1989 рік

ВТРАТА ПОЗИЦІЙ

1989 11989 рік не приніс задоволення ні охтирським любителям футболу, ні самим футболістам. «Нафтовик» виступав нерівно і в підсумку зайняв 16-е місце серед 27 команд.

Після закінчення попереднього сезону команду з різних причин залишили Микола Насташевський, Віктор Жук, Григорій Поляков, Анатолій Сорокін, Юрій Фокін. На їхнє місце було запрошено цілу групу нових гравців, серед яких були: голкіпери Володимир Самсонов з Сімферополя та Герман Астапов з білоруського «Гомсільмашу», захисник Олександр Цисар, який до цього захищав кольори «Дніпра» Могилів, півзахисники Вадим Полянський з «Джезказганця», Олександр Лисковець з армійського клубу Києва та Ігор Загорулько з сумського «Маяка».

Підготовку до нового сезону команда розпочала в Сумах, де їй велику допомогу надали працівники рафінадного заводу та педагогічного інституту.

Наступним етапом підготовки став турнір «Пролісок», який організували спортивні організації Криму в Ялті. В цьому турнірі крім, наших футболістів, взяло участь ще чотири команди: «Іскра» (Смоленськ), «Кривбас» (Кривий Ріг), «Океан» (Керч) і севастопольська «Чайка». «Нафтовик» зайняв друге місце, пропустивши вперед тільки «Чайку», якій програв 1:3. З таким же рахунком охтирчани перемогли «Океан» та двічі зіграли внічию – 2:2 з «Кривбасом» і 1:1 з «Іскрою». Крім них нафтовики переграли команду першої ліги колишньої НДР «Сталь» 3:2, СКЧФ (Севастополь), яка тоді виступала в чемпіонаті України серед команд колективів фізкультури 1:0. А зустрічі з кіровоградською «Зіркою» та луцькою «Волинню» завершились внічию відповідно – 0:0 та 1:1. У матчах найбільше відзначились Борис Шуршин та Юрій Лень, кожен з яких забив по три м’ячі.

1989 2Під час підготовки до першості важкі травми одержали Володимир Кириленко та Віталій Хромей, внаслідок чого вони так і не змогли грати за команду. Не кращу гру показували і деякі новачки команди. Щоб якось подолати ігрову кризу вже протягом чемпіонату до «Нафтовика» були запрошені брати Андрій та Руслан Панкови, Олег Бондар з Харкова а також Ігор Яркєєв з команди колективів фізкультури.

Але травми продовжували переслідувати наших футболістів. Довгий час лікувалися провідні гравці команди Борис Шуршин, Вадим Колесник. І тренерський штаб вирішив повернути до «Нафтовика» Володимира Коломійця та Ігоря Яїчника, яких охтирські любителі футболу пам’ятали по виступах в команді на початку 80-х років. Та час було згаяно і піднятися вище 16-го місця охтирчани так і не змогли.

Провівши в чемпіонаті СРСР 52 гри «Нафтовик» 16 ігор виграв, 16 зіграв унічию і 20 програв. Співвідношення забитих і пропущених мячів – 56-60=-4. Кращими бомбардирами команди стали: Юрій Лень – 14 мячів та Вадим Колесник – 11 мячів.

 

 

На поле виходить Борис Шуршин (зліва, з мячем)

1989 3

«НАФТОВИК» – 1989

Зліва на право. Нижній ряд: Вадим ПОЛЯНСЬКИЙ, Борис ШУРШИН, Олександр ЛИСКОВЕЦЬ, Віталій ХРОМЕЙ, Владислав МАНЬКУТА, Ігор ЗАГОРУЛЬКО, Віктор ПОПОВИЧ.

Верхній ряд: Валерій ДУШКОВ – тренер, Володимир САМСОНОВ, Володимир КИРИЛЕНКО, Анатолій ЄРМАК, Олександр ЦИСАР, Сергій ФОМІН, Василь ЄРМАК, Юрій ЛЕНЬ, Вадим КОЛЕСНИК, Герман АСТАПОВ, Андрій БІБА – головний тренер, Євген МАВРОМАТІ – лікар.

ІГРИ «НАФТОВИКА» В ЧЕМПІОНАТІ СРСР 1989 року

1 (143). «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Запоріжжя. Стадіон заводу «Комунар»18 березня 1989 р. 5 500 глядачів.

Суддя: І.Шеламов (Київ).

«ТОРПЕДО»: Марчук, Чеботар, Камарзаєв, Бедрицький, Гринь, Трегубов, Сааков (Сафонов, 74), Комлєв (Вирвич, 68), Коваль, Козлов (Денисенко, 88), Р.Бондаренко.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Цисар, В.Єрмак, Загорулько (Полянський, 65), Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Манькута, 74), Колесник, Лень. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Трегубов (39).

Попереджені: Трегубов – Цисар.

В чемпіонатах СРСР:

45-а поразка охтирчан.

41-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 145-й м’яч клубу.

Шуршин провів 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

2 (144). «КОЛОС» (Нікополь) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:2)

Нікополь. Стадіон «Електрометалург».21 березня 1989 р. 1 500 глядачів.

Судді: А.Бойко (Івано-Франківськ), В.Сушко (Калуш), М.Овчар (Івано-Франківськ).

«КОЛОС»: Химанич, Доній, Топчієв, Пужаєнко (Овчинников, 46), Псоміаді, Литвиненко, Єськов (Булгаков 46), Ященко, Гімро, Альошин, Ю.Леонов.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець, Хромей, Лень (Манькута, 90), Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Леонов (9), 1:1 Лисковець (13), 1:2 Шуршин (25).

В чемпіонатах СРСР:

59-а перемога охтирчан.

7-а вольова перемога «Нафтовика».

Шуршин забив свій 23-й м’яч і 178-й м’яч клубу.

Лисковець забив свій 1-й м’яч і 179-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 146-й м’яч клубу.

У перші 10 хвилин зустрічі футболісти «Колоса» показали злагоджену і комбінаційну гру. Добре виконувала своє завдання лінія півзахисту команди, яка вміло гасила наступальний порив «Нафтовика» і націлювала нападаючих Леонова і Альошина на ворота гостей. Перший гол у «Колоса» провів на дев’ятій хвилині Леонов, який вийшов сам-на-сам з воротарем охтирчан Самсоновим. Через дві хвилини Леонову знову вдалося вийти до воріт «Нафтовика» і навіть обіграти воротаря, але м’яч влучив у штангу і відскочив до Альошина, який пробив по воротах неточно. На 13-й хвилині гості провели контратаку. Невмілі дії півзахисника «Колоса» Єськова у своєму штрафному майданчику обернулися голом. Рахунок зрівняв гравець «Нафтовика» Лисковець. Ця помилка виявилася переломним моментом у грі. Невпевнено діяв у воротах голкіпер «Колоса» Химанич. Це відчули футболісти «Нафтовика». Потужним ударом метрів з тридцяти півзахисник гостей Шуршин вивів свою команду вперед. Після перерви у грі ніяких змін не сталося. «Колос» намагався виправити становище, націлюючи свої дії на взяття воріт суперника, але «Нафтовик» захищався добре.

3 (145). «НОВАТОР» (Маріуполь) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Маріуполь. Стадіон «Новатор».24 березня 1989 р. 2 000 глядачів.

Суддя: А.Бойко (Івано-Франківськ).

«НОВАТОР»: Кузь, Бутасков, Люлін, Попов, Рура, Савченко (Мокрягін), Степанов, Калініченко (Пелипенко), Волков, Варнавський, Романов (Дяченко).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець (Манькута), Хромей, Лень, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Калініченко.

Попереджений: Манькута.

В чемпіонатах СРСР:

46-а поразка охтирчан.

42-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 147-й м’яч клубу.

Охтирчани розпочали зустріч значно активніше господарів поля. І уже на 10-й хвилині м’яч просто чудом не опинився в воротах «Новатора» після удару Колесника. А ще через декілька хвилин міг відзначитись у охтирчан Лисковець. Маріупольці довго не могли налагодити комбінаційну, активну гру. Лише в кінці першого тайму їм вдалася непогана атака, коли Варнавський відкинув м’яч Калініченку, і його удар пройшов поруч зі стійкою воріт. Треба відмітити, що саме Калініченко був у господарів одним із самих активних гравців в цьому матчі. На початку другого тайму Калініченко технічно прийняв м’яч після подачі з флангу і пробив мимо воротаря гостей. Після забитого м’яча гра пішла в гострому ключі. Молоді гравці оборони «Новатора» на чолі з досвідченим Бутасковим діяли в ці хвилини впевнено. А активні дії Варнавського, Калініченка, Волкова постійно тримали в напрузі захисні лінії «Нафтовика». Ось так «Новатор» довів матч до перемоги.

4. (146). «НАФТОВИК» – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 29 березня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: О.Литвиненко, О.Урсу, С.Чемізов. (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Цисар, В.Єрмак, Лисковець, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Манькута 70), Колесник, Лень. Головний тренер Андрій Біба.

«БУКОВИНА»: Чистов, Сарафінчан, Черенков (Цап, 75), Махиня, Бобарико, В.Задорожняк, Будник, Гій, Королянчук (Мингазов 46; Задорожняк, 88), Гузієнко (Походзило, 82), Бурчак.

Попереджений: Королянчук.

Вилучений: Махиня (88, друге попередження).

В чемпіонатах СРСР:

41-а нічия охтирчан.

52-й матч охтирчан на «нуль».

43-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Три гри «Нафтовик» мав зіграти в Сумах (в Охтирці хотіли підготувати поле до наступних матчів), про що сповіщали афіші. Але в останній момент як і гру з «Буковиною» так і дві наступні довелось проводити в Охтирці – в обласному центрі категорично відмовились пускати футболістів на поле стадіонів «Авангард» і Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту.

Хоча зустріч закінчилась внічию 0:0 – але до розряду безбарвних її не віднесеш. Футболісти старалися продемонструвати хорошу гру. І господарі і гості багато атакували, створили чимало моментів, але на завершальній стадії атаки поспішали, не могли вправно розпорядитися м’ячем.

У першому таймі ігровою і територіальною ініціативою володіли охтирчани, та скористатися нею не зуміли. Вже на сьомій хвилині після удару когось із футболістів «Нафтовика» Чистов чудово взяв м’яч. Хороші нагоди відкрити рахунок втратили Лисковець (не влучив у ворота з кількох метрів) і Колесник, який надто захопився обіграванням захисників «Буковини» і не встиг нанести завершального удару. На 30-й хвилини міг відзначитися Юрій Лень.

Гості, стримавши наступ охтирчан, у другому таймі перехопили ініціативу. І кілька разів вони змусили похвилюватися уболівальників. Але усе обійшлося. Воротар «Нафтовика» зіграв надійно. І його колега з «Буковини» теж діяв бездоганно у ситуаціях, які створювали охтирські футболісти біля його воріт. І хоча одного разу м’яч навіть побував у сітці воріт «Нафтовика», та перед цим було положення поза грою.

Після матчу:

Володимир Богданович: заслужений тренер України:

– Загалом охтирська команда сподобалася. Футболісти прагнуть грати в атакуючий футбол. Особливо добре провели перший тайм, жаль тільки, що вони не змогли підкріпити свою перевагу забитими м’ячами. Дещо гірше зіграли охтирчани у другій половині, відчувалися їх помилки тактичного плану. В першу чергу це стосується захисників, котрі в багатьох епізодах «провалювалися», створювали сприятливі ситуації для суперників. Коли тренерам вдасться поліпшити їх дії, то гра у команди стане виразнішою і впевненішою.

5 (147). «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 1:1 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 1 квітня 1989 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Козенко (Бердянськ), В.Дев’яткін, А.Єфремов (обидва – Ворошиловград).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Цисар, В.Єрмак, Лисковець (Манькута 61), Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Загорулько, 77), Колесник, Лень. Головний тренер Андрій Біба.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Надь, Гуменяк, Зарева, Мигович, Ковач, Романчук, Ловська, Лукач (Курильцо, 73), Зубанич, Гецько, Джумурат (Мартиненко, 46).

Голи: 0:1 Гецько (7), 1:1 В.Єрмак (42).

В чемпіонатах СРСР:

42-а нічия охтирчан.

В.Єрмак забив свій 7-й м’яч і 180-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 148-й м’яч клубу.

Хромей провів 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

Лень провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

У цьому матчі футболісти «Нафтовика» діяли впевнено, але допускали помилки. Однією гостям вдалося скористатися. Вже на сьомій хвилині Самсонов не зміг втримати м’яч, який йому переадресував хтось із своїх захисників. Цим вміло скористався нападаючий ужгородців, який переадресував м’яч у ворота. Незадовго до перерви Василь Єрмак вправно виконав кутовий удар, після якого хтось із захисників «Закарпаття» зрізав м’яч у свої ворота. Господарі встановили рівновагу.

Другий тайм пройшов більш спокійно. Закарпатці , мабуть, задоволені результатом всі сили приділили обороні, а у футболістів «Нафтовика» не все ладилось в атаці, хоча могли відзначитись Колесник, Лень та інші.

6 (148). «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 4 квітня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: В.Лисенко (Одеса), В.Концедаленко (Стаханов), П.Глущенко (Ворошиловград).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Цисар, В.Єрмак, Бондар, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Колесник, Лень (Яркєєв, 76). Головний тренер Андрій Біба.

«ПРИКАРПАТТЯ»: Баталов, Івахнюк, Ватаманюк, Чикало, Мельничук, Думанський, Турянський, Савка, Хомін, Винник, Мельник.

Попереджений: Івахнюк.

В чемпіонатах СРСР:

43-а нічия охтирчан.

53-й матч охтирчан на «нуль».

44-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Заключні хвилини поєдинку з «Прикарпаттям» пройшли у сумбурних атаках «Нафтовика». І результат цілком відображає ту картину, яка спостерігалась на полі протягом всієї зустрічі.

7 (149). «ДИНАМО» (Біла Церква) – «НАФТОВИК» – 3:1

Біла Церква. Стадіон «Трудові резерви». 10 квітня 1989 р. 7 000 глядачів.

Суддя: В.Сушко (Івано-Франківськ).

«ДИНАМО»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович (Яркєєв), В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець, Лень, Колесник, Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Миколаєнко, Побєгаєв, Черников (з пенальті) – Шуршин (88).

Попереджені: В.Єрмак, Цисар.

Вилучені: В.Єрмак, Цисар (друге попередження).

В чемпіонатах СРСР:

47-а поразка охтирчан.

Шуршин забив свій 24-й м’яч і 181-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 149, 150-й і 151-й м’ячі клубу.

8 (150). «ДНІПРО» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 2:1 (1:0)

Черкаси. Стадіон ім. Ленінського комсомолу. 13 квітня 1989 р. 6 000 глядачів.

Судді: А.Савчук (Київ), А.Котик, І.Школьний (обидва – Луцьк).

«ДНІПРО»: Дейнеко, Мазур (Перепелиця, 46), Суховій, Кирилюк, Лихотворик, Осташов, Марадуда (Пилипенко, 81), Скунц, Бутенко (Малишев, 46), Л.Малий (Коляда, 66), Смагін.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, А.Панков, Фомін, Шуршин, Лисковець (Яркєєв , 46), Хромей, Лень, Колесник, Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Смагін (8), 1:1 Яркєєв (58), 2:1 Смагін (78 з пенальті).

Вилучений: Дейнеко (81).

В чемпіонатах СРСР:

48-а поразка охтирчан.

Яркєєв забив свій 1-й м’яч і 182-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 152-й і 153-й м’ячі клубу.

9 (151). «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 2:2 (0:0)

Кіровоград. Стадіон «Зірка». 16 квітня 1989 р. 5 000 глядачів.

«ЗІРКА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Самсонов, Астапов, Панков, Акименко, Слободинюк, Лисковець, Загорулько, Яркєєв, Бондар, В.Шандиба, І.Шандиба. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Бондар (52), 1:1 Степашко (61), 1:2 Бондар (77), 2:2 Самофалов (78, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

44-а нічия охтирчан.

Бондар забив свої 1-й і 2-й м’ячі та 183-й і 184-й м’ячі клубу.

Бондар забив свій 1-й «дубль» і 14-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 154-й і 155-й м’ячі клубу.

10 (152). «НАФТОВИК» – «КРЕМІНЬ» (Кременчук) – 2:2 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 28 квітня 1989 р. 4 500 глядачів.

Судді: В.Старовойт, Г.Савчук, С.Чемезов (усі Київ).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Цисар, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Бондар, Колесник, Лень (Кириленко, 46). Головний тренер Андрій Біба.

«КРЕМІНЬ»: Мулиндін (Кудимов, 46), Лозинський, Самара, Делі (Лінін, 37), Копил, Кутельмах (Бєлих, 75), Т.Корпонай, Петренко (Климюк, 67), Іванченко, Райко, А.Корпонай.

Голи: 1:0 Бондар (33), 1:1 Лінін (40), 1:2 Райко (52), 2:2 Шуршин (59, з пенальті).

Попереджений: Петренко.

В чемпіонатах СРСР:

45-а нічия охтирчан.

Бондар забив свій 3-й м’яч і 185-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 25-й м’яч і 186-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 156-й і 157-й м’ячі клубу.

11 (153). «НАФТОВИК» – «ПОЛІССЯ» (Житомир) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 5 травня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: І.Горожанкін, В.Олексієнко, М.Фільченков (усі – Кіровоград).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Лисковець (Яркєєв, 70), Бондар, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«ПОЛІССЯ»: Страшненко, Устинов, Хруслов, Сечин, Стрихарчук, Баран, Лялін, Желтоносов (Ракетенець, 80), Талько, Рудько (Лукашенко, 46), Шишков (Мудрий, 82).

На 67 хвилині Шуршин не реалізував пенальті (мимо).

В чемпіонатах СРСР:

46-а нічия охтирчан.

54-й матч охтирчан на «нуль».

45-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Перший тайм пройшов в обопільних атаках, та нікому не вдалося довести їх до логічного закінчення. Після перерви гості зупинили недозволеним прийомом прохід капітана охтирчан Василя Єрмака. Та Борис Шуршин при виконанні одинадцятиметрового штрафного удару не влучив у ворота.

Згодом охтирські вболівальники побачили спалах імпровізованої гри «Нафтовика». І ці дії футболістів трибуни схвалювали оплесками. Але навіть з двох-трьох метрів господарі не влучали у порожні ворота. Нульова нічия не вивела «Нафтовик» з останнього рядка турнірної таблиці.

12 (154). «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 8 травня 1989 р. 1 000 глядачів.

Судді: Л.Бавикін (Харків), О.Науменко (Полтава), В.Гришко (Миргород).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень (Цисар, 84), В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Лисковець, Колесник, Бондар (Полянський, 75). Головний тренер Андрій Біба.

«ПОДІЛЛЯ»: Чабан, Овчинников, Кісера, Снігур, А.Сорокін, Ковалець, Гуральський (Салюк, 58), В.Бугай, Мавров (Кучерявцев, 38), Повар, Муравський.

Голи: 1:0 Колесник (5), 2:0 Бондар (60).

Попереджені: Сорокін, Ковалець.

В чемпіонатах СРСР:

60-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 10-й м’яч і 187-й м’яч клубу.

Бондар забив свій 4-й м’яч і 188-й м’яч клубу.

55-й матч охтирчан на «нуль».

13 (155). «НАФТОВИК» – «НИВА» (Вінниця) – 0:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 11 травня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: А.Савчук, І.Школьний, І.Безуглий (усі – Луцьк).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Лисковець, Колесник, Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

«НИВА»: Загоруйко, Кулаков, Причиненко, Я.Заєць, Паламар, Касанов (Руденко, 84), Ю.Фокін (Савенко, 56), С.Шубін (Снілик,56), Циганков (О.Бондарчук, 56), Марєєв, Тимофєєв (Рудий, 56).

Гол: 0:1 Паламар (70).

В чемпіонатах СРСР:

49-а поразка охтирчан.

46-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 158-й м’яч клубу.

У вболівальників Охтирки цей матч викликав підвищений інтерес. Адже «Нива» на той час займала лідируючі позиції в зоні. Але господарі не порадували своїх прихильників. Не ладилась у них гра в нападі, хоч в першому таймі мали помітну перевагу.

Гості поступово оговтавшись від стартового нокдауну, все частіше стали з’являтися біля воріт господарів. На початку другого тайму охтирські футболісти порушили правила неподалік від свого штрафного майданчика. Досвідчений гравець вінничан Іван Паламар чітко послав м’яч мимо «стінки» і воротаря.

14 (156). «НИВА» (Тернопіль) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Тернопіль. Центральний стадіон. 20 травня 1989 р. 6 000 глядачів.

Судді: С.Татулян, О.Урсу, М.Бойко (усі – Київ).

«НИВА»: Панфілов, Біскуп, Цисельский, Покидько, Мацюпа, Сухенко, Назаренко (Антонів), Венгринович, О.Швець, Сороцький, Куриляк.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, А.Панков, Фомін, Шуршин, Лень, Колесник, Бондар (Р.Панков). Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Лень з пенальті, 1:1 Біскуп (55).

Попереджений: Попович.

В чемпіонатах СРСР:

47-а нічия охтирчан.

Лень забив свій 14-й м’яч і 189-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 159-й м’яч клубу.

«Нива» на той час перебувала у лідируючій групі. Тому охтирським гравцям довелося нелегко, адже господарі поля весь час атакували. Складні завдання ставили тернопільці перед захисниками «Нафтовика». Та охтирчани тримали оборону гідно. Лише одного разу вони допустилися помилки. Але перед цим нафтовики вже вели у рахунку. Після порушення правил господарями у своєму штрафному майданчику Лень чітко реалізував пенальті.

15 (157). «ВОЛИНЬ» (Луцьк) – «НАФТОВИК» 4:2 (3:0)

Луцьк. Стадіон «Авангард». 23 травня 1989 р. 5 000 глядачів.

Судді: А.Кафаджі (Одеса), П.Король, О.Віскер (обидва – Вінниця).

«ВОЛИНЬ»: Лайзан, Фігель, Антонюк, Федюков (Коротаєв, 46), Польний, Дикий, Самошкін (Шухман, 46), Бердовський, Слука (Козак, 64), Раденко (Мозолюк, 46), Зейберлінш.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, В.Єрмак. А.Панков, Фомін, Шуршин, Лисковець, Лень (Попович, 46), Колесник, Бондар (Яркєєв, 66), Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Дикий (15), 2:0 Слука (35), 3:0 Раденко (39), 4:0 Зейберлінш (56), 4:1 Колесник (58), 4:2 Яркєєв (84).

Попереджений: Попович.

В чемпіонатах СРСР:

50-та поразка охтирчан.

Колесник забив свій 11-й м’яч і 190-й м’яч клубу.

Яркєєв забив свій 2-й м’яч і 191-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 160-й, 161-й, 162-й і 163-й м’ячі клубу.

Як не старалися охтирські футболісти чинити опір лідеру другої ліги на його полі, та господарі довели, що вони сильніші. Лучани раз у раз турбували голкіпера Самсонова, забивши чотири м’ячі. Захисники інколи не встигали повертатися в оборону при втраті м’яча. Правда двічі покарав господарів поля «Нафтовик», але більшого зробити не зміг.

16 (158). «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Харків) – 3:1 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 29 травня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: Є.Єсін, В.Головко, Ол-ндр Гордієнко (усі – Дніпропетровськ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков (Цисар, 80), Колесник (Яркєєв, 82), Бондар (Лисковець, 70). Головний тренер Андрій Біба.

«МАЯК»: Дудка (Хотян, 80), Бик, Ушмаєв, Лунін, Леднєй, Пец, Задорожний (Харламов, 70), Бахметьєв, Мазепа, Худяков (Стариков, 62), Рубан.

Голи: 0:1 Леднєй (19), 1:1 А.Панков (40), 2:1 Колесник (71), 3:1 Лень (75).

Попереджений: Худяков.

В чемпіонатах СРСР:

61-а перемога охтирчан.

8-а вольова перемога «Нафтовика».

А.Панков забив свій 1-й м’яч і 192-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 12-й м’яч і 193-й м’яч клубу.

Лень забив свій 15-й м’яч і 194-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 164-й м’яч клубу.

З перших хвилин гри господарі повели атаки на ворота харків’ян. Але після помилки Астапова, який пропустив м’яч, після удару з далекої відстані Івана Леднєя, господарі стали програвати. Невпевнена гра воротаря спостерігалась і в подальшому. На щастя для господарів Андрій Панков, що на 40-й хвилині підключився до атаки, зрівняв рахунок.

Яким же несхожим на перший виявився другий тайм. Здавалося, що у футболістів «Нафтовика» відкрилось друге дихання. Ожили й трибуни. Болільники стали дружно підтримувати своїх гравців. Широким фронтом з обох флангів охтирчани нарощували атаки. Успішно провів матч Руслан Панков, який весь час постачав м’ячами своїм партнерів. Небезпечними були і кутові у його виконанні.

В середині другого тайму саме з кутового Вадим Колесник забив другий м’яч у ворота гостей. «Нафтовик» і на цьому не заспокоївся. Харків’яни з зусиллями відбивали його атаки. Пожвавилась гра коли на заміну вийшов Олександр Лисковець. Глядачі тепло аплодували Бондарю і Колеснику. І незабаром Юрій Лень примусив воротаря Валерія Дудку вийняти третій м’яч із сітки.

17 (159). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 4:2 (1:2)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 4 червня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: К.Панчик (Сімферополь), В.Бербеницький (Охтирка), А.Соколов (Суми).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Лень (Яркєєв, 84), В.Єрмак, А.Панков (Цисар, 29), Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков, Колесник, Бондар (Лисковець, 46). Головний тренер Андрій Біба.

«ШАХТАР»: Консевич, Пухкаленко, Гревцов, Баранов, В.Червоний, Тимченко, Кобзарєв (Туктаров, 78), Оленєв, Назаренко, Самойленко, Думенко.

Голи: 1:0 Лень (6, з пенальті), 1:1 Думенко (14), 1:2 Тимченко (44), 2:2 А.Єрмак (61), 3:2 Лисковець (77), 4:2 Лень (79 з пенальті).

Попереджений: Гревцов.

В чемпіонатах СРСР:

62-а перемога охтирчан.

9-а вольова перемога «Нафтовика».

Лень забив свої 16-й і 17-й м’ячі та 195-й і 197-й м’ячі клубу.

А.Єрмак забив свій 7-й м’яч і 196-й м’яч клубу.

Лисковець забив свій 2-й м’яч і 198-й м’яч клубу.

Лень забив свій 5-й «дубль» і 15-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 165-й і 166-й м’ячі клубу.

Вже на шостій хвилині матчу після порушення правил Лень чітко реалізував пенальті. Буквально через вісім хвилин гості встановили рівновагу, а перед самим закінченням першого тайму вийшли вперед.

Щоб зрівняти рахунок «Нафтовику» довелось докласти максимум зусиль. А сталось це так. Рейд капітана команди Василя Єрмака павлоградці зупинили недозволеним прийомом. Штрафний удар довірили виконувати Анатолію Єрмаку, який не зважаючи на міцну «стінку», знайшов таки щілину і послав м’яч в сітку воріт. Незабаром стадіон вітав Олександра Лисковця, який ефектно забив третій м’яч.

Охтирські футболісти й надалі не збавляли темпу, а «Шахтарю» нічого не залишалося робити, як зустрічати нападаючих з порушенням правил. Одного разу це сталося у воротарському майданчику. Четвертий м’яч затріпотів у сітці після того, як Юрій Лень вдруге в матчі пробив пенальті. Футболісти «Нафтовика» ще мали багато зручних моментів для взяття воріт, але гравці не влучали у ворота навіть з близької відстані.

18 (160). «ВОРСКЛА» (Полтава) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

Полтава. Стадіон «Колос». 7 червня 1989 р. 9 000 глядачів.

Судді: В.Лисенко (Одеса), О.Дуккер, В.Борзило (обидва – Харків).

«ВОРСКЛА»: Моргун, Дейнеко, Прокопиненко (Кокоткін, 68), Богданець, С.Лукаш, Ротань, Матюха, Юданов, Власенко, Різник, Шарій.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лень (Яркєєв, 87), Колесник, Бондар (Лисковець, 46), Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 0:1 Колесник (2).

Попереджені: Шарій – А.Єрмак, В.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

63-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 13-й м’яч і 199-й м’яч клубу.

56-й матч охтирчан на «нуль».

Ан.Єрмак провів 150-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

19. (161). «НАФТОВИК» – «ЗОРЯ» (Ворошиловград) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 10 червня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: В.Туховський, І.Житнюк, В.Тульчинський (усі – Сімферополь).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Лень (Яркєєв), В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков, Колесник, Бондар (Лисковець). Головний тренер Андрій Біба.

«ЗОРЯ»: С.Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Лук’янчук, Галустов, Бєліченко, Малишенко, Карачун, Кістень (Гусейнов, 17), Грицина.

Гол: 1:0 Колесник (24).

В чемпіонатах СРСР:

64-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 14-й м’яч і 200-й м’яч клубу.

57-й матч охтирчан на «нуль».

Ще роком раніше «Зоря» виступала в першій лізі. Тому вболівальники, які прийшли на стадіон, не дуже вірили що «Нафтовик» зможе скласти конкуренцію титулованій команді гостей. Стартові ж хвилини засвідчили, що господарі іншої думки. Вони постійно йшли в наступ, знаючи, що тільки швидкою і наступальною грою можна зломити захист гостей.

Давно вболівальники не бачили такого ентузіазму з боку футболістів «Нафтовика», як того вечора. Весь перший тайм вони невпинно шукали тактичні ходи, які б принесли успіх. Перевага господарів відчувалася у всіх компонентах гри.

Блискуче виступили досвідчений Борис Шуршин, Руслан Панков, Юрій Лень. Та найвищої оцінки заслужив Вадим Колесник, який всередині першого тайму забив м’яч у ворота «Зорі».

Після перерви знову активніше діяли господарі, але й гості не сиділи в обороні, в складі яких було аж шість майстрів спорту. Та цього разу вони, мабуть, не знайшли «спільної мови». Перемігши гостей, «Нафтовик» показав, що йому під силу боротися з будь яким суперником.

20 (162). «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – «НАФТОВИК» – 2:1 (1:1)

Миколаїв. Стадіон «Суднобудівник». 14 червня 1989 р. 5 000 глядачів.

Судді: С.Шебек, Б.Гришин, В.Парадников (усі – Київ).

«СУДНОБУДІВНИК»: Броварник, Баштовий (Дорофєєв, 85), Руссу, В.Зінченко, Сич, Федорчук, Двірник, Мілюкін, Горячев (Довгалець, 59), Грозов, Шишов (Жовжаренко, 27; Агєєнко, 65).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лень, Колесник, Бондар (Лисковець, 56), Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Р.Панков (11), 1:1 Шишов (12), 2:1 Мілюкін (77).

В чемпіонатах СРСР:

51-а поразка охтирчан.

Р.Панков забив свій 1-й м’яч і 201-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 167-й і 168-й м’ячі клубу.

21 (163). СКА (Одеса) – «НАФТОВИК» – 0:0.

Одеса. Стадіон СКА. 17 червня 1989 р. 1 000 глядачів.

Суддя: В.Засуха (Київ).

СКА: Суслов, Харковщенко (Сахно, 60), Дем’яненко, Єрмаков, Чілібі, Кочвар, Костиков (Заярний, 46), Сак, Микитин, Мокан, Гусєв.

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець, Лень, Колесник, Бондар (Яркєєв, 80). Головний тренер Андрій Біба.

Попереджений: Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

48-а нічия охтирчан.

58-й матч охтирчан на «нуль».

47-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Попович провів 150-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

22 (164). «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Кривий Ріг. Стадіон «Металург». 20 червня 1989 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Лисенко (Одеса), С.Михайлов, С.Орловський, (обидва – Бердянськ).

«КРИВБАС»: Чумак, Давиденко, Бакланов, Золотницький, Кошкін, Шульга (О.Прохоров, 64), Усатий, Лялін, Терещенко, Софілканич (Юрченко, 85), Селіхов (Купцов, 60).

«НАФТОВИК»: Самсонов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак. Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець, Лень, Колесник, Яркєєв. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Давиденко (70).

В чемпіонатах СРСР:

52-а поразка охтирчан.

48-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 169-й м’яч клубу.

23. (165). «НАФТОВИК» – «ЧАЙКА» (Севастополь) – 0:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 26 червня 1989 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Головко, Ол-ндр Гордієнко, Д.Мартинюк (усі – Дніпропетровськ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин, Колесник, Р.Панков, Лисковець (Яркєєв, 73). Головний тренер Андрій Біба.

«ЧАЙКА»: Рудика, Дієв, Коваленко, Міхеєв, Чалий, Аверков, Щетинін, Захаров (Е.Піскун, 46), Борис, Дементьєв (Лещинський, 8), Павлов.

Гол: 0:1 Дементьєв (66).

Попереджений: Павлов.

В чемпіонатах СРСР:

53-а поразка охтирчан.

49-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 170-й м’яч клубу.

Охтирські футболісти, звичайно, розраховували взяти два очка у цьому матчі. В першому таймі «Нафтовик» намагався йти вперед, але неточні передачі зводили нанівець ці атаки. Два м’ячі міг послати у ворота гостей Олександр Лисковець. На 40-й хвилині Юрій Лень вивів його сам-на-сам з голкіпером, який перевів м’яч на кутовий. Стадіон завмер, коли вийшов на ударну позицію Віктор Попович. Та знову невдача.

І в другому таймі нафтовики нічого не змогли вдіяти проти оборонних порядків гостей. А от голкіпер охтирчан Герман Астапов діяв невпевнено, і виникали побоювання, що чергова атака може застати цього зненацька. Так і вийшло. Севастополець Дементьєв відібрав м’яч у охтирського захисника і спокійно направив його в сітку. Вболівальники все ж чекали, що на заключних хвилинах поєдинку господарі доб’ються успіху. Та безсистемні атаки не врятували «Нафтовик» від поразки.

24 (166). «НАФТОВИК» – «ОКЕАН» (Керч) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 29 червня 1989 р. 3 500 глядачів.

Судді: А.Науменко, Б.Романовський, В.Слюсар (усі – Полтава).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак (А.Панков, 46), Цисар, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков, Колесник (Яркєєв, 70), Лисковець (Бондар, 46). Головний тренер Андрій Біба.

«ОКЕАН»: Лосєв, Гончаров, Сироватський (Машнін, 46), Сюсько, Маринцов, Зеленков, О.Грачов, Гусєв, Черних (Попов, 46), Подугоров, Андрєйченко.

Голи: 1:0 Лень (36, з пенальті), 2:0 Колесник (47).

В чемпіонатах СРСР:

65-а перемога охтирчан.

Лень забив свій 18-й м’яч і 202-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 15-й м’яч і 203 м’яч клубу.

59-й матч охтирчан на «нуль».

З перших хвилин ініціативою повністю заволоділи футболісти «Нафтовика». Попередня невдача примусила охтирчан грати на повну силу. Гості ж прагнули будь що відстояти ворота.

На 35-й хвилині захисник нафтовиків Анатолій Єрмак вирішив пройти через всю оборону гостей, та його захисники «Океану» збили у своєму штрафному майданчику. Пенальті чітко реалізував Юрій Лень.

Вже на початку другого тайму з подачі Бориса Шуршина красивий м’яч з ходу забив Вадим Колесник. Були зручні моменти і в гостей, та на цей раз вдало зіграв воротар «Нафтовика».

25 (167). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 2 липня 1989 р. 5 000 глядачів.

Судді: О.Литвиненко, С.Татулян, О.Кубяк (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Лень, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков (А.Панков, 87), Колесник, Лисковець (Яркєєв, 73). Головний тренер Андрій Біба.

«КРИСТАЛ»: Крапивкін, Тупчієнко (Торубара, 66), А.Валенко, Воронежський, Дитятьєв, Романюк, Е.Валенко, С.Шевченко (Борисенко, 66), Зінкевич, Жосан, Балашов.

Гол: 1:0 Шуршин (40).

Попереджений: Е.Валенко.

В чемпіонатах СРСР:

66-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 26-й м’яч і 204-й м’яч клубу.

60-й матч охтирчан на «нуль».

В «Кристалі» підібралися хороші гравці, і вони з перших хвилин пішли у наступ. І вже на п’ятій хвилині один на один з воротарем охтирчан Германом Астаповим вийшов Сергій Шевченко. Та щастя, як кажуть, було на боці «Нафтовика». М’яч пролетів мимо воріт.

Це примусило господарів бути пильнішими в захисті. Вони стали переважати херсонців в організації гри. Неодноразово на зручні позиції виходили Сергій Фомін, Олександр Лисковець, однак до успішного завершення свої комбінації довести не зуміли. І тільки на 40-й хвилині після подачі кутового Борис Шуршин сильно пробив по воротах гостей. Захисник «Кристала» намагався врятувати становище, але м’яч вже перетнув лінію воріт. Арбітр зустрічі, після деяких вагань, показав на центр поля.

Довго ще тривали суперечки на полі навколо цього голу, але саме він виявився переможним. В другому таймі господарі старалися закріпити успіх. Скільки зручних моментів мали Вадим Колесник, Ігор Яркєєв, Руслан Панков, але їх не використали.

26 (168). «ЧАЙКА» (Севастополь) – «НАФТОВИК» – 0:0

Севастополь. Стадіон СК ЧКФ. 8 липня 1989 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Козенко (Бердянськ), С.Орлов, С.Михайлов (обидва – Запоріжжя).

«ЧАЙКА»: Рудика, Дієв, Коваленко, Михєєв, Чалий, Аверков, Б.Олійник (Щетинін, 29), Пауков (Борис, 46), Е.Піскун, Дементьєв (Лещинський, 71), Павлов (О.Захаров, 73).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Шуршин, Лень, Колесник, Р.Панков. На заміну виходив: Лисковець. Головний тренер Андрій Біба.

В чемпіонатах СРСР:

49-а нічия охтирчан.

61-й матч охтирчан на «нуль».

50-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

27 (169). «ОКЕАН» (Керч) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Керч. Стадіон ім. 50-річчя жовтня. 11 липня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Засуха (Київ), В.Володін, В.Кибальников (обидва – Херсон).

«ОКЕАН»: Лосєв, Гончаров, Волков, Сироватський, Маринцов (Зеленков, 75), Бєлозерський, Родченков, Машнін, Черних (Подугоров, 46), Попов, Андрєйченко.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков (Лень, 68), Фомін, Шуршин, Лисковець, Колесник, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Лисковець (13), 1:1 Попов (55, з пенальті).

Попереджений: Волков – А.Панков.

В чемпіонатах СРСР:

50-а нічия охтирчан.

Лисковець забив свій 3-й м’яч і 205-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 171-й м’яч клубу.

28 (170). «КРИСТАЛ» (Херсон) – «НАФТОВИК» – 1:0

Херсон. Стадіон «Кристал». 14 липня 1989 р. 2 000 глядачів.

«КРИСТАЛ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Шуршин, Лисковець, Лень, Колесник, Р.Панков. На заміну виходили: Бондар, Яркєєв . Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Ю.Мартинов.

В чемпіонатах СРСР:

54-а поразка охтирчан.

51-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 172-й м’яч клубу.

29 (171). «НАФТОВИК» – «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – 3:1 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 23 липня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: Ю.Власенко (Київ), О.Науменко, В.Панченко (обидва – Полтава).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков (Яркєєв, 86), Лень, Лисковець (Бондар, 80). Головний тренер Андрій Біба.

«СУДНОБУДІВНИК»: Броварник, В.Сорокін, Руссу, Зінченко, Сич, Федорчук, Двірник, Мілюкін (Агєєнко, 69), Горячев, Зубчук (Парастаєв, 50), Грозов.

Голи: 1:0 Лисковець (32), 1:1 Горячев (43), 2:1 Лень (55, з пенальті), 3:1 Сич (67, автогол).

Попереджені: Броварник, Руссу, Двірник.

Вилучений: Двірник, друге попередження.

В чемпіонатах СРСР:

67-а перемога охтирчан.

Лисковець забив свій 4-й м’яч і 206-й м’яч клубу.

Лень забив свій 19-й м’яч і 207-й м’яч клубу.

Сич «Суднобудівник» – автогол і 208-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 173-й м’яч клубу.

Цей матч виявився на рідкість напруженим. З перших хвилин на полі точилася гостра боротьба.

У футболістів «Нафтовика» спочатку не все ладилось. На 30-й хвилині стовідсоткову можливість мав Олександр Лисковець, але пробив неточно. Через дві хвилини він реабілітувався, пославши несильно, але точно м’яч в ціль. Потім пішли в наступ гості. Протягом 39-ї і 40-ї хвилин «Суднобудівник» мав можливості зрівняти рахунок, але м’яч так і не побував в сітці. І все ж за дві хвилини до свистка арбітра на перерву Горячев забив м’яч у відповідь.

Другий тайм пройшов нервово. На перших хвилинах гості збили у своєму штрафному майданчику капітана Василя Єрмака і арбітр зустрічі Юрій Власенко без вагань показав на одинадцятиметрову позначку. Юрій Лень чітко реалізував пенальті.

«Нафтовик» продовжував атакувати, хоч гості раз у раз збивали охтирських гравців. Згодом суддя показав Двірнику за грубу гру і лихослів’я червону картку. Граючи у більшості господарі продовжували атакувати, і одна з їх комбінацій виявилася результативною. М’яч у власні ворота «зрізав» Олег Сич.

30 (172). «НАФТОВИК» – СКА (Одеса) – 2:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 26 липня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді:. В Звягінцев, А.Котов, Є.Кликов (усі – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин, Р.Панков (Яркєєв, 88), Лень, Лисковець (Бондар, 74). Головний тренер Андрій Біба.

СКА: Суслов, Харковщенко (Дорошенко, 59; Заярний, 86), Дем’яненко, Єрмаков, Чілібі, Микитин, Кошелюк, Сак, Сахно, Мокан, Гусєв.

Голи: 1:0 Лень (51, з пенальті), 2:0 Бондар (78).

В чемпіонатах СРСР:

68-а перемога охтирчан.

Лень забив свій 20-й м’яч і 209-й м’яч клубу.

Бондар забив свій 5-й м’яч і 210-й м’яч клубу.

62-й матч охтирчан на «нуль».

З самого початку зустрічі «Нафтовик» захопив ініціативу і, використовуючи фланги, провів кілька небезпечних атак. В одній із них мав відзначитися Олександр Лисковець, але пробив неточно. Гості тривалий час не могли провести логічної контратаки. Та на 18-й хвилині ситуація раптово змінилася. Одеський форвард Сергій Гусєв вийшов один-на-один з воротарем охтирчан, але в останню мить схибив.

Другий тайм господарі розпочали ще активнішими діями, і чекати розв’язки довго не довелося. Вже через шість хвилин після його початку гості порушили правила у своєму штрафному майданчику і арбітр зустрічі Віктор Звягінцев призначив пенальті. Його чітко реалізував Юрій Лень. Після цього перевага футболістів «Нафтовика» стала ще відчутнішою. На 62-й хвилині Шуршин вивів на ударну позицію Поповича, та м’яч пролетів мимо цілі.

Проведені заміни ще більш підсилили атакуючий настрій господарів. В одній із атак після сильного удару Шуршина, Суслов м’яч відбив, та Олег Бондар, вискочивши з-за спин захисників, забив другий м’яч. Перемога над сильним суперником додала впевненості футболістам «Нафтовика» і вони заслужили найкращої оцінки з боку уболівальників.

31 (173). «НАФТОВИК» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 3:1 (2:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 29 липня 1989 р. 5 500 глядачів.

Судді: А.Малаховський, Ю.Ісаєв, В.Скок (усі – Запоріжжя).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар (Яркєєв, 46), Фомін, Попович, Бондар, Р.Панков, Лень, Лисковець. Головний тренер Андрій Біба.

«КРИВБАС»: Чумак, Давиденко, Бакланов, Є.Золотницький, Вобликов (О.Прохоров, 61), Разнов (Селіхов, 61), Усатий, Лялін, С.Шевченко (Терещенко, 73), Софілканич (Баннов, 73), Шаталов.

Голи: 1:0 Фомін (6), 2:0 Лень (17), 2:1 Усатий (28), 3:1 Бондар (88).

Попереджений: В.Єрмак – Чумак, Усатий.

В чемпіонатах СРСР:

69-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 11-й м’яч і 211-й м’яч клубу.

Лень забив свій 21-й м’яч і 212-й м’яч клубу.

Бондар забив свій 6-й м’яч і 213-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 174-й м’яч клубу.

На стадіоні зібралася численна аудиторія глядачів і звичайно «Нафтовик» не хотів підвести своїх шанувальників. Вже на початку зустрічі Сергій Фомін відкрив рахунок. Гості кинулися відіграватися, і через чотири хвилини хтось із гравців «Кривбасу» вийшов один на один з Астаповим, та голкіпер зіграв надійно і м’яч відбив.

Господарі продовжували атакувати. Навіть за відсутності Бориса Шуршина, у «Нафтовика» справи ладилися. Невдовзі Юрій Лень, вдало скориставшись подачею Олега Бондаря, забив другий м’яч. Та гості не змирилися з таким результатом. Навпаки, після двох пропущених м’ячів значно пожвавили свою гру. І їхньому капітану Олександру Усатому вдалося звести перевагу господарів до мінімальної.

У другому таймі нафтовики знову повели наступ по всьому полі. Настирливість Пововича, Леня, Василя Єрмака не раз викликала оплески на трибунах. Але тільки під кінець зустрічі Бондар встановив остаточний рахунок.

Після гри, розчарований поразкою своєї команди, тренер криворіжців Борис Стрельцов не зміг оцінити зустріч. Він сказав, що їм легше було грати з англійською командою «Іпсвіч» (напередодні в Кривому Розі відбувся товариський матч між «Кривбасом» і згаданою вище англійською командою, в якій, до речі, тоді грав відомий київський динамівець Сергій Балтача, і закінчився вона внічию – 2:2), ніж з «Нафтовиком».

32 (174). «МАЯК» (Харків) – «НАФТОВИК» – 0:0

Харків. Стадіон «Локомотив». 3 серпня 1989 р. 1 500 глядачів.

Судді: В.Вакуленко, І.Волик, В.Гулько (усі – Рівне).

«МАЯК»: Дудка, Бик, Ушмаєв, Задорожний, Харламов, Лунін, Пец (Григоров, 69), Бахметьєв (Павлов, 68), Симакович (Супрун, 46), Терлецький, Мазепа.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, Цисар, А.Панков, Фомін, Шуршин, Коломієць, Лень, Бондар, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Попереджений: Лень.

В чемпіонатах СРСР:

51-а нічия охтирчан.

63-й матч охтирчан на «нуль».

52-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

«Маяк» прагнув взяти реванш за поразку в першому колі. Та футболісти «Нафтовика» не тільки вміло оборонялися, а й мали більше шансів для виграшу. Протягом зустрічі гості створили чимало гострих моментів біля воріт харків’ян. Була можливість в двох епізодах відкрити рахунок, але удари нападаючих виявилися неточними. На харківському стадіоні зібралося чимало й охтирських уболівальників, які приїхали підтримати свою команду.

33 (175). «ЗОРЯ» (Ворошиловград) – «НАФТОВИК» – 2:0

Ворошиловград. Стадіон «Авангард». 6 серпня 1989 р. 5 000 глядачів.

«ЗОРЯ»: Золотницький, Волотьок (Зуєнко), Грицина, Ярмолич, Тарасенко, Галустов, Бєліченко (І.Фокін), Малишенко (Трухан), Карачун (Коробченко), Кістень (Ярошенко), Гусейнов.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Коломієць (Шуршин), Лень, Бондар, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Гусейнов, 2:0 Ярошенко.

В чемпіонатах СРСР:

55-а поразка охтирчан.

53-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 175-й і 176-й м’ячі клубу.

34 (176). «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Павлоград.Стадіон «Шахтар». 9 серпня 1989 р. 1 000 глядачів.

Судді: І.Шеламов (Київ), В.Солоп (Горлівка), В.Пазюк (Павлоград).

«ШАХТАР»: Консевич, Баранов, Гревцов, В.Тимченко, В.Червоний, Туктаров (Думенко, 40), Булгаков, Оленєв, Назаренко (Пушка, 88), Самойленко, Новіков (Терещенко, 89).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович (Коломієць, 46), В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Шуршин, Лень, Бондар (Яїчник, 46), Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Думенко (48).

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

56-а поразка охтирчан.

54-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 177-й м’яч клубу.

В.Єрмак провів 150-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

35 (177). «НАФТОВИК» – «АВАНГАРД» (Рівне) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 15 серпня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: А.Котов, Ю.Суслов, В.Гайворонський (усі – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Астапов, Колесник, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин (Коломієць, 62), Р.Панков, Лень, Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

«АВАНГАРД»: Оксанюк, Гринишин (Кабанець, 66), Баль, Сарнавський, Синицький, Стручалін, А.Петрик, Новак, Різник (Каліщук, 65), Черненко (Воротеляк, 46), Казаков.

Гол: 1:0 Шуршин (28).

В чемпіонатах СРСР:

70-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 27-й м’яч і 214-й м’яч клубу.

64-й матч охтирчан на «нуль».

Після двох поразок на виїзді матч з авангардівцями «Нафтовик» провів зібрано, активно і здобув дванадцяту перемогу в сезоні. Правда ця перемога далась не легко. Гості хоч і перебували внизу турнірної таблиці, але з приходом нового тренера Романа Покори прикладали всі зусилля, щоб вибратися з небезпечної зони.

Гості побудували гру в розрахунку на міць своєї оборони. Захисники «Авангарду» стримували атаки господарів, але при цьому часто порушували правила. На 28-й хвилині зустрічі рівненці зупинили недозволеним прийомом прохід охтирського нападаючого неподалік від свого штрафного майданчика. Хоч і виставили гості міцну «стінку», та Борис Шуршин знайшов у ній щілину і точно послав м’яч в сітку. Борис у цьому матчі був найактивнішим у своїй команді, не раз виводив своїх партнерів на зручні позиції. Та на жаль травма не дозволила йому провести гру до фінального свистка. Шуршин, залишаючи поле, заслужив оплески глядачів.

В другому таймі футболісти «Авангарду» намагалися відігратися, створили кілька гострих моментів. Але на гол не спромоглися, бо нападаючі били неточно та й Астапов на останньому рубежі діяв надійно. У нафтовиків теж мали нагоду відзначитися Р. Панков, Колесник, Фомін, однак помилялися в завершальній стадії атак.

36 (178). «НАФТОВИК» – «НИВА» (Тернопіль) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 18 серпня 1989 р. 4 000 глядачів.

Судді: С.Татулян, О.Первушкін, О.Козаченко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Колесник, Р.Панков, Лень (Коломієць, 64), Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

«НИВА»: Панфілов, Швець, Цисельський, Покидько, Мацюпа, Сухенко, Рудницький, Венгринович, І.Яворський, Куриляк, Прядун (Сороцький, 62).

Попереджений: Яворський.

В чемпіонатах СРСР:

52-а нічия охтирчан.

65-й матч охтирчан на «нуль».

55-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Вболівальники стали свідками напруженого поєдинку. Спочатку справи у «Нафтовика» не зовсім ладилися. Гості могли скористатися цим, але гравці оборони та й Астапов діяли надійно. Згодом охтирчани перейшли до активних дій. Однак неточні удари зводили нанівець усі зусилля команди.

В другому таймі картина не змінилася. Футболісти «Нафтовика» продовжували атакувати по всьому полю, хоча грали проти одного з лідерів групи: «Нива» на той час займала третє місце в турнірній таблиці. Мали можливості відкрити рахунок Фомін, Бондар, Колесник, Р. Панков. Але вони на завершальній стадії помилялися, та й голкіпер гостей грав чудово.

Часто гравці «Ниви» порушували правила біля свого штрафного майданчика. І при виконанні штрафних ударів відчувалась відсутність Бориса Шуршина, який через травму не зміг вийти на поле.

37 (179). «НАФТОВИК» – «ВОЛИНЬ» (Луцьк) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 21 серпня 1989 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Козенко, С.Орловський (обидва – Бердянськ), Ю.Петров (Мелітополь).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін (Коломієць, 46), Попович, Колесник, Р.Панков, Лень, Носков (Бондар, 75). Головний тренер Андрій Біба.

«ВОЛИНЬ»: Лайзан, Федорчук, В.Антонюк, Федюков, Польний, Дикий (Козак, 46; Бедровський 57), Мартинюк, Федецький (Шухман, 19), Слука (Раденко, 41), Довгалець, Зейберлінш.

В чемпіонатах СРСР:

53-а нічия охтирчан.

66-й матч охтирчан на «нуль».

56-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

З перших хвилин на полі розгорнулася тактична боротьба. Обидві команди прагнули до обережної гри. Та раптом м’ячем заволодів захисник Олександр Цисар і наніс потужний удар по воротах. І хоча удар не досяг мети, глядачі оплесками високо оцінили цей смілий рейд.

На 20-й хвилині мали нагоду відзначитися гості. Одразу два гравці вийшли на побачення з Астаповим, та голкіпер «Нафтовика» зіграв надійно. Через десять хвилин загроза нависла вже над воротами «Волині», та в останній момент господарів підвела квапливість. Неточні удари зводили нанівець усі зусилля команди, хоча нагоду відзначитися ще в першому таймі мали Колесник та Р. Панков.

У другому таймі охтирчани мало використовували фланги. Часто помилявся нападаючий Юрій Лень. Головною дійовою особою на полі був Віктор Попович. Кожного разу, коли він володів м’ячем, відчувалося, що зуміє обвести суперника і своєчасно вивести в прорив партнера по команді. Та й в захисті він діяв упевнено.

Гості контратакували, але їм бракувало гостроти. Проти «Волині» охтирські футболісти могли зіграти й краще, але, певно, не вистачало ресурсів – і фізичних і моральних. В цьому матчі знову відчувалась відсутність Бориса Шуршина.

38 (180). «АВАНГАРД» (Рівне) – «НАФТОВИК» – 0:0

Рівне.Стадіон «Авангард». 25 серпня 1989 р. 1 000 глядачів.

«АВАНГАРД»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Лень, Колесник, Р.Панков, Носков (Коломієць). Головний тренер Андрій Біба.

В чемпіонатах СРСР:

54-а нічия охтирчан.

67-й матч охтирчан на «нуль».

57-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

39 (181). «ПОЛІССЯ» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 4:3

Житомир.Стадіон ім. Ленінського комсомолу. 28 серпня 1989 р. 2 000 глядачів.

Суддя: В.Попович (Іршава).

«ПОЛІССЯ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Коломієць, Лень, Колесник, Р.Панков. На заміну виходив: Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Лапін, Сечин, Талько (з пенальті), Ракетенець – Р.Панков Лень, Бондар.

В чемпіонатах СРСР:

57-а поразка охтирчан.

Р.Панков забив свій 2-й м’яч і 215-й м’яч клубу.

Лень забив свій 22-й м’яч і 216-й м’яч клубу.

Бондар забив свій 7-й м’яч і 217-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 178-й, 179, 180-й і 181-й м’ячі клубу.

40. (182). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 3:1 (1:1)

Хмельницький.Стадіон «Поділля». 31 серпня 1989 р. 6 000 глядачів.

Судді: В.Стоян (Алчевськ), В.Дев’яткін, В.Базаров (обидва – Ворошиловград).

«ПОДІЛЛЯ»: Чабан, Овчинников, Кісера, Снігур, Карімов, С.Ковалець, Нич, Лахмай (Сосновський, 80), Ніченко (Кудлюк, 74), Повар, Муравський (Ядлось, 66).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Коломієць, Лень, Колесник, Бондар, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Фомін (26), 1:1 Муравський (44), 2:1 Нич (64), 3:1 Овчинников (72, з пенальті).

Попереджений: Фомін.

В чемпіонатах СРСР:

58-а поразка охтирчан.

Фомін забив свій 12-й м’яч і 218-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 182-й, 183-й і 184-й м’ячі клубу.

41 (183). «НИВА» (Вінниця) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Вінниця.Стадіон «Локомотив». 3 вересня 1989 р. 9 000 глядачів.

Судді: А.Дегтярьов, В.Кулаков, А.Кобилянський (усі – Одеса).

«НИВА»: Загоруйко, Кулаков (Сурело, 81), Солов’єнко, Руденко, Марєєв, Муханов (Банецький, 46; Касанов, 75), Тимофєєв, С.Шубін (О.Бондарчук, 46), Циганков (Головань, 46), Я.Заєць, Акбаров.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Коломієць, Лень, Бондар, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Циганков (40), 2:0 Касанов (78).

Попереджені: Кулаков – А.Панков.

В чемпіонатах СРСР:

59-а поразка охтирчан.

58-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 185-й і 186-й м’ячі клубу.

42 (184). «НАФТОВИК» – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 1:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 8 вересня 1989 р. 3 500 глядачів.

Судді: Л.Бавикін, О.Косолапов, М.Курилко (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар (Носков, 46), Фомін, Попович, Лень, Коломієць (Бондар, 68), Р.Панков, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«ВОРСКЛА»: Моргун, Ходирєв, Кривенко, Дейнеко, С.Лукаш, Власенко (Китайко, 60), Матюха, Прокопиненко, Кислов, Резнік (Волошко, 38), Немешкало.

Голи: 1:0 Лень (88, з пенальті), 1:1 Немешкало (90).

Попереджений: Кривенко.

В чемпіонатах СРСР:

55-а нічия охтирчан.

Лень забив свій 23-й м’яч і 219-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 187-й м’яч клубу.

43 (185). «КРЕМІНЬ» (Кременчук) – «НАФТОВИК» – 3:1 (1:1)

Кременчук.Стадіон «Дніпро». 14 вересня 1989 р. 7 000 глядачів.

«КРЕМІНЬ»: Мулиндін, Делі, Самара, Гусак, Ряшко, Кутельмах, Іванченко (Уткін, 66), Литвинов, Братчиков, Мальованець, А.Корпонай (Жениленко, 85).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Коломієць (Бондар, 46), Колесник, Р.Панков, Носков (Лень, 46). Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Мальованець (34), 1:1 Коломієць (45), 2:1 Мальованець (48), 3:1 Самара (68, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

60-а поразка охтирчан.

Коломієць забив свій 1-й м’яч і 220-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 188-й, 189-й і 190-й м’ячі клубу.

44 (186). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Біла Церква) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 20 вересня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Борзило, В.Шаленко, О.Косолапов (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Астапов, Коломієць, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Колесник, Шуршин, Р.Панков, Лень, Бондар. На заміну виходили: А.Єрмак, Попович, Яїчник. Головний тренер Андрій Біба.

«ДИНАМО»: Циткін, Сидненко, Недяк, Черников, Лазаренко, Хоружий, Мартиненко. Петренко (Крестененко, 46), Макаров (Р.Машковський, 71), Миколаєнко (Русін, 77), Побєгаєв.

Голи: 1:0 Коломієць (5), 2:0 Колесник (70).

В чемпіонатах СРСР:

71-а перемога охтирчан.

Коломієць забив свій 2-й м’яч і 221-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 16-й м’яч і 222-й м’яч клубу.

68-й матч охтирчан на «нуль».

Колесник провів 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

45 (187). «НАФТОВИК» – «ДНІПРО» (Черкаси) – 2:1 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 23 вересня 1989 р. 3 000 глядачів.

Судді: А.Малаховський, А.Альошин, В.Марін (усі – Запоріжжя).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, Яїчник, Цисар, Фомін (Коломієць, 46), Колесник, Шуршин, Р.Панков, Лень, Бондар. Головний тренер Андрій Біба.

«ДНІПРО»: Пилипенко, Малишев, Суховій (Лихотворик, 46), Кирилюк, Перепелиця, Марадуда (Брунджадзе, 46). Подлєвський, Осташов (Євглевський, 46), С.Шевченко (Скунц, 70), Коляда, Смагін (Л.Малий, 82).

Голи: 1:0 Лень (8), 2:0 Лень (12, з пенальті), 2:1 Малий (84 з пенальті).

Попереджений: Перепелиця.

В чемпіонатах СРСР:

72-а перемога охтирчан.

Лень забив свій 24-й і 25-й м’ячі та 223-й і 224-й м’ячі клубу.

Лень забив свій 6-й «дубль» і 16-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 191-й м’яч клубу.

В першому таймі господарі постійно атакували ворота «Дніпра». Відзначився Юрій Лень. Спочатку красивим ударом з-за меж штрафного майданчика він відкрив рахунок, а потім з пенальті подвоїв його. Чітко діяли і півзахисники команди. Немало реальних можливостей збільшити рахунок мали Бондар, Яїчник, Фомін.

В другому таймі після проведених замін гостям вдалося дещо вирівняти гру. Однак невдовзі темп її знов почав знижуватися. Здавалося суперник змирився з поразкою. Навіть забитий з пенальті Леонідом Малим м’яч у ворота «Нафтовика» не поставив під сумнів, що охтирчани цього разу були сильнішими.

46 (188). «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 1:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 26 вересня 1989 р. 3 500 глядачів.

Судді: О.Первушкін, О.Осадчий, В.Парадников (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар (Бондар, 71), Фомін, Колесник, Шуршин (Коломієць, 88), Р.Панков, Лень, Яїчник (Попович, 73). Головний тренер Андрій Біба.

«ЗІРКА»: Самсоненко, Самофалов (Родіонов, 76), Паламарчук, С.Бабенко, Тулайдан, Хапсаліс, Мизенко (Казаков, 71), Шелест, Гасанов, Бутенко, Денисенко.

Гол: 1:0 Фомін (68).

В чемпіонатах СРСР:

73-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 13-й м’яч і 225-й м’яч клубу.

69-й матч охтирчан на «нуль».

47 (189). «БУКОВИНА» (Чернівці) – «НАФТОВИК» – 5:2 (5:0)

Чернівці Стадіон «Буковина». 3 жовтня 1989 р. 7 000 глядачів.

Судді: М.Цаповецький, С.Татулян, Н.Бойко (усі – Київ).

«БУКОВИНА»: Чистов, Сарафінчан (Задорожняк, 58), Соботюк, Махиня, Бурчак, Алістаров, Будник, Гій (Походзило, 30), Королянчук, Гузієнко (Цап, 46), Мглинець.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, В.Єрмак, Цисар (Бондар, 46), А.Панков (Попович, 46), Фомін, Шуршин, Яїчник, Лень, Колесник, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Королянчук (5), 2:0 Гузієнко (17), 3:0 Королянчук (24), 4:0 Алістаров (36, з пенальті), 5:0 А.Єрмак (39 в свої ворота), 5:1 Колесник (54), 5:2 Колесник (85).

Лень не реалізував пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

61-а поразка охтирчан.

5-а поразка з великим рахунком.

Колесник забив свої 17-й і 18-й м’ячі та 226-й і 227-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 2-й «дубль» і 17-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 192-й, 193-й, 194-й,195-й і 196 м’ячі клубу.

Фомін провів 150-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

48 (190). «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 1:0

Ужгород. Стадіон «Авангард». 6 жовтня 1989 р. 600 глядачів.

«ЗАКАРПАТТЯ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, А.Панков, Фомін, Шуршин, Лень, Колесник, Бондар, Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Лукач.

Попереджений: Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

62-а поразка охтирчан.

59-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 197-й м’яч клубу.

49 (191). «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» – 2:1 (2:1)

Івано-Франківськ. Стадіон «Електрон». 9 жовтня 1989 р. 2 000 глядачів.

Суддя: Г.Савчук (Київ).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Баталов, Сушко, Ватаманюк, Винник, Мельничук, С.Задорожняк (Костишин, 46), Турянський, Толочко, Карібов, А.Шулятицький, Мельник.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, В.Єрмак, Цисар, А.Панков, Фомін, Яїчник, Лень, Колесник, Бондар (Попович, 71), Р.Панков. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Колесник (17), 1:1 Баталов (25, з пенальті), 2:1 Турянський (45).

Попереджений: Ватаманюк – А.Панков.

Вилучений: Ватаманюк (78, друге попередження).

В чемпіонатах СРСР:

63-а поразка охтирчан.

Колесник забив свій 19-й м’яч і 228-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 198-й і 199-й м’ячі клубу.

50 (192). «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – 1:1 (0:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 14 жовтня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Ланін, В.Губанов, А.Арагажан (усі – Черкаси).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Попович, Шуршин (Бондар, 79), Р.Панков, Лень, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«ТОРПЕДО»: Марчук, Козлов, Камарзаєв, Гринь, Леднєй, Трегубов, Сафонов (Сааков, 80), Савченко, Бакалов, Меншиков (Антюхін, 80), Р.Бондаренко.

Голи: 0:1 Сафонов (27), 1:1 Р.Панков (57).

В чемпіонатах СРСР:

56-а нічия охтирчан.

Р.Панков забив свій 3-й м’яч і 229-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 200-й м’яч клубу.

З перших хвилин матчу «Нафтовик» прагнув взяти реванш за поразку в першому колі і реабілітувати себе перед вболівальниками за невдалі три матчі на виїзді.

При підтримці уболівальників господарі рвались вперед, а суперники намагались впіймати їх на контратаках. Добряче допомагав їм у першому таймі і попутний вітер. Воротар автозаводців Марчук раз у раз посилав м’яч далеко за центр поля і на 27-й хвилині саме його передачу добре використав партнер по команді Ігор Сафонов. Хтось із захисників «Нафтовика» при прийомі м’яча помилився, і форвард вийшов сам на сам з Астаповим. М’яч опинився в сітці. Таке часто буває в футболі: одні атакують, а інші забивають.

Нафтовики кинулися відіграватися, але неточні передачі зводили нанівець всі зусилля форвардів. Команди пішли на відпочинок з моральною перевагою гостей.

Думалось, що у другому таймі торпедівці додадуть у швидкості, і господарям доведеться сутужно. Тим більше, що у гостей грало три майстри спорту. Та вийшло навпаки. Футболісти «Нафтовика» серйозно взялися за роботу, притиснувши суперників до своїх воріт. Тим більше що вітер допомагав вже господарям. Гості не в змозі були втримати охтирських нападаючих і раз у раз зустрічали їх недозволеними прийомами. На десятій хвилині другого тайму вони грубо повелись із захисником Анатолієм Єрмаком неподалік свого штрафного майданчика. Сам потерпілий виконував штрафний. Після його удару Володимир Марчук не зміг утримати м’яч в руках, і Руслан Панков добив його у ворота.

Близьке дихання фінішу першості змусило обидві команди наприкінці зустрічі не ризикувати. Заміни футболістів не змінили рахунку.

51 (193). «НАФТОВИК» – «КОЛОС» (Нікополь) – 3:2 (3:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 17 жовтня 1989 р. 2 000 глядачів.

Судді: О.Гуртовой (Куп’янськ), О.Косолапов, І.Подушкін (обидва – Харків).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак, Цисар, Фомін, Яїчник (Бондар, 63), Шуршин, Р.Панков (Попович, 72), Лень, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«КОЛОС»: Кириєнко, Сандул, Топчієв, Плотко, Ділай, Литвиненко, Науменко (Катеруша, 46), Сафроненко, Ященко(Доній, 30), Альошин, Стрижаков.

Голи: 1:0 Колесник (20), 2:0 Лень (33), 3:0 Лень (43, з пенальті), 3:1 Сафроненко (60), 3:2 Плотко (75).

Попереджений: Альошин.

В чемпіонатах СРСР:

74-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 20-й м’яч і 230-й м’яч клубу.

Лень забив свої 26-й і 27-й м’ячі та 231-й і 232-й м’ячі клубу.

Лень забив свій 7-й «дубль» і 18-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 201-й і 202-й м’ячі клубу.

Програвши у першому колі, нікопольці прибули до Охтирки з метою взяти реванш. Та з перших хвилин матчу господарі заволоділи ініціативою. Вже на початку зустрічі стало зрозуміло, що захисники гостей не встигають за швидкими переміщеннями охтирських футболістів.

Перший гол забив Вадим Колесник з подачі Юрія Леня. До речі, Юрій став героєм зустрічі. Він результативно зіграв на вістрі атаки, хоча й не використав всіх можливостей. На 33-й хвилині з передачі капітана Василя Єрмака цей форвард послав другий м’яч у ворота «Колоса». А коли гості через десять хвилин порушили правила у своєму штрафному майданчику, він чітко реалізував пенальті. У першому таймі всі футболісти «Нафтовика» діяли продуктивно, і вболівальники сподівалися, що господарі доб’ються переконливої перемоги.

Після перерви «Нафтовик» різко здав позиції. Мабуть надіявся, що такий рахунок його цілком влаштовує. Де й поділися цікаві комбінації, гравці були малорухливими. Гості зрозуміли цю тактику і перейшли в наступ, створюючи небезпечні ситуації біля воріт, і зуміли відквитати два голи.

52 (194). «НАФТОВИК» – «НОВАТОР» (Маріуполь) – 1:2 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 20 жовтня 1989 р. 2 500 глядачів.

Судді: Ю.Власенко, Б.Гришин, Л.Кубяк (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, А.Панков, В.Єрмак (Бондар, 56), Цисар, Фомін, Яїчник, Шуршин, Р.Панков, Лень, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«НОВАТОР»: Кузь, Степанов (Савченко, 62), Люлін, Вєтров, Рура, Рудаков, Поляков, Бедрицький, Волков, Манькута (Пилипенко, 78), Громов (Коробко, 44).

Голи: 0:1 Степанов (52), 0:2 Волков (63), 1:2 Цисар (74).

На 43-й хвилині Волков не реалізував пенальті (мимо).

В чемпіонатах СРСР:

64-а поразка охтирчан.

Цисар забив свій 1-й м’яч і 233-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 203-й і 204-й м’ячі клубу.

Вже в першому таймі стало зрозуміло, що господарі не хочуть загострювати поєдинок. Гравці діяли мляво, передачі не виходили. На 25-й хвилині нападаючі маріупольців майже без перешкод дійшли до штрафного майданчика «Нафтовика», та вразити ціль не змогли. Через п’ять хвилин знову атака гостей ледь не завершилась голом.

Були можливості вразити ворота «Новатора» і у охтирських футболістів. Так після хорошої передачі Юрія Леня реальну можливість відкрити рахунок втратив капітан команди Василь Єрмак. А наприкінці тайму Анатолій Єрмак порушив правила у своєму штрафному майданчику. Та Олександру Волкову не вистачило майстерності і він не влучив у ворота.

І другий тайм проходив у такому ж ключі. Та незабаром Миколі Степанову вдається добитися успіху. Він несильним ударом послав м’яч в кут воріт. Не пройшло й десяти хвилин, як Волков реабілітувався за не забитий пенальті і подвоїв рахунок.

Лише за 15 хвилин до закінчення зустрічі захиснику господарів поля Олександру Цисарю дальнім ударом вдалося забити гол престижу.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1989 рік. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Шоста зона.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результат

1.

«ВОЛИНЬ» Луцьк

52

32

14

6

84–38=+46

78

2:4 0:0

2.

«БУКОВИНА» Чернівці

52

29

18

5

71–26=+45

76

0:0 2:5

3.

«НИВА» Тернопіль

52

29

12

11

78–45=+33

70

1:1 0:0

4.

«ЗОРЯ» Ворошиловград

52

27

14

11

94–59=+35

68

1:0 0:2

5.

«НИВА» Вінниця

52

25

15

12

75-40=+35

65

0:1 0:2

6.

«КРЕМІНЬ» Кременчук

52

21

18

13

59–50=+9

60

2:2 1:3

7.

СКА Одеса

52

17

25

13

58–44=+14

59

0:0 2:0

8.

«ВОРСКЛА» Полтава

52

24

10

18

62–55=+7

58

1:0 1:1

9.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

52

25

7

20

59–64=–5

57

1:1 0:1

10.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

52

23

10

19

77–69=+8

56

0:1 3:1

11.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

52

24

7

21

64–57=+7

55

2:0 1:3

12.

«КОЛОС» Нікополь

52

21

12

19

67–55=+12

54

2:1 3:2

13.

«ТОРПЕДО» Запоріжжя

52

19

12

21

51–62=–11

50

0:1 1:1

14.

«ЗІРКА» Кіровоград

52

16

17

19

44–52=–8

49

2:2 1:0

15.

«ПОЛІССЯ» Житомир

52

16

16

20

59–62=–3

48

0:0 3:4

16.

«Нафтовик» Охтирка

52

16

16

20

56–60=–4

48

 

17.

«ДНІПРО» Черкаси

52

15

16

21

64–79=–15

46

1:2 2:1

18.

«СУДНОБУДІВНИК» Миколаїв

52

15

16

21

61–66=–5

46

1:2 3:1

19.

«АВАНГАРД» Рівне

52

14

17

21

39–41=–2

45

0:0 1:0

20.

«МАЯК» Харків

52

17

10

25

32–57=–25

44

3:1 0:0

21.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Фран.

52

16

12

24

51–68=–17

44

0:0 1:2

22.

«ЧАЙКА» Севастополь

52

15

14

23

57–79=–22

44

0:1 0:0

23.

«ДИНАМО» Біла Церква

52

15

13

24

56–72=–16

43

1:3 2:0

24.

«ОКЕАН» Керч

52

15

9

28

50–70=–20

39

2:0 1:1

25.

«КРИСТАЛ» Херсон

52

13

10

29

63–84=–21

36

1:0 0:1

26.

«ШАХТАР» Павлоград

52

13

7

32

57–105=–48

33

4:2 0:1

27.

«НОВАТОР» Жданов

52

12

9

31

51–80=–29

33

0:1 1:2

За команду «Нафтовик» в сезоні 1989 року зіграли 27 гравців:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених м’ячів кожним гравцем в чемпіонаті СРСР 1989 року.

п/п

Прізвище, ім’я

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ЛЕНЬ Юрій

нап

51

14

2.

ФОМІН Сергій

п/з

51

3

3.

ЄРМАК Анатолій

зах

50

1

4.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

49

5.

ЄРМАК Василь

зах

48

1

6.

КОЛЕСНИК Вадим

нап

44

11

7.

ЦИСАР Олександр

зах

44

1

8.

БОНДАР Олег

нап

41

7

9.

ШУРШИН Борис

п/з

41

5

10.

ПАНКОВ Андрій

зах

38

1

11.

АСТАПОВ Герман

вор

37

-42 на «0» - 13

12.

ПАНКОВ Руслан

нап

37

3

13.

ЛИСКОВЕЦЬ Олександр

п/з

27

4

14.

ЯРКЄЄВ Ігор

нап

19

2

15.

КОЛОМІЄЦЬ Володимир

п/з

15

2

16.

САМСОНОВ Володимир

вор

16

-18 на «0» - 5

17.

ЯЇЧНИК Віктор

зах

9

18.

ХРОМЕЙ Віталій

нап

7

19.

МАНЬКУТА Владислав

нап

5

20.

НОСКОВ Станіслав

нап

4

21.

ЗАГОРУЛЬКО Ігор

п/з

3

22.

ПОЛЯНСЬКИЙ Вадим

зах

2

23.

АКИМЕНКО Андрій

зах

1

24.

КИРИЛЕНКО Володимир

нап

1

25.

СЛОБОДЕНЮК Олексій

зах

1

26.

ШАНДИБА Віталій

нап

1

27.

ШАНДИБА Ігор

нап

1

Сич «Суднобудівник» – 1 автогол.

Головним тренером команди в 1989 році був:

Андрій Андрійович БІБА – 52 матчі (матчі № 143-194)

 
Оцените преимущества vulkan казино для запуска gaminatorslot в онлайн казино не нужно.