі вирішальний м’яч. Перемога принесла дуже потрібні команді два очка. Але повного задоволення від матчу глядачі не отримали.

28. «МАЯК» (Харків) – «НАФТОВИК» – 2:1

Харків.18 серпня 1986 р. 1 200 глядачів.

«МАЯК»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Осипов, Попчук, Крамаренко, Климюк, Фомін, Лазарко, Лінке, Сидорович. На заміну виходив: Лінін. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: Бондар, Леднєй – Лазарко.

В чемпіонатах СРСР:

13-а поразка охтирчан.

Лазарко забив свій 10-й м’яч і 24-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 31-й і 32-й м’ячі клубу.

29. «ДЕСНА» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Чернігів.Стадіон ім. Ю.Гагаріна. 21 серпня 1986 р. 1 500 глядачів.

Судді: В.Прошкін, М.Старовецький, Н.Філь (усі – Тернопіль).

«ДЕСНА»: Снєгарьов, Москалець, Лазаренко, Литвин, Третяков (Команда), Крамаренко, Ковальов, Леонідов, Корнієнко, Горовой, Жилін.

«НАФТОВИК»: Цибрівський, Попович, В.Єрмак, Осипов, Крамаренко, Климюк, Фомін, А.Єрмак, Лазарко, Сидорович, Лінін. На заміну виходив: Горох. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 0:1 Крамаренко, 1:1 Ковальов.

В чемпіонатах СРСР:

7-а нічия охтирчан.

Крамаренко забив свій 9-й м’яч і 25-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 33-й м’яч клубу.

У першому таймі господарями становища були охтирські футболісти. Вони вміло використовували фланги, постійно тримаючи в напрузі захисників і воротаря «Десни». Деякий час чернігівцям вдавалося стримувати натиск «Нафтовика». Та одного разу стопери чернігівської команди не зуміли відібрати м’яч в Крамаренка і він точним ударом відкрив рахунок. Через кілька хвилин «Нафтовик» мав можливість добитися більшого, але м’яч пролетів над перекладиною. Після перерви «Десна» доклала багато зусиль, щоб переломити хід поєдинку. Атаки господарів були швидкими і небезпечними. Одна з них закінчилася голом чернігівців. Бойова нічия.

30. «НАФТОВИК» – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 4:0 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 26 серпня 1986 р. 4 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Цибрівський (Швойницький), Попович, В.Єрмак, Осипов, Крамаренко, Климюк, Горох, Фомін, Лазарко, Лінке, Лінін. На заміну виходили: Казбан, А.Єрмак, Сидорович. Головний тренер: Андрій Біба.

«БУКОВИНА»: склад невідомий.

Голи: 1:0 Климюк (14), 2:0 Горох (20), 3:0 Лазарко (46 з пенальті), 4:0 Лінін (65).

В чемпіонатах СРСР:

10-а перемога охтирчан.

2-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Климюк забив свій 1-й м’яч і 26-й м’яч клубу.

Горох забив свій 1-й м’яч і 27-й м’яч клубу.

Лазарко забив свій 11-й м’яч і 28-й м’яч клубу.

Лінін забив свій 1-й м’яч і 29-й м’яч клубу.

8-й матч охтирчан на «нуль».

З перших хвилин господарі показали серйозність своїх намірів, атакуючи ворота чернівецьких футболістів всією командою. Охтирчани діяли активно, при першій же можливості били по воротах. Особливо виділявся серед охтирських футболістів новобранець команди Володимир Лінін. Саме він розпочав одну з численних атак, яка завершилася голом Климюка у ворота «Буковини». А через шість хвилин Горох «замкнув» подачу з кутового Крамаренка. Охтирчани продовжували атакувати, але до перерви результат не змінився. Глядачі сподівалися, що після відпочинку чернівецькі футболісти спробують переломити хід матчу. Але цього не сталося – охтирчани надійно володіли ігровою ініціативою і територіальною перевагою. Більше того на початку другого тайму вони збільшили рахунок. Пенальті призначене за порушення правил у штрафному майданчику проти Крамаренка, чітко реалізував Лазарко. Остаточний результат в матчі встановив Лінін.

31. «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 1:1

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 29 серпня 1986 р. 2 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Цибрівський, Попович, В.Єрмак, Крамаренко, Климюк (Лазарко, 46), Горох, Казбан, Фомін, А.Єрмак, Лінке, Лінін. Головний тренер: Андрій Біба.

«ПРИКАРПАТТЯ»: склад невідомий.

Голи: 0:1 Юрченко, 1:1 В. Єрмак.

Крамаренко і Лазарко не реалізували пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

8-а нічия охтирчан.

В.Єрмак забив свій 1-й м’яч і 30-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 34-й м’яч клубу.

Протягом усієї зустрічі маючи ігрову і територіальну перевагу господарі не змогли скористатися нею. Більше того охтирчанам довелося відіграватись, коли івано-франківці під час однієї з контратак відкрили рахунок. Зрівняти його вдалося Василю Єрмаку. Звичайно «Нафтовик» міг добитися більшого. Але два пенальті протягом матчу, призначені в одні ворота, не змогли реалізувати Крамаренко і Лазарко.

Охтирські футболісти провели на стадіоні «Нафтовик» останній матч. У зв’язку з його реконструкцією заключні ігри першості команда проводила в Сумах на стадіоні «Спартак».

32. «АТЛАНТИКА» (Севастополь) – «НАФТОВИК» – 1:1

Севастополь.Стадіон «Чайка». 5 вересня 1986 р. 1 100 глядачів.

«АТЛАНТИКА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Попчук, Крамаренко, Климюк, Фомін, А.Єрмак, Лазарко, Лінке, Лінін. На заміну виходив: Сидорович. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: Піскун – Лазарко.

Попереджені: Крамаренко, Лінін.

В чемпіонатах СРСР:

9-а нічия охтирчан.

Лазарко забив свій 12-й м’яч і 31-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 35-й м’яч клубу.

33. «КРИСТАЛ» (Херсон) – «НАФТОВИК» – 3:2 (3:1)

Херсон.Стадіон «Кристал». 8 вересня 1986 р. 2 000 глядачів.

«КРИСТАЛ»: Баталов, Малишев, Газюкін, Романенко, Бабак, Кузьменко, Задорожняк (Меншиков, 79), Мартинов (Романюк, 89), С.Шевченко, Жосан, Середенко.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Климюк, Горох, Фомін, А.Єрмак, Лазарко, Лінке, Сидорович (Казбан, 65), Лінін. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 1:0Жосан (9), 2:0 Середенко (15), 2:1 Климюк (29), 3:1Жосан (39 з пенальті), 3:2 Лазарко (49).

Попереджені: В.Єрмак, Климюк.

Вилучений: Климюк (59, друге попередження).

В чемпіонатах СРСР:

14-а поразка охтирчан.

Климюк забив свій 2-й м’яч і 32-й м’яч клубу.

Лазарко забив свій 13-й м’яч і 33-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 36-й, 37-й і 38-й м’ячі клубу.

34. «НАФТОВИК» – «АТЛАНТИКА» (Севастополь) – 1:0 (1:0)

Суми. Стадіон «Спартак». 15 вересня 1986 р. 8 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Крамаренко, Горох, Казбан, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Лінке, Лінін. На заміну виходили: Осипов, Попчук, Стрепетов, Сидорович. Головний тренер: Андрій Біба.

«АТЛАНТИКА»: склад невідомий.

Гол: 1:0 Бобух.

В чемпіонатах СРСР:

11-а перемога охтирчан.

Бобух забив свій 1-й м’яч і 34-й м’яч клубу.

9-й матч охтирчан на «нуль».

Вже з початку поєдинку охтирчани нав’язали гостям швидку, комбінаційну гру. За перші десять хвилин «Нафтовик» провів п’ять стрімких атак, одна з яких могла завершитися взяттям воріт. Крамаренко сильно пробив по воротах, та голкіпер «Атлантики» зумів вибити м’яч на кутовий. І в подальшому гра проходила під диктовку охтирських футболістів. У середині першого тайму біля воріт севастопольців було створено небезпечну ситуацію. Помилилися захисники, а воротар вибрав неправильну позицію. М’яч не без участі одного із стоперів «Атлантики» опинився в сітці. Після перерви гості дещо активізували свою гру, але суттєвих зрушень не досягли. В той же час охтирчани продовжували атакувати. Одного разу на вигідну позицію вийшов Крамаренко. Він обіграв захисника і був за кілька метрів від воріт, але пробив неточно. Мали можливість збільшити рахунок й інші нападаючі «Нафтовика». А от півзахисники охтирської команди грали дещо академічно. Матч так і закінчився мінімальною перемогою «нафтовиків».

35. «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 3:1 (2:1)

Суми. Стадіон «Спартак». 18 вересня 1986 р. 6 000 глядачів.

Суддя: Д.Чорний.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Крамаренко, Горох (Сидорович), Казбан (Стрепетов), Фомін, Бобух (Осипов), А.Єрмак, Лінке, Лінін. Головний тренер: Андрій Біба.

«КРИСТАЛ»: склад невідомий.

Голи:: 0:1 Середенко (15), 1:1 Бобух (17), 2:1 Лінке (38, з пенальті), 3:1 Лінін (61).

В чемпіонатах СРСР:

12-а перемога охтирчан.

1-а вольова перемога охтирчан.

Бобух забив свій 2-й м’яч і 35-й м’яч клубу.

Лінке забив свій 2-й м’яч і 36-й м’яч клубу.

Лінін забив свій 2-й м’яч і 37-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 39-й м’яч клубу.

Початок поєдинку пройшов при помітній ігровій та територіальній перевазі охтирських спортсменів. Вони атакували широким фронтом, нападаючим постійно допомагали півзахисники і захисники. Футболісти ж «Кристала» рідко переходили на половину господарів поля. Та ось одна з небагатьох контратак херсонців виявилася надто небезпечною. Гості швидко розіграли комбінацію і відкрили рахунок. Треба віддати належне «Нафтовикові». Команда не розгубилася і зробила все можливе, щоб виправити становище. Вже через дві хвилини Бобух відновив рівновагу. Коли йшла 38-а хвилина гри, стрімко вийшов на ворота гостей Лінке. Його зупинили у штрафному майданчику недозволеним прийомом. Потерпілий чітко реалізував пенальті. Після перерви охтирчани весь час атакували, показуючи красиву гру в усіх ланках. У середині другого тайму охтирські футболісти провели ще один м’яч у ворота «Кристалу».

36. «БУКОВИНА» (Чернівці) – «НАФТОВИК» – 2:0

Чернівці.Стадіон «Буковина». 25 вересня 1986 р. 2 000 глядачів.

«БУКОВИНА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Крамаренко, Климюк, Горох, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Лінке, Лінін. На заміну виходили: Казбан, Стрепетов, Попчук, Сидорович. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 1:0 Батич, 2:0 Гакман.

В чемпіонатах СРСР:

15-а поразка охтирчан.

10-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 40-й і 41-й м’ячі клубу.

37. «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Івано-Франківськ. Стадіон «Електрон». 28 вересня 1986 р.. 5 500 глядачів.

Суддя: О.Тютюн (Фастів).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Кузь, Гуменяк, Ватаманюк, Чикало, Мельничук, Руденський (Цимбал 75), Юрченко, Гузієнко, Матюх (Головатий, 85), Турянський, Попович.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Климюк (Попчук, 35), Горох, Казбан, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Сидорович, Лінін. На заміну виходив: Стрепетов. Головний тренер: Андрій Біба.

Гол: 1:0 Руденський (23).

В чемпіонатах СРСР:

16-а поразка охтирчан.

11-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 42-й м’яч клубу.

38. «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Харків) – 2:0 (1:0)

Суми.Стадіон «Спартак». 4 жовтня 1986 р. 8 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак (Антоненко), Попчук (Стрепетов), Казбан, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Горох (Осипов), Сидорович, Лінін. Головний тренер: Андрій Біба.

«МАЯК»: склад невідомий.

Голи: 1:0 В.Єрмак (17), 2:0 Бобух (88, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

13-а перемога охтирчан.

В.Єрмак забив свій 2-й м’яч і 38-й м’яч клубу.

Бобух забив свій 3-й м’яч і 39-й м’яч клубу.

10-й матч на «нуль».

39. «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 0:0

Суми. Стадіон «Спартак». 7 жовтня 1986 р. 3 000 глядачів.

Судді: А.Литвиненко, С.Щербак, Вертоградов (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Попчук, Горох, Казбан, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Сидорович, Лінін. На заміну виходили: Стрепетов, Вітохін. Головний тренер: Андрій Біба.

«ДЕСНА»: склад невідомий.

Попереджений: Бобух.

В чемпіонатах СРСР:

10-а нічия охтирчан.

11-й матч охтирчан на «нуль».

12-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Матч спочатку складався на користь охтирчан. Вони більше атакували, мали можливість відкрити рахунок. Згодом гості вирівняли гру, провели кілька небезпечних атак. У подальшому характер гри не змінився: проходив він в обопільних атаках, та жодній з команд не вдалося вийти вперед.

40. «СТАХАНОВЕЦЬ» (Стаханов) – «НАФТОВИК» – 0:3 (0:0)

Стаханов.Стадіон «Перемога». 18 жовтня 1986 р. 1 200 глядачів.

«СТАХАНОВЕЦЬ»: Листопадов, Тарасов, Федющенко, Кондрашов, Капустін, Безверхий, Дудник, Білих, Хромей, Баткаєв, Рудницький.

«НАФТОВИК»: Швойницький, Попович, В.Єрмак, Климюк, Горох, Казбан, Фомін, Бобух, А.Єрмак, Сидорович, Лінін. На заміну виходили: Вітохін, Стрепетов, Антоненко, Попчук, Осипов. Головний тренер: Андрій Біба.

Голи: 0:1 Горох (47), 0:2 Бобух (67), 0:3 Климюк (71).

В чемпіонатах СРСР:

14-а перемога охтирчан.

3-я перемога охтирчан з великим рахунком.

Горох забив свій 2-й м’яч і 40-й м’яч клубу.

Бобух забив свій 4-й м’яч і 41-й м’яч клубу.

Климюк забив свій 3-й м’яч і 42-й м’яч клубу.

12-й матч охтирчан на «нуль».

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1986 рік. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Шоста зона.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результат

Матчі за 1–14 місця

1.

«ЗОРЯ» Ворошиловград

40

25

10

5

69-35=+34

60

2.

«ТАВРІЯ» Сімферополь

40

22

15

3

102–46=+56

59

3.

СКА Київ

40

20

9

11

65–42=+23

49

1:1 1:1

4.

«НИВА» Тернопіль

40

17

14

9

53–38=+15

48

5.

«ТОРПЕДО» Луцьк

40

19

9

12

50–39=+11

47

6.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

40

16

13

11

58–48=+10

46

0:1 4:1

7.

«НИВА» Вінниця

40

17

9

14

44–44=±0

43

1:2 0:1

8.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

40

16

11

13

64–50=+14

43

0:0 1:1

9.

«ТОРПЕДО» Запоріжжя

40

17

7

16

49–47=+2

41

1:2 0:2

10.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

40

16

9

15

50–49=+1

41

2:1 0:3

11.

«АВАНГАРД» Рівне

40

16

9

15

46–44=+2

41

12.

«СУДНОБУДІВНИК» Миколаїв

40

14

13

13

49–39=+10

41

13.

СКА Одеса

40

14

9

17

39–44=–5

37

14.

«ОКЕАН» Керч

40

14

4

22

46–63=–17

32

–:+ 1:0

Матчі за 15–28 місця

15.

«БУКОВИНА» Чернівці

40

14

13

13

40–38=+2

41

4:0 0:2

16.

«ДИНАМО» Ірпінь

40

13

15

12

36-39=–3

41

1:0 1:1

17.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Франк.

40

12

16

12

41–46=–5

40

1:1 0:1

18.

«ШАХТАР» Горлівка

40

15

9

16

47–47=±0

39

1:1 1:4

19.

«Нафтовик» Охтирка

40

14

10

1 6

42–42=±0

38

 

20.

«СПАРТАК» Житомир

40

14

10

16

46–48=–2

38

0:1 2:1

21.

«ЗІРКА» Кіровоград

40

16

5

19

48–79=–31

37

0:1 2:0

22.

«МАЯК» Харків

40

14

9

17

35–42=–7

37

1:2 2:0

23.

«ДЕСНА» Чернігів

40

13

10

17

37–44=–7

36

1:1 0:0

24.

«ШАХТАР» Павлоград

40

11

12

17

42–46=–4

34

1:0 0:4

25.

«КРИСТАЛ» Херсон

40

9

14

17

51–72=–21

32

2:3 3:1

26.

«НОВАТОР» Жданов

40

9

13

18

31–50=–19

31

1:0 0:1

27.

«АТЛАНТИКА» Севастополь

40

10

7

23

37–60=–23

27

1:1 1:0

28.

«СТАХАНОВЕЦЬ» Стаханов

40

7

8

25

29–65=-36

22

1:0 3:0

Примітки: 1.В цій і послідуючих аналогічних таблицях в графі «Результ» вказані результати зустрічей «Нафтовика» з суперниками. Напівжирним шрифтом виділені ігри на своєму полі.

2. В матчі в Керчі, який закінчився з рахунком 2:2 (обидва м’ячі забив Г.Лазарко), за «Нафтовик» виступав футболіст, вилучений з поля в попередній грі. За протестом команди «Океан» охтирчанам була зарахована технічна поразка: –:+.

За команду «Нафтовик» в сезоні 1986 року зіграли 27 гравців:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених м’ячів кожним гравцем в чемпіонаті СРСР 1986 року.

п/п

Прізвище, ім’я

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

39

2

2.

ЄРМАК Анатолій

зах

36

1

3.

ЄРМАК Василь

зах

35

2

4.

ШВОЙНИЦЬКИЙ Олексій

вор

34

-35 на «0»-11

5.

КРАМАРЕНКО Олег

нап

33

9

6.

ЛАЗАРКО Григорій

нап

32

13

7.

КЛИМЮК Віктор

п/з

30

3

8.

ЛІНКЕ Володимир

нап

30

2

9.

ОСИПОВ Євген

зах

28

1

10.

АНТОНЕНКО Костянтин

п/з

27

11.

ГОРОХ Сергій

п/з

26

2

12.

ПОПЧУК Віктор

зах

25

13.

СИДОРОВИЧ Володимир

нап

23

1

14.

БОЙЧЕНКО Валерій

зах

17

15.

КАЗБАН Володимир

п/з

17

16.

СПАРИНЯК Володимир

зах

16

17

ЛІНІН Володимир

нап

14

2

18.

ФОМІН Сергій

п/з

14

19.

ЦИБРІВСЬКИЙ Михайло

вор

13

-7 на «0»-7

20.

ДИКИЙ Володимир

нап

9

21.

ГОЛУБЄВ Володимир

зах

8

22.

БОБУХ Олександр

нап

7

4

23.

СТРЕПЕТОВ Олександр

п/з

7

24.

ХРАПАЧ Сергій

зах

6

25.

ТОМИЧ Тарас

п/з

4

26.

ВІТОХІН Вадим

нап

2

27.

ЛИСИК Ігор

зах

1

Головними тренерами команди в 1986 році були:

Євген Зеонович КАМІНСЬКИЙ – 17 матчів (матчі № 1 – 17)

Андрій Андрійович БІБА – 23 матчі (матчі № 18-40)