ДРУГИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

1992/93 роки

НЕ ВИСТАЧИЛО ВДАЧІ

 

1993 1Після короткого перепочинку розпочався другий чемпіонат України, який почав проводитись за системою осінь-весна. «Нафтовик», як і п’ять інших невдах вищої ліги минулого чемпіонату, розпочав його в другому дивізіоні Українського футболу.

Склад команди практично не зазнав змін. Перейшов до краснопільського «Явора» Анатолій Єрмак, який стояв біля витоків «Нафтовика» і багато зробив для становлення колективу. До служби в армії був призваний Сергій Листопадов і став захищати кольори київських армійців. З полтавської «Ворскли» прийшов вихованець російського футболу Сергій Амілехін. Виявили також бажання грати за охтирську команду Олег Леш з Одеси та Олексій Чирва з Харкова.

Першість команда почала впевнено і до екватора турніру в першій лізі «Нафтовик» підійшов одноосібно займаючи перше місце. Під час зимового міжсезоння охтирські футболісти провели активну підготовку до другої половини першості, націлюючись на боротьбу за путівку до вищої ліги.

Кістяк команди зберігся майже повністю. Ще восени в Ужгороді представники чеського клубу «Слобод» (Михайловце) зацікавились Миколою Липинським і підписали з ним контракт. До речі це був перший оплачуваний трансфер для «Нафтовика». Чеська сторона надала за футболіста два автобуси марки «ТАМ». Раніше був відрахований з команди Віктор Яічник. Під час зимового турніру в Полтаві надовго вибув із ладу Сергій Горох, який у матчі з сумським «Автомобілістом» зазнав важкої травми коліна. Пішли з команди Едуард Денисенко і Олексій Чирва. Поповнився ж «Нафтовик» вихованцем місцевого футболу Андрієм Акименком, котрий прийшов з охтирського «Спартака».

1993 2І друге коло команда розпочала вельми рівно, зазнавши тільки у 26 турі однієї поразки в Сумах. Та той матч, на думку головного тренера, просто «засудили». А от після поразки в абсолютно рівній грі від «Ворскли» стався, мабуть, невеликий психологічний злам, що не могло не позначитися на результатах зустрічей у Сєвєродонецьку та Алчевську і за підсумками другого чемпіонату охтирська команда опинилася тільки, як то кажуть, на порозі вищого ешелону: зайняла третє місце, пропустивши вперед головних конкурентів вінницьку «Ниву» та шепетівський «Темп». І як сказав головний тренер Геннадій Макаров: «... Нам не вистачило лише чесного арбітражу. Усе друге коло ми билися за вихід до еліти вітчизняного футболу, але як виявилося, марно».

На протязі 2-го чемпіонату 1992/93 рр. до домашніх матчів прес-службою «Нафтовика» в особі Вадима. Беленецького та Валерія Чернеця були підготовлені і випущені офіційні програми формату А 5 з двохстороннім друком, на 4-8-и сторінках. Тираж випуску 100 шт. до кожного матчу. Вартість примірника – договірна.

 

 

 

 

 

 

 

Олег ЛЕШ

 

1993 3

НАФТОВИК 1993

Зліва на право. Нижній ряд: Едуард ПІСКУН, Сергій КОСТЮКОВ, Володимир МУСАЛІТІН, Сергій СУХАРЄВ, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Олег ЛЕШ, Борис ШУРШИН, Сергій АМИЛІХІН. Верхній ряд: Віктор ПОПОВИЧ, Василь ЄРМАК, Юрій ПРОХОРОВ, Олексій ГРАЧОВ, Андрій АКИМЕНКО, Едуард СТОВБОВИЙ, Андрій ТОРОХТІЙ, Ігор НИКИФОРОВ, Олександр ЗАХАРОВ, Сергій БЕЗРУК, Сергій ЛИСТОПАДОВ.

МАТЧІ «НАФТОВИКА» В ДРУГОМУ ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ

(ПЕРША ЛІГА)

Увага: перша цифра – порядковий номер матчів поточного чемпіонату, друга – порядковий номер матчів чемпіонатів України, третій порядковий номер матчів чемпіонатів СРСР та України разом.

1. (19). (298). «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:1)

Івано-Франківськ. Стадіон «Електрон». 11 серпня 1992. 3 000 глядачів.

Судді: С.Сельменський, В.Онуфер, В.Токарєв (усі – Ужгород).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Пироженко, Хомін, Ватаманюк-к, Волосянко, Мельничук, Лахмай, Русановський, Ковтонюк (Перкатюк, 46; Григорчук, 69), Ю.Шулятицький (А.Шулятицький, 46), Лотков, П.Русак.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Грачов (Костюков, 88), В.Єрмак-к, Сухарєв, Піскун, Попович, О.Захаров (Яічник, 85), Леш (Шуршин, 46), Задорожний (Горох, 78), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 0:1 Піскун (40), 1:1 Русановський (43), 1:2 Липинський (83).

В чемпіонатах України:

6-а перемога охтирчан.

Піскун забив свій 2-й м’яч і 13-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 4-й м’яч і 14-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 29-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

125-а перемога охтирчан.

Піскун забив свій 2-й м’яч і 378-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 13-й м’яч і 379-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 296-й м’яч клубу.

2 (20) (299). «ПРИЛАДИСТ» (Мукачеве) – «НАФТОВИК» – 0:0

Мукачеве. Стадіон «Приладист». 14 серпня 1992. +25°. 3 000 глядачів.

Судді: І.Хіблін (Хмельницький), Я.Грисьо, М.Сидор (обидва – Львів).

«ПРИЛАДИСТ»: Кишпешта, Наумчук, Ісак, Касперський-к, Сухан, Глєба, Качур, Лендєл, Гумеров, Тіводор, М.Решко.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Грачов, В.Єрмак-к, Сухарєв, Піскун, Попович, Шуршин (Яічник, 87), О.Захаров (Горох, 46), Задорожний (Леш, 60), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

В чемпіонатах України:

4-а нічия охтирчан.

6-й матч охтирчан на «нуль».

11-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

87-а нічия охтирчан.

119-й матч охтирчан на «нуль».

87-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

3 (21) (300). «НАФТОВИК» – «ЭВІС» (Миколаїв) – 0:0

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 20 серпня 1992. +25°. 3 000 глядачів.

Судді: В.Авдиш (Сімферополь), В.Гришко (Миргород), О.Науменко (Полтава).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Грачов, В.Єрмак-к, Сухарєв, Піскун, Попович, Шуршин (Яічник, 68), О.Захаров (Горох, 8), Задорожний (Леш, 61), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ЭВІС»: Ставка, Євсєєв, Фоменко (Цимбал, 88), Жениленко, Уляницький, Романюк, Високос (Горячев, 65), Пономаренко, Грозов (Мілюкін, 85), Мизенко, Дзюба.

Попереджений: Уляницький (66).

В чемпіонатах України:

5-а нічия охтирчан.

7-й матч охтирчан на «нуль».

12-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

88-а нічия охтирчан.

120-й матч охтирчан на «нуль».

88-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Перший тайм проходив мляво. Господарі старались грати через Шуршина, а в нього не все виходило. На 20-й, 25-й і 38-й хвилинах «Нафтовик» мав вигідні моменти. однак воротар гостей Анатолій Ставка відвів загрозу. Нестримним був гравець нафтовиків Піскун, який розсудливо виводив товаришів на ударні позиції.

У другій половині гри господарі трохи оживилися. Та у двох епізодах тривожний сигнал пролунав саме для них, коли футболіст «Евіса» влучив спочатку у стійку воріт, а потім їх нападаючий вийшов один на один з голкіпером «Нафтовика» Юрієм Прохоровим, який відвів загрозу від своїх воріт.

Наприкінці матчу нафтовики пішли у відчайдушні атаки, але не так просто було пройти насичений захист миколаївців. Господарі мали більше шансів на те, щоб залишити поле переможцями, але їхні зусилля не принесли успіху. Зокрема могли відзначитися Липинський, Грачов, Шуршин. Та щоразу м’яч влучав у воротаря або летів мимо воріт.

4 (22) (301). «НАФТОВИК» – «МЕТАЛУРГ» (Нікополь) – 6:1 (1:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 23 серпня 1992. Сонячно. +23°. 3 000 глядачів.

Судді: В.Петров (Харків), В.Фощій А.Рогожан (обидва – Черкаси).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 75), Євтушок, Яічник (Горох, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов (Чирва, 75), Задорожний (Амілехін, 70), Липинський (Леш, 46). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«МЕТАЛУРГ»: Кирієнко (Буканов, 87), Кирюхін, В.Олійник, Ходирєв, Ткачук-к (Зайцев, 17), Дюльдін, Безручко, Омельчук (Єфімов, 46), Механошин, Альошин, Костиков.

Голи: 1:0 Піскун (4), 1:1 Костиков (24), 2:1 Горох (52), 3:1 Грачов (60), 4:1 Грачов 62), 5:1 Шуршин (70), 6:1 Шуршин (75).

Попереджений: Механошин (6).

В чемпіонатах України:

7-а перемога охтирчан.

1-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Піскун забив свій 3-й м’яч і 15-й м’яч клубу.

Горох забив свій 2-й м’яч і 16-й м’яч клубу.

Грачов забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 17-й, 18-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свої 1-й, 2-й м’ячі та 19-й, 20-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 1-й «дубль» та 1-й «дубль» клубу.

Шуршин забив свій 1-й «дубль» та 2-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 30-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

126-а перемога охтирчан.

25-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Піскун забив свій 3-й м’яч і 380-й м’яч клубу.

Горох забив свій 14-й м’яч і 381-й м’яч клубу.

Грачов забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 382-й, 383-й м’ячі клубу

Шуршин забив свої 47-й, 48-й м’ячі та 384-й, 385-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 1-й «дубль» та 31-й «дубль» клубу.

Шуршин забив свій 3-й «дубль» та 32-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 297-й м’яч клубу.

Ще не встигли футболісти розігратися, як товариші по команді поздоровили Піскуна, котрий майстерно забив м’яч у ворота «Металурга». Охтирські футболісти й надалі контролювали перебіг подій, але й гості грали пристойно. Виникали небезпечні моменти і біля охтирських воріт. На 24-й хвилині нападаючий гостей Костиков зрівняв рахунок.

Після відпочинку нікопольці покладалися на відчайдушність в захисті своїх тилів. Нафтовики ж додали в атаці, раз у раз тиснули на ворота гостей. «Металург» зовсім розгубився. На 52-й хвилині Горох вивів нафтовиків вперед. Після цього господарі вчинили справжній штурм воріт «Металурга» і були винагородженні за це. На 60-й і 62-й хвилинах в цікавих комбінаціях двічі відзначився Грачов. «Нафтовик» примусив оборону гостей трудитися з підвищеною віддачею. Але й це не допомогло. Двічі поспіль добився успіху Шуршин. Своєю перемогою охтирчани не тільки порадували своїх вболівальників, а й піднесли своєрідний дарунок захиснику Сухарєву, якому наступного дня виповнилося 30 років.

5 (23) (302). СК «ОДЕСА» – «НАФТОВИК» – 0:0

Одеса. Стадіон СКА. 7 вересня 1992. Ясно. +25°. 1 700 глядачів.

Судді: В.Шельменко, Г.Коваленко, В.Старовойт (усі – Київ).

СК «ОДЕСА»: Шуховцев, Харковщенко, Бобриков, Кочвар-к, Дем’яненко, Єрмаков, Жарков, Наконечний, Тимченко, Заярний, Єремєєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Яічник (Горох, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов, Задорожний (Леш, 68), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Попереджений: Кочвар (88).

В чемпіонатах України:

6-а нічия охтирчан.

8-й матч охтирчан на «нуль».

13-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

89-а нічия охтирчан.

121-й матч охтирчан на «нуль».

89-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

В дебюті гри рішучіше були настроєні господарі. Активні дії одеситів буквально приголомшили гостей, котрі, певно, такої спритності від суперника не чекали. За відсутності Парахневича (він пропускав гру через вилучення в попередньому турі), головну роль в атаці відігравав Тимченко, котрому активно допомагали Єремєєв і Заярний. Ця трійця кілька разів примушувала помилятися оборону гостей. Однак м’яч уперто обминав ворота. Витримавши стартовий тиск гравці «Нафтовика» поступово оговталися, а по перерві навіть вирівняли гру. Більше того, на 62-й хвилині форвард нафтовиків Липинський міг звести матч до нелогічного підсумку. Вийшовши сам на сам з Шуховцевим він сильно пробив. У цій ситуації голкіпер зіграв просто блискуче, дивом зреагувавши на потужний постріл. Відтак судді довелося зафіксувати нічийний результат.

6 (24) (303). «АРТАНІЯ» (Очаків) – «НАФТОВИК» – 2:1 (1:0)

Очаків. Стадіон «Артанія». 10 вересня 1992. 3 000 глядачів.

Судді: І.Шеламов (Київ), В.Положенцев, А.Котов (обидва – Донецьк).

«АРТАНІЯ»: Баркалов, Силецький-к, Матросов, Поліщук, Білан (Слободськой, 16), Андрєйко, Федосєєв, І.Толстов (Журавленко, 72), Норов, Бурименко, Пономаренко.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Задорожний (Амілехін, 75), Сухарєв, Піскун, Яічник (Горох, 46), В.Єрмак-к, Попович, Грачов (Леш, 64), Шуршин, Євтушок, Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Норов (24), 2:0 Норов (52), 2:1 Горох (55).

Попередження: Бурименко (61) – Попович (29).

В чемпіонатах України:

11-а поразка охтирчан.

Горох забив свій 3-й м’яч і 21-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 31-й, 32-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

88-а поразка охтирчан.

Горох забив свій 15-й м’яч і 386-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 298-й, 299-й м’ячі клубу.

7 (25) (304). «НАФТОВИК» – «ТЕМП» (Шепетівка) – 7:0 (5:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 15 вересня 1992. 3 000 глядачів.

Судді: В.Баглай, А.Осадчий, Г.Коваленко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 46), Євтушок, Яічник (Горох, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к (Чирва, 46), Леш, Шуршин, Грачов, Задорожний (Амілехін, 37), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ТЕМП»: Троян, Черняк (Балюк, 60), Романов-к, Коляда, Талько, Сечин (Іллюхін, 22), Тимощук, Брунджадзе, Кривченко, Никончук (Климовець, 70), Заруцький (Кулаковський, 70).

Голи: 1:0 Шуршин (4), 2:0 Грачов (18), 3:0 Грачов (30), 4:0 Піскун (32), 5:0 Липинський (41), 6:0 Грачов (47), 7:0 Піскун (78).

В чемпіонатах України:

8-а перемога охтирчан.

2-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 3-й м’яч і 22-й м’яч клубу.

Грачов забив свої 4-й, 5-й, 6-й м’ячі та 23-й, 24-й, 27-й м’ячі клубу.

Піскун забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 25-й, 28-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 5-й м’яч і 26-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 1-й «хет-трик» та 1-й «хет-трик» клубу.

Піскун забив свій 1-й «дубль» та 3-й «дубль» клубу.

9-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

127-а перемога охтирчан.

26-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 49-й м’яч і 387-й м’яч клубу.

Грачов забив свої 4-й, 5-й, 6-й м’ячі та 388-й, 389-й, 392-й м’ячі клубу.

Піскун забив свій 4-й, 5-й м’ячі та 390-й, 393-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 14-й м’яч і 391-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 1-й «хет-трик» та 2-й «хет-трик» клубу.

Піскун забив свій 1-й «дубль» та 33-й «дубль» клубу.

122-й матч охтирчан на «нуль».

У матчі з «Темпом» нафтовики мали незаперечну матеріальну та ігрову перевагу. Після того як вже на четвертій хвилині Шуршин відкрив рахунок, гості деякий час намагалися ще чинити опір, але їхніх сил вистачило не надовго. До перерви вони пропустили ще чотири м’ячі. Нічого реального не змогли шепетівці протиставити і в другому таймі. Героями цієї зустрічі стали Грачов, який зробив хет-трик, та Піскун – він забив на м’яч менше. Ще один на свій рахунок записав Липинський.

8 (26) (305). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Чортків) – 0:3 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 вересня 1992. Похмуро. Перед матчем дощ. +16°. 3 000 глядачів.

Судді: Ю.Власенко (Київ), В.Слюсар, О.Шерстюк (обидва – Полтава).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Яічник (Горох, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к (Чирва, 65), Леш (Попович, 30), Шуршин, Грачов, Задорожний, Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«КРИСТАЛ»: Порицький, Сушко, Стародубець (Дубина, 87), Гакман, Ісаєв, Ринкович, О.Олійник (Буняк, 89), Лапін, Качмар, Данилишин-к, Білоус.

Голи: 0:1 Стародубцев (66), 0:2 Білоус (78), 0:3 Ринкович (86).

Попередження: Єрмак (40) – Качмар (20), Олійник (7), Білоус (35).

В чемпіонатах України:

12-а поразка охтирчан.

5-а поразка охтирчан з великим рахунком.

14-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 33-й, 34-й, 35-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

89-а поразка охтирчан.

12-а поразка охтирчан з великим рахунком.

90-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 300-й, 301-й, 302-й м’ячі клубу.

Матч з «Кристалом» нафтовики програли, схоже, ще до виходу на поле повіривши в легку перемогу. У першому таймі охтирські футболісти не змогли втілити свою перевагу. М’яч вперто не йшов у ворота після ударів Шуршина, Грачова, Піскуна, Липинського. Після перерви гра в господарів взагалі розладилася. Цим уміло скористалися гості, які в заключні 15 хвилин забили три м’ячі. Вкрай невдало зіграв воротар Тарахтій, на совісті якого два пропущених м’ячі.

9 (27) (306). «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 1:4 (1:3)

Павлоград. Стадіон «Шахтар». 23 вересня 1992. 2 000 глядачів.

Судді: В.Засуха (Київ), А.Челишев, В.Сугак (обидва – Севастополь).

«ШАХТАР»: Солдатенко, Шаріппо, Гревцов, Анісімов, Корпелайнен (Цокур, 65), Давиденко, Косенко, В.Червоний-к, Назаренко, Усатий, Лук’янчиков.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Горох (Яічник, 55), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин (Чирва, 85), Грачов, Задорожний (Леш, 75), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 0:1 Шуршин (20), 0:2 Піскун (30), 1:2 Усатий (39, з пенальті), 1:3 Липинський (42), 1:4 Липинський (82).

В чемпіонатах України:

9-а перемога охтирчан.

3-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 4-й м’яч і 29-й м’яч клубу.

Піскун забив свій 6-й м’яч і 30-й м’яч клубу.

Липинський забив свої 6-й, 7-й м’ячі та 31-й, 32-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 1-й «дубль» та 4-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 36-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

128-а перемога охтирчан.

27-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 50-й м’яч і 394-й м’яч клубу.

Піскун забив свій 6-й м’яч і 395-й м’яч клубу.

Липинський забив свої 15-й, 16-й м’ячі та 396-й, 397-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 1-й «дубль» та 34-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 303-й м’яч клубу.

10 (28) (307). «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія) – «НАФТОВИК» – 2:2 (0:2)

Олександрія. Стадіон «Олімп». 26 вересня 1992. 4 000 глядачів.

Судді: В.Гришко Г.Кравченко, В.Рябчук (усі – Миргород).

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА»: Діброва, Скорик, Сосенко, Сусик, Газюкін, Боровський, Максимов, Шевченко, Богатир, Козаков-к, Шажко (Шведюк, 80).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Горох, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов, Задорожний (Леш, 55), Липинський (Амілехін, 81). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 0:1 Піскун (5), 0:2 Піскун (30), 1:2 Максимов (75), 2:2 Максимов (81).

Попереджений: Скорик.

В чемпіонатах України:

7-а нічия охтирчан.

Піскун забив свої 7-й, 8-й м’ячі та 33-й, 34-й м’ячі клубу.

Піскун забив свій 2-й «дубль» та 5-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 37-й, 38-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

90-а нічия охтирчан.

Піскун забив свої 7-й, 8-й м’ячі та 398-й, 399-й м’ячі клубу.

Піскун забив свій 2-й «дубль» та 35-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 304-й, 305-й м’ячі клубу.

На відпочинок команди пішли при рахунку 2:0 на користь охтирських футболістів. Обидва м’ячі забив Піскун. У другому таймі судді зробили все, щоб господарі уникли поразки, допомогли їм врятувати очко.

11 (29) (308). «НАФТОВИК» – «СТАЛЬ» (Алчевськ) – 3:0 (2:0)

Тростянець. Стадіон ім. В.Куца. 30 вересня 1992. Похмуро. Перед матчем дощ. +12°. 1 500 глядачів.

Судді: В.Догадайло, А.Куцев, О.Агасімов (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 80), Євтушок, Горох (Чирва, 72), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин (Полтавець, 85), Грачов (Амілехін, 78), Задорожний (Леш, 55), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«СТАЛЬ»: Ногін, В.Чайка, В.Зінченко, Гопей, Ніцецький, Цвік, Олещенко-к (П.Гаврилюк, 60), Провкін, Сердюков, Коваленко (Можаєв, 56), Гарбар (Кучирка, 54).

Голи: 1:0 Липинський (30), 2:0 Грачов (32), 3:0 Шуршин (48).

На 67-й хвилині Олещенко не реалізував пенальті (воротар).

В чемпіонатах України:

10-а перемога охтирчан.

4-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Липинський забив свій 8-й м’яч і 35-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 7-й м’яч і 36-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 5-й м’яч і 37-й м’яч клубу.

10-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

129-а перемога охтирчан.

28-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Липинський забив свій 17-й м’яч і 400-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 7-й м’яч і 401-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 51-й м’яч і 402-й м’яч клубу.

123-й матч охтирчан на «нуль».

В зв’язку з несприятливими погодними умовами гру було перенесено до Тростянця. Але і на нейтральному полі нафтовики мали помітну перевагу над суперником, забивши три красиві м’ячі. На 30-й хвилині Липинський вміло використав свій вихід один на один з воротарем «Сталі», через дві хвилини кращий бомбардир команди і національної першості Грачов після розіграшу кутового забив ще один м’яч, а відразу після перерви Шуршин зі штрафного метрів з 20-и своїм коронним ударом змусив голкіпера вийняти м’яч з воріт. Гості мали можливість розмочити рахунок, але не змогли реалізувати пенальті, воротар нафтовиків Прохоров парирував цей удар.

12 (30) (309). «НАФТОВИК» – «ХІМІК» (Сєвєродонецьк) – 1:0 (0:0)

Тростянець. Стадіон ім. В.Куца. 3 жовтня 1992. Похмуро. +14°. 1 500 глядачів.

Судді: Д.Мартинюк (Дніпропетровськ), Г.Кравченко (Миргород), О.Попович (Кременчук).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Горох (Чирва, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов (Денисенко, 46), Задорожний (Леш, 46), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ХІМІК»: Бакинов, І.Кузнєцов, Федющенко-к, Славинський, Ізмайлов, Федорко, Єременко, К.Бублик, О.Бабенко (Скрипников, 80), Васютін, Шелестинський.

Гол: 1:0 Липинський (88).

Попередження: Ізмайлов (3), Кузнєцов (80).

В чемпіонатах України:

11-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 9-й м’яч і 38-й м’яч клубу.

11-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

130-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 18-й м’яч і 403-й м’яч клубу.

124-й матч охтирчан на «нуль».

Спроби нафтовиків атакувати з перших хвилин не вдавались через злагоджену оборону «Хіміка». Наступ «Нафтовика» весь час гальмувався, вигідні варіанти зводились нанівець. Лише у двох-трьох епізодах господарі мали можливість пробити по воротах гостей. Часті навісні передачі теж не приносили успіху.

По перерві малюнок гри не змінився. Правда, в одній з атак міг відзначитися Шуршин, та промахнувся. Тренери змушені були зробити аж три заміни. І хоча господарі переважали суперників але вирвати перемогу вдалося лише на останніх хвилинах. Команду виручив Липинський, якому вдалося забити вирішальний гол скориставшись неузгодженими діями гравців оборони «Хіміка» за дві хвилини до фінального свистка.

13 (31) (310). «НАФТОВИК» – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 2:1 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 10 жовтня 1992. +7°. 3 000 глядачів.

Судді: В.Засуха, А.Осадчий, Г.Коваленко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров Євтушок, О.Захаров (Горох, 46), Піскун (Чирва, 87), Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин (Леш, 67), Грачов (Денисенко, 56), Задорожний, Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ВОРСКЛА»: Стороженко, Дейнеко, Сисенко, Кривенко-к, Левчук, Прокопиненко (О.Іванов, 46), Омельченко, Балаян (Стріляний, 67), Лиферов, Доронченко, Піндєєв.

Голи: 1:0 Задорожний (3), 2:0 Шуршин (29), 2:1 Кривенко (67).

Попередження: Омельченко (63).

В чемпіонатах України:

12-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свій 2-й м’яч і 39-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 6-й м’яч і 40-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 39-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

131-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свій 16-й м’яч і 404-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 52-й м’яч і 405-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 306-й м’яч клубу.

Принципове протиборство цих команд стало традицією. Тим більше в цьому матчі коли суперники мали реальні шанси поборотися за одну з путівок до вищої ліги.

Як і в багатьох попередніх зустрічах для нафтовиків все було вирішено в першому таймі. Вже на третій хвилині Задорожний з подачі Шуршина відкрив рахунок, а на 29-й хвилині Шуршин красивим обвідним ударом змусив воротаря гостей ще раз вийняти м’яч із сітки своїх воріт. До перерви господарі мали помітну ігрову перевагу, діяли змістовно і потужно.

Однак після відпочинку полтавчанам, які зробили три заміни вдалося перехопити ініціативу і забити гол. Добитися більшого не вдалося, нафтовики вміло тримали оборону і зберегли переможний рахунок.

14 (32) (311). «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

Ужгород. Стадіон «Авангард». 20 жовтня 1992. 1 000 глядачів.

Судді: І.Іщенко, І.Хіблін, В.Федоренко (усі – Хмельницький).

«ЗАКАРПАТТЯ»: Васютик, Моїсєєнко (Губані, 70), А.Міщенко, Якубик-к, Присташ, П.Решко, Калашников, Когутич, Є.Ткаченко, Хмель, Медвідь.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, О.Захаров (Горох, 39), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин (Леш, 72), Грачов (Денисенко, 46), Задорожний (Чирва, 85), Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 0:1 Євтушок (2).

Попереджений: Леш (82).

В чемпіонатах України:

13-а перемога охтирчан.

Євтушок забив свій 1-й м’яч і 41-й м’яч клубу.

12-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

132-а перемога охтирчан.

Євтушок забив свій 1-й м’яч і 406-й м’яч клубу.

125-й матч охтирчан на «нуль».

Вже на другій хвилині охтирські футболісти одержали право на кутовий. Найкращу позицію в штрафному майданчику господарів зайняв Євтушок і головою послав м’яч в сітку воріт. Господарів ніяк не влаштовував цей результат, адже вони знаходились в кінці турнірної таблиці. Гра стала досить грубою Кілька охтирських футболістів дістали травми, але це не врятувало «Закарпаття» від поразки. Вигравши цей матч «Нафтовик» зайняв другу сходинку в чемпіонаті.

15 (33) (312). «СКАЛА» (Стрий) – «НАФТОВИК» – 3:0 (1:0)

Стрий. Стадіон «Сокіл». 23 жовтня 1992. 3 000 глядачів.

Судді: А.Балакін, Ю.Корбут, О.Тютюн (усі – Київ).

«СКАЛА»: Вірт, Мачоган, Івахнюк (Данів, 75), Когут, Павлиш-к, Гнатів, А.Петрик (Вільчинський, 80), Я.Волошин, Сидоренко, Шевчук, Закотюк.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Горох (О.Захаров, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Чирва (Попович, 46), Леш (Шуршин, 46), Грачов (Амілехін, 65), Задорожний, Денисенко (Липинський, 46). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Закотюк (21), 2:0 Гнатів (49), 3:0 Волошин (61).

Попередження: Гнатів (90) – Піскун (90).

В чемпіонатах України:

13-а поразка охтирчан.

6-а поразка охтирчан з великим рахунком.

15-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 40-й, 41-й, 42-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

90-а поразка охтирчан.

13-а поразка охтирчан з великим рахунком.

91-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 307-й, 308-й, 309-й м’ячі клубу.

Охтирські футболісти не змогли відновити сили після важкого матчу в Ужгороді. Тому виглядали втомленими. Намагання стримати атаки господарів не принесли бажаного результату. А переломити хід поєдинку нафтовики не змогли і зазнали нищівної поразки.

16 (34) (313). «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 1:0 (1:0)

Тростянець. Стадіон ім. В.Куца. 28 жовтня 1992. Похмуро. +2°. 1 000 глядачів.

Судді: В.Звягінцев (Одеса), Ол-й Гордієнко (Дніпропетровськ), В.Горобець (Дніпродзержинськ).

«НАФТОВИК»: Прохоров Євтушок, Сухарєв, Піскун, О.Захаров (Горох, 55), В.Єрмак-к, Попович, Грачов, Шуршин, Задорожний, Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ДЕСНА»: Овчаров, Пахар, Надточій, Лепехо, Лихобицький, Четверик-к, Ю.Яковенко, Кривенок, Ю.Бондаренко (Камінський, 50), Дробот, Овчаренко.

Гол: 1:0 Піскун (21).

Попередження: Захаров (50) – Камінський (68).

В чемпіонатах України:

14-а перемога охтирчан.

Піскун забив свій 9-й м’яч і 42-й м’яч клубу.

13-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

133-а перемога охтирчан.

Піскун забив свій 9-й м’яч і 407-й м’яч клубу.

126-й матч охтирчан на «нуль».

Після відчутної поразки в попередньому турі від «Скали», господарі прагнули в цьому матчі реабілітуватися перед своїми вболівальниками. Та на жаль чимало з них не змогли подивитися цю гру, бо суперники зустрічалися в м. Тростянець. Дирекція охтирського стадіону готувала поле до принципового поєдинку «Нафтовика» з сумським «Автомобілістом».

І хоча нафтовики впевнено володіли територіальною ініціативою, але ігрова була не такою переконливою. Важке поле, впевнені дії воротаря «Десни» зводили нанівець зусилля охтирських футболістів. Боротьба йшла в основному в середині поля.

Двічі господарі були близькими до взяття воріт, але з вигідних позицій схибили Грачов, та Піскун. І все ж господарям вдалося забити переможний гол. У середині першого тайму Шуршин з кутового майстерно підкрутив м’яч і Піскун красивим ударом переправив його у ворота.

17 (35) (314). «НАФТОВИК» – «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – 3:1 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 31 жовтня 1992. Дощ. +12°. 1 000 глядачів.

Судді: О.Козаченко (Київ), В.Шаленко, В.Воргуль (обидва – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров Євтушок, О.Захаров (Горох, 87), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов, Задорожний, Липинський. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«АВТОМОБІЛІСТ»: Гребенюк, Лукаш, Хруслов-к, Захаряк, Шаленко, Фесенко (Богач, 68), Рудняк, Теслик, Шкурат, Андрєйченко (Козлов, 60), Цисар.

Голи: 1:0 О.Захаров (24), 2:0 Шуршин (43), 2:1 Теслик (81), 3:1 Липинський (86).

Попереджений: Андрєйченко (22).

В чемпіонатах України:

15-а перемога охтирчан.

О.Захаров забив свій 2-й м’яч і 43-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 7-й м’яч і 44-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 10-й м’яч і 45-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 43-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

134-а перемога охтирчан.

О.Захаров забив свій 2-й м’яч і 408-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 53-й м’яч і 409-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 19-й м’яч і 410-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 310-й м’яч клубу.

Матчі земляків, як правило, мають принципове значення і проходять в напрочуд напруженому ритмі. Цей очний поєдинок не став винятком. Після того як сумчани втратили чудову нагоду повести в рахунку – воротар «Нафтовика» Прохоров відбив м’яч після удару Андрєйченка, який вийшов один на один з голкіпером – ініціатива поступово перейшла до господарів. Їх атаки були змістовнішими і небезпечнішими. В середині першого тайму охтирчани змусили сумчан розпочати з центра поля. О.Захаров уміло скористався передачею Шуршина. А за кілька хвилин до перерви Шуршин завдав прицільного удару з-за меж штрафного майданчика і другий м’яч влетів у ворота сумчан.

Після відпочинку сумчани намагалися змінити хід зустрічі, але їхнім атакам не вистачало вміння на завершальній стадії. Та на 81-й хвилині Теслику вдалося скоротити розрив у рахунку, і в гостей з’явилася надія врятувати бодай очко, але і цим скористатися вони не змогли. На останніх хвилинах нафтовики провели швидку атаку, і Липинський закріпив перемогу своєї команди.

18 (36) (315). «НИВА» (Вінниця) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

Вінниця. Стадіон «Локомотив». 6 листопада 1992. 5 000 глядачів.

Судді: І.Ярменчук (Київ), І.Ковалевич, Ю.Корбут (обидва – Київська обл.).

«НИВА»: Загоруйко, Гайдаржі, Гузун, Сапронов (Роїк, 80), Тарасенко, Солов’єнко, Косовський (Харя, 68), Шубін, Надуда (Хвоя, 85), Горшков, Акбаров-к.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Горох (Чирва, 85), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, О.Захаров, Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 0:1 Шуршин (28).

На 85-й хвилині Шубін не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Шуршин (60), Прохоров (85), Захаров (89).

В чемпіонатах України:

16-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 8-й м’яч і 46-й м’яч клубу.

14-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

135-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 54-й м’яч і 411-й м’яч клубу.

127-й матч охтирчан на «нуль».

19 (37) (316). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 0:0

Хмельницький. Стадіон «Поділля». 9 листопада 1992. 500 глядачів.

Судді: С.Шебек (Київ), О.Циганков, І.Найко (обидва – Тернопіль).

«ПОДІЛЛЯ»: Баталов, Ковтанюк, Рвачов, Снігур-к, Пархомчук, Яременко, Лапідус, Ядлось, Кулинич, В.Бугай, Муравський.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Денисенко (Амілехін, 18), Сухарєв, Піскун, Горох, В.Єрмак-к, Попович (Чирва, 72), Євтушок, Шуршин, Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

В чемпіонатах України:

8-а нічия охтирчан.

15-й матч охтирчан на «нуль».

16-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

91-а нічия охтирчан.

128-й матч охтирчан на «нуль».

92-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

20 (38) (317). «НАФТОВИК» – «РОСЬ» (Біла Церква) – 3:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 14 листопада 1992. Дощ. +6°. 1 500 глядачів.

Судді: І.Терехов, Л.Бавикін (обидва – Харків), В.Стоян (Алчевськ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 88), Євтушок, Горох (Чирва, 85), Піскун (Полтавець, 84), Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Грачов, Леш (Задорожний, 62), О.Захаров (Амілехін, 78). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«РОСЬ»: Колесников, Васильєв, Тимофєєв-к, Нагорних, Дейнеко, Годецький, Коренєв, Приходько, Гончаренко, Мельниченко, Юрін (Маслов, 72).

Голи: 1:0 Горох (5), 2:0 Сухарєв (64, з пенальті), 2:1 Тимофєєв (70, з пенальті), 3:1 Горох (71).

В чемпіонатах України:

17-а перемога охтирчан.

Горох забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 47-й, 49-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 3-й м’яч і 48-й м’яч клубу.

Горох забив свій 1-й «дубль» та 6-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 44-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

136-а перемога охтирчан.

Горох забив свої 16-й, 17-й м’ячі та 412-й, 414-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 6-й м’яч і 413-й м’яч клубу.

Горох забив свій 2-й «дубль» та 36-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 311-й м’яч клубу.

Цей матч господарі провели без одного з кращих бомбардирів команди Липинського, який став виступати за клуб Чехословаччини. Гра проходила з явною перевагою господарів поля, лідерів нинішньої першості. Вже на п’ятій хвилині атаку, розпочату захисником В.Єрмаком завершив Горох. Через п’ять хвилин гості могли встановити рівновагу, але чудово зіграв воротар «Нафтовика» Прохоров. Маючи ігрову ініціативу і кілька сприятливих моментів охтирським футболістам не щастило збільшити рахунок. І лише в середині другого тайму вдалося розвинути успіх. Захисник гостей порушив правила у своєму штрафному майданчику проти Піскуна і арбітр призначив пенальті. Удар Сухарєва був точним. Через шість хвилин білоцерківці з пенальті відіграли один м’яч. Та коли через одну хвилину Горох забив ще один гол (він майстерно закрутив м’яч майже від кутового прапорця), гості змирилися з поразкою і всю увагу зосередили на захисті власних воріт. Після цього матчу «Нафтовик» став одноосібним лідером першості.

21 (39) (318). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО-2» (Київ) – 0:0

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 17 листопада 1992. +5°. 2 500 глядачів.

Судді: В.Безрук (Луганськ), В.Борзило, В.Петров (обидва – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Сухарєв, Піскун, Горох, В.Єрмак-к, Попович, О.Захаров (Задорожний, 71), Шуршин, Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ДИНАМО-2»: Ковтун, Зубаха, В.Пономаренко-к, С.Федоров (О.Головко, 25), Баланчук, І.Таран, Безсмертний, Зав’ялов, С.Барановський (Паршин, 35), В.Мороз, Лобас.

В чемпіонатах України:

9-а нічия охтирчан.

16-й матч охтирчан на «нуль».

17-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

92-а нічия охтирчан.

129-й матч охтирчан на «нуль».

93-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Початок гри був млявим. Це й зрозуміло. Суперники ще жодного разу не зустрічалися між собою. Та й чи можна було показати свою майстерність на розмоклому газоні. Команди не дозволили одна одній вести комбінаційні дії. На шостій хвилині Сухарєв вивів один на один з воротарем гостей Ковтуном Шуршина. Однак той пробив метрів з чотирьох слабо. Були ще вигідні моменти: на 14-й хвилині міг відзначитися Захаров. Тут же провели контратаку гості, і вже Прохоров врятував команду від голу. На 34-й хвилині Горох ледве не добився успіху. І, нарешті, на останніх хвилинах першого тайму створилась небезпека для воріт «Динамо-2», коли господарі подавали кутовий.

Схожою була гра і в другому таймі. Хоча командам в завершальному матчі першого кола не вдалося забити м’ячів, вболівальників залишилися задоволеними діями суперників, оскільки вони прагнули і гру продемонструвати змістовну і результату добитися позитивного. Але важке поле зрівняло майстерність і шанси футболістів.

Більше шансів відзначитися мали нафтовики, які значну частину ігрового часу володіли ініціативою. Однак, цього вечора спортивне щастя було на боці киян, котрим вдалося стримати атакуючий потенціал господарів. Відмінно зіграв і воротар резервістів «Динамо» Ковтун. Він тричі вигравав дуель після виходу з ним сам-на-сам Шуршина, Гороха і Захарова, ще кілька разів парирував підступні удари гравців «Нафтовика». В подібних епізодах не менш надійно зіграв і його колега Прохоров.

Після матчу вболівальники вітали футболістів «Нафтовика» з успішним виступом у першому колі національного чемпіонату. На зимові канікули нафтовики пішли лідерами змагань.

22 (40) (319). «ДИНАМО-2»(Київ) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

Київ. Стадіон «Динамо». 27 березня 1993. Ясно. +7°. 1 000 глядачів.

Судді: В.Петров В.Воргуль, В.Шаленко (усі – Харків).

«ДИНАМО-2»: Луценко, Зубаха (Паршин, 46), Федоров, О.Головко, Ващук, І.Таран-к (С.Барановський, 83), Макаров, Дмитрулін, Бєлкін (Баланчук, 75), Цвейба, Левченко.

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, О.Захаров (Костюков, 70), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Амілехін, 88), Леш (Задорожний, 62), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 0:1 Грачов (11).

В чемпіонатах України:

18-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 8-й м’яч і 50-й м’яч клубу.

17-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

137-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 8-й м’яч і 415-й м’яч клубу.

130-й матч охтирчан на «нуль».

23 (41) (320). «РОСЬ» (Біла Церква) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:1)

Біла Церква. Стадіон «Трудові резерви». 30 березня 1993. 800 глядачів.

Судді: П.Бондарчук, І.Калита, О.Лозенко (усі – Чернівці).

«РОСЬ»: Рипан, Кириченко, Мокрягін, Циганенко, Мордань, Ігнатов (Шелест, 60), Герасимець-к, (Нагорних, 56), Приходько, Коренєв, Хмель, Павлик.

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, О.Захаров (Костюков, 87), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Амілехін, 88), Задорожний (Акименко, 80), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Коренєв (22), 1:1 Піскун (24).

В чемпіонатах України:

10-а нічия охтирчан.

Піскун забив свій 10-й м’яч і 51-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 45-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

93-а нічия охтирчан.

Піскун забив свій 10-й м’яч і 416-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 312-й м’яч клубу.

24 (42) (321). «НАФТОВИК» – «НОРД АМ-ПОДІЛЛЯ» – (Хмельницький) – 0:0

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 4 квітня 1993. +9°. 6 200 глядачів.

Судді: І.Шеламов, А.Осадчий, В.Догадайло (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, О.Захаров (Задорожний, 78), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Амілехін, 80), Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«НОРД АМ-ПОДІЛЛЯ»: Баталов-к, Кондак, Муравський, Снігур, Пархомчук, Яременко, Харковщенко (Ядлось, 20), Приходько, Тимченко (Лапідус, 75), Ковтанюк (Беляй, 65), П.Гаврилюк (В.Овчаренко, 82).

Попередження: Задорожний (?) – Приходько (32), Ковтанюк (44), Овчаренко (87).

В чемпіонатах України:

11-а нічия охтирчан.

18-й матч охтирчан на «нуль».

18-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

94-а нічия охтирчан.

131-й матч охтирчан на «нуль»

94-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Важливе очко втратив лідер на своєму полі. І хоча гра йшла як то кажуть в одні ворота, і були моменти, коли охтирські футболісти по п’ять і більше хвилин не давали супернику торкнутися м’яча, однак зиску з цього не мали. Гості зосередивши значні сили біля штрафного майданчика, вміло перекривали підступи до воріт, і хоча господарі проривали щільну оборону і мали зручні моменти, але відмінно грав воротар гостей, або нафтовикам бракувало вміння й майстерності вправно розпорядитися м’ячем. Добрих два десятки разів вони були близькими до успіху, але для перемоги не вистачило одного влучного удару.

25 (43) (322). «НАФТОВИК» – «НИВА» (Вінниця) – 1:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 7 квітня 1992. Часом дощ з градом. +14°. 4 000 глядачів.

Судді: С.Шебек, В.Баглай, А.Арановський (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Сухарєв, Матвійченко (Амілехін, 46), Шуршин (Костюков, 46), В.Єрмак-к, Попович, О.Захаров (Задорожний, 72), Піскун, Леш (Акименко, 74), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«НИВА»: Циткін, Гайдаржі-к, Сапронов, Толкачов (Хвоя, 46), Тарасенко, Солов’єнко, Косовський (Бровченко, 66), Миколаєнко (Борисюк, 80), Надуда (Рябцев, 86), Горшков, В.Овчаренко (Подоляк, 57).

Голи: 1:0 Грачов (40), 1:1 Овчаренко (55).

В чемпіонатах України:

12-а нічия охтирчан.

Грачов забив свій 9-й м’яч і 52-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 46-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

95-а нічия охтирчан.

Грачов забив свій 9-й м’яч і 417-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 313-й м’яч клубу.

26 (44) (323). «АВТОМОБІЛІСТ-СБТС» (Суми) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Суми. Стадіон «Колос». 13 квітня 1993. Похмуро. Перед матчем дощ. +5°. 4 800 глядачів.

Судді: І.Житнюк (Сімферополь), В.Ніколаєнко, В.Горобець (обидва – Дніпропетровськ).

«АВТОМОБІЛІСТ-СБТС»: Гребенюк, Лукаш, Шкурат, Таргонський, Бедрицький, Фесенко-к, Іваненко, Теслик (Брагінець, 86), Лазебний, Дейнеко (Козлов, 80), Цисар (Ю.Дудка, 85).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Сухарєв, Матвійченко (Акименко, 79), Шуршин, В.Єрмак-к, Попович, О.Захаров (Костюков, 70), Піскун, Леш (Задорожний, 74), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Іваненко (18, з пенальті), 2:0 Лукаш (87).

Попереджений: Захаров (58).

В чемпіонатах України:

14-а поразка охтирчан.

19-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 47-й, 48-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

91-а поразка охтирчан.

95-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 314-й, 315-й м’ячі клубу.

Матчі земляків завжди проходять у виключно гострій і безкомпромісній боротьбі, не дивлячись, які місця вони посідають у турнірній таблиці. Не став винятком і цей матч. Очки були вкрай потрібні і нафтовикам, які сперечалися за вихід до вищої ліги, і сумчанам, котрі після двох поразок на виїзді погіршили своє турнірне становище. Хоча сумчани здобули важливу перемогу, але гра гостей була значно виразнішою і змістовнішою. У гостей було значно більше слушних нагод щоб повести в рахунку (щонайменше сім разів вони виходили на зручні ударні позиції), однак футболістів підводила поспішність на заключній фазі атаки. Особливо помітною була перевага охтирчан у другому таймі: м’яч влучав у перекладину, ноги захисників, але у ворота вперто не йшов...У цих випадках спортивне щастя було на боці сумчан. Словом втілити свою перевагу гостям цього разу не вдалося. І якби об’єктивними були судді (згадаймо хоча б епізоди, коли у своєму штрафному майданчику захисник «Автомобіліста» збив Матвійченка, або вихід один на один Грачова – арбітр угледів положення поза грою, якого не було) то невідомо, як у подальшому розгорталися б події на полі і який би був її підсумковий рахунок.

27 (45) (324). «ДЕСНА»(Чернігів) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Чернігів. Стадіон ім. Ю.Гагаріна. 17 квітня 1993. 3 000 глядачів.

Судді: О.Козаченко, О.Первушкін, В.Ніколаєнко (усі – Київ).

«ДЕСНА»: Овчаров, Пахар, Надточій, Лепехо, Яковенко, Четверик-к, Семчук, Кривенок (Білоусов, 80), Савенчук, Дробот (Ю.Бондаренко, 46), Авраменко (Бумштейн, 80).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Костюков, 87), Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 0:1 Матвійченко (75).

В чемпіонатах України:

19-а перемога охтирчан.

Матвійченко забив свій 1-й-й м’яч і 53-й м’яч клубу.

19-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

138-а перемога охтирчан.

Матвійченко забив свій 12-й м’яч і 418-й м’яч клубу.

132-й матч охтирчан на «нуль».

В Чернігові з перших хвилин «Нафтовик» дав зрозуміти господарям, що він настроєний на перемогу. Як не намагалася «Десна» розхитати оборону гостей, це їй не вдалося. Нафтовики раз у раз створювали небезпечні моменти біля воріт «Десни». В одній з атак Матвійченко зумів послати м’яч у сітку, який і вирішив долю матчу.

28 (46) (325). «НАФТОВИК» – «СКАЛА» (Стрий) – 4:1 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 25 квітня 1993. Сонячно. +17°. 4 000 глядачів.

Судді: А.Альошин (Запоріжжя), В.Штундер, О.Котов (обидва – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 88), Євтушок, Задорожний (Акименко, 83), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Матвійченко, 76), Шуршин (Костюков, 58), О.Захаров (Амілехін, 75), Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«СКАЛА»: Панфілов, Мачоган, Івахнюк (Сидоренко, 35), Кондратюк, Павлиш-к, Ковалюк, А.Петрик, Бойко (Куриляк, 65), Гнатів, Шевчук, Закотюк.

Голи: 1:0 Шуршин (22), 2:0 Піскун (43), 3:0 Піскун (48), 3:1 Гнатів (80), 4:1 Амілехін (90).

Попередження: О.Захаров (63) – Ковалюк (2), Шевчук (65).

В чемпіонатах України:

20-а перемога охтирчан.

5-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 9-й-й м’яч і 54-й м’яч клубу.

Піскун забив свої 11-й, 12-й м’ячі та 55-й, 56-й м’ячі клубу.

Амілехін забив свій 1-й м’яч і 57-й м’яч клубу.

Піскун забив свій 3-й «дубль» та 7-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 49-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

139-а перемога охтирчан.

29-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 55-й м’яч і 419-й м’яч клубу.

Піскун забив свої 11-й, 12-й м’ячі та 420-й, 421-й м’ячі клубу.

Амілехін забив свій 1-й м’яч і 422-й м’яч клубу.

Піскун забив свій 3-й «дубль» та 37-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 316-й м’яч клубу.

Після двох домашніх нічиїх у попередніх матчах, нафтовики нарешті порадували забитими м’ячами. Зустріч пройшла з помітною перевагою господарів, які переважали суперників у всіх компонентах гри. Найпомітнішим і найактивнішим у складі господарів був Шуршин. Він першим відкрив рахунок, а згодом успішно допомагав своїм партнерам забити ще три м’ячі. Особливо майстерним став гол Піскуна. Воротар гостей порушив правила при прийомі м’яча і господарі отримали право на штрафний удар. Едуард найшов щілину в стінці, де вишикувались майже всі гравці «Скали». Потім він змусив гостей ще раз почати з центра поля. Закріпив перемогу Амілехін, який вийшов на заміну. Гостям вдалося забити лише гол престижу.

29 (47) (326). «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 2:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 28 квітня 1993. Сонячно. +18°. 6 500 глядачів.

Судді: О.Гуртовой (Куп’янськ), О.Балакін, І.Ковалевич (обидва – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний (Акименко, 83), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Костюков, 84), Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Целовальников, Ковтун, Мартинюк (Петрик, 46), Якубик, Міщенко, П.Решко (Гунтей, 75), Калашников, Когутич-к, Є.Ткаченко (Цьома, 85), Замрій, Чернієнко.

Голи: 1:0 Матвійченко (45), 2:0 Сухарєв (80, з пенальті), 2:1 Гунтей (87).

Попереджений: Цьома (89).

В чемпіонатах України:

21 перемога охтирчан.

Матвійченко забив свій 2-й-й м’яч і 58-й м’яч клубу.

Сухарєв забив свій 4-й м’яч і 59-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 50-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

140 перемога охтирчан.

Матвійченко забив свій 13-й м’яч і 423-й м’яч клубу.

Сухарєв забив свій 7-й м’яч і 424-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 317-й м’яч клубу.

У попередньому турі гості впевнено обіграли у Полтаві місцеву «Ворсклу», тож нафтовикам розраховувати на легку перемогу не доводилось. Закарпатці прагнули і в Охтирці здобути бодай одне очко. Але господарям вдалося довести свою перевагу завдяки вмілій організації гри. І мінімальний рахунок не відбиває повної картини подій на полі.

Відкрили рахунок господарі на останній хвилині першого тайму після розіграшу кутового. Після перерви гості намагалися його зрівняти, однак наприкінці зустрічі захисник порушив правила у своєму штрафному майданчику і Сухарєв з пенальті забив другий гол. Гостям вдалося сквитати один гол, а на більше їм не вистачило часу.

30 (48) (327). «ВОРСКЛА»(Полтава) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Полтава. Стадіон «Ворскла». 8 травня 1993. Сонячно. +20°. 5 500 глядачів.

Судді: О.Козаченко, Ю.Власенко В.Шельменко (усі – Київ).

«ВОРСКЛА»: С.Золотницький, Хайдарлієв, Сисенко, Кривенко-к, Сусло, Марченко, Каретник, Стріляний (Піддубний, 85), Шептицький, Доронченко, Піндєєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, О.Захаров (Костюков, 75), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Амілехін, 60), Задорожний (Леш, 70), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 1:0 Шептицький (65, з пенальті).

В чемпіонатах України:

15-а поразка охтирчан.

20-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 51-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

92-а поразка охтирчан.

96-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 318-й м’яч клубу.

Зустріч розпочалася без особливої розвідки. Перший небезпечний момент біля воріт «Нафтовика» виник вже на п’ятій хвилині – це Піндєєв стрімко пройшов правим флангом і сильно пробив у дальній кут, але Прохоров виявився на місці, перевівши м’яч на кутовий. Після цього ще хвилин десять ініціативою володіли господарі, а потім настала черга футболістів з Охтирки. Вони провели три гострі контратаки, але Грачов, Матвійченко та Піскун з вигідних позицій не влучали у ворота. Перед самою перервою ще одну нагоду відзначитися мав Піндєєв, але після його удару головою м’яч потрапив прямо у руки голкіпера «Нафтовика». Друга половина гри розпочалася атаками полтавчан, особливо запам’ятався сильний удар у «дев’ятку» Шептицького – знову виручив Прохоров. Останній, до речі, за іронією долі став «співавтором» єдиного голу. Помилившись у нескладній ситуації, він намагався виправити помилку, але зробив це з порушенням правил по відношенню до Стріляного і Шептицький чітко реалізував пенальті.

Після пропущеного голу гості змушені були атакувати, але у їхньому виконанні запам’ятався хіба що потужний удар Амілехіна, який у карколомному стрибку парирував Золотницький.

31 (49) (328). «ХІМІК»(Сєвєродонецьк) – «НАФТОВИК» – 3:2 (2:1)

Сєверодонецьк. Стадіон «Хімік». 14 травня 1993. Дощ. +20°. 6 000 глядачів.

Судді: О.Чорний, О. Журба, В.Положенцев (усі – Донецьк).

«ХІМІК»: Лихненко, Майборода, Федющенко-к, Скрипников (Зезюлін, 86), Перенчук, Терещенко, Марченко (Бережний, 85), Бублик (Ігнатьєв, 89), Паламарчук (Лактіонов, 87), Гайдук Шапоренко (Сахаров, 68).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Амілехін (О.Захаров, 46), Леш, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Бублик (9), 1:1 Шуршин (19), 2:1 Майборода (44), 2:2 Захаров (67), 3:2 Паламарчук (75).

Попереджений: Леш (41).

В чемпіонатах України:

16-а поразка охтирчан.

Шуршин забив свій 10-й м’яч і 60-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 3-й м’яч і 61-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 52-й, 53-й, 54-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

93-а поразка охтирчан.

Шуршин забив свій 56-й м’яч і 425-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 3-й м’яч і 426-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 319-й, 320-й, 321-й м’ячі клубу.

32 (50) (329). «СТАЛЬ»(Алчевськ) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Алчевськ. Стадіон «Сталь». 17 травня 1993. 6 000 глядачів.

Судді: В.Воргуль, В.Шаленко, М.Курилко (усі – Харків).

«СТАЛЬ»: Малигін, Чайка, Зінченко, Гопей-к, Ніцецький, Цвік, (Олещенко, 81), Кучирка (Гарбар, 46), Федораєв (Коваленко, 46), Можаєв (Оксимець, 46), Плотников, Манько (Киян, 77).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Задорожний (Костюков, 77), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Матвійченко (Амілехін, 73), О.Захаров, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Манько (29), 2:0 Гарбар (46).

Попередження: Олещенко (83) – Амілехін (83).

В чемпіонатах України:

17-а поразка охтирчан.

21-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 55-й 56-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

94-а поразка охтирчан.

97-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 322-й 323-й м’ячі клубу.

33 (51) (330). «НАФТОВИК» – «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія) – 3:2 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 24 травня 1993. +19°. 5 500 глядачів.

Судді: В.Петров, Л.Бавикін, В.Воргуль (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 78), Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Матвійченко, 85), Шуршин (Костюков, 82), Леш, О.Захаров, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА»: Діброва, Максимов, Казьмін (Скорик, 64), Сосенко, Газюкін, Боровський, Лактіонов, М.Шевченко, В.Богатир (Ромащенко, 75), Козаков-к (Поляков, 70), Шажко (Окунєв, 80).

Голи: 1:0 Сосенко (2, в свої ворота), 2:0 Захаров (17), 2:1 Казаков (60), 3:1 Грачов (64), 3:2 Казаков (73).

На 57-й хвилині Сухарєв не реалізував пенальті.

Попереджений: Скорик (78).

В чемпіонатах України:

22-а перемога охтирчан.

Сосенко – автогол і 62-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 4-й м’яч і 63-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 10-й м’яч і 64-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 57-й, 58 м’ячі клубу.

Грачов зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Сухарєв зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Піскун зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

141-а перемога охтирчан.

Сосенко – автогол і 427-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 4-й м’яч і 428-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 10-й м’яч і 429-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 324-й, 325 м’ячі клубу.

На 17-й хвилині гості вже програвали 2:0 (голи у нафтовиків забили Грачов, удар якого зрізав у власні ворота захисник суперників і О.Захаров), а після перерви господарі могли вирішити долю зустрічі, та Сухарєв не зміг реалізувати пенальті. Через дві хвилини футболісти «Поліграфтехніки» сквитали один м’яч. А коли згодом Грачов втретє змусив розпочати з центра поля, здавалося, гості змирилися з поразкою. Та вони наполегливо прагнули врятувати матч і змогли до мінімуму скоротити рахунок. Однак нафтовики впевнено провели кінцівку зустрічі і зберегли свої ворота від неприємностей.

34 (52) (331). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 5:2 (3:2)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 27 травня 1993. +16°. 4 000 глядачів.

Судді: В.Штундер, А.Котов, М.Хапченков (усі – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Тарахтій (Прохоров, 80), Євтушок, Задорожний, Піскун (Костюков, 68), Сухарєв, В.Єрмак-к (Акименко, 84), Попович, Шуршин, Леш, О.Захаров (Матвійченко, 68), Грачов (Амілехін, 80). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ШАХТАР»: Солдатенко, Бабенко, Гревцов, Шаріппо, Скляр, Поляков, Шахов (Попов, 85), В.Червоний-к, Астраханцев (Сушко, 30), Усатий, Топорницький (Гречаний, 61; О.Сорокін, 71).

Голи: 1:0 Піскун (11), 2:0 Грачов (17), 3:0 Шуршин (20), 3:1Леш (25, в свої ворота), 3:2 Шаріппо (36), 4:2 Задорожний (54), 5:2 Шуршин (77, з пенальті).

В чемпіонатах України:

23-а перемога охтирчан.

6-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Піскун забив свій 13-й м’яч і 65-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 11-й м’яч і 66-й м’яч клубу.

Шуршин забив свої 11-й, 12-й м’ячі та 67-й, 69-й м’ячі клубу.

Задорожний забив свій 3-й м’яч і 68-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 2-й «дубль» та 8-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 59-й, 60-й м’ячі клубу.

Шуршин зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

142-а перемога охтирчан.

30-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Піскун забив свій 13-й м’яч і 430-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 11-й м’яч і 431-й м’яч клубу.

Шуршин забив свої 57-й, 58-й м’ячі та 432-й, 434-й м’ячі клубу.

Задорожний забив свій 17-й м’яч і 433-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 4-й «дубль» та 38-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 326-й, 327-й м’ячі клубу.

Павлоградці, які втратили вже навіть теоретично шанси залишитися у першій лізі, прагнули чинити опір, але значно вища технічна підготовка господарів дала про себе знати. До середини першого тайму охтирські футболісти вже вели в рахунку – 3:0, але після того, як Леш зрізав м’яч у власні ворота, гості змогли забити ще один гол. Відчуваючи, що так можна й недорахуватися очка, нафтовики посилили натиск. і в другому таймі зробили перемогу «Нафтовика» впевненою.

35 (53) (332). «КРИСТАЛ» (Чортків) – «НАФТОВИК» – 1:2 (0:1)

Чортків. Стадіон «Харчовик». 2 червня 1993. 4 000 глядачів.

Судді: В.Сушко (Калуш), В.Грималюк (Косів), М.Юрійчук (Снятин).

«КРИСТАЛ»: Береський, Леонідов, Кобильник (Павлишевський, 46), Дідик-к, Васьків, Беріт (Жарков, 73), Кицак, Гакман, Вітовський, Гамалій, Цап.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Костюков, 24), Шуршин (Матвійченко, 89), Леш, О.Захаров (Амілехін, 84), Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Шуршин (14), 1:1 Гамалій (58), 2:1 Грачов (87).

Попереджений: Цап (24).

В чемпіонатах України:

24-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 13-й м’яч і 70-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 12-й м’яч і 71-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 61-й м’яч клубу.

Попович зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

В.Єрмак зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

143-я перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 59-й м’яч і 435-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 12-й м’яч і 436-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 328-й м’яч клубу.

36 (54) (333). «ТЕМП» (Шепетівка) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Шепетівка. Стадіон «Темп». 5 червня 1993. +23°. 8 000 глядачів.

Судді: А.Арановский, С.Татулян, В.Шевченко (усі – Київ).

«ТЕМП»: Фельде, Аваков, Романов-к, Коляда, Талько, Витютнєв (Чайка, 80), Тимощук, Дьомін, Заруцький, Гомонов (Головань, 71), Кондратьєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний, Піскун (Амілехін, 70), Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Костюков, 46), Шуршин, Леш, О.Захаров, Грачов (Матвійченко, 60). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 1:0 Кондратьєв (12).

В чемпіонатах України:

18-а поразка охтирчан.

22-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 62-й м’яч клубу.

Задорожний зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

95-а поразка охтирчан.

98-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 329-й м’яч клубу.

Після перемогиу Чорткові над місцевим «Кристалом»футболісти «Нафтовика» черговий матч проводили у Шепетівці з «Темпом», який посідав друге місце. Перемога давала змогу охтирським футболістам зрівнятися з основними конкурентами за путівку до вищої ліги (одну вже практично здобула вінницька «Нива»). Але нафтовики поступилися, а шепетівці збільшили відрив до чотирьох очок.

Відомий у минулому нападаючий збірної колишнього Союзу Георгій Кондратьєв у черговий раз довів, що у «Темпі» він, як мовиться, не доживає свій футбольний вік. В зустрічі з «Нафтовиком» він мав лише одну нагоду вразити ціль, однак використав її сповна. На 12-й хвилині Заруцький зробив вивірену передачу на дальню штангу і Кондратьєв, зігравши на випередження, головою відкрив рахунок. В середині першого тайму Грачов, скориставшись із позиційної помилки Авакова, опинився наодинці з Фельде, але воротар парирував удар метрів з восьми. А за хвилину до фінального свистка вже Захаров міг врятувати гостей від поразки. Проте, замикаючи флангову передачу Шуршина, схибив.

37 (55) (334). «НАФТОВИК» – «АРТАНІЯ» (Очаків) – 5:0 (3:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 12 червня 1993. +19°. 5 500 глядачів.

Судді: І.Шеламов, А.Осадчий, В.Ніколаєнко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Тарахтій, 67), Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Костюков, 56), Шуршин (Матвійченко, 46), Леш (Акименко, 59), О.Захаров, Грачов (Амілехін, 61). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«АРТАНІЯ»: Степанов (Котляров, 60), Силецький-к, Матросов, Фоменко, Білан, Чунихін (О.Бондар, 58), Журавленко, Андрєйко (Плахотін, 25), Слободськой (Мальцев, 58), І.Толстов (Ектов, 75), Запишний.

Голи: 1:0 О.Захаров (15), 2:0 О.Захаров (27), 3:0 Шуршин (44, з пенальті), 4:0 Леш (49), 5:0 О.Захаров (54).

Попереджений: Фоменко (22).

В чемпіонатах України:

25-а перемога охтирчан.

7-а перемога охтирчан з великим рахунком.

О.Захаров забив свої 5-й, 6-й, 7-й м’ячі та 72-й, 73-й, 76-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свій 14-й м’яч і 74-й м’яч клубу.

Леш забив свій 1-й м’яч і 75-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 1-й «хет-трик» і 2-й «хет-трик» клубу.

20-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

144-а перемога охтирчан.

31-а перемога охтирчан з великим рахунком.

О.Захаров забив свої 5-й, 6-й, 7-й м’ячі та 437-й, 438-й, 441-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свій 60-й м’яч і 439-й м’яч клубу.

Леш забив свій 1-й м’яч і 440-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 1-й «хет-трик» і 3-й «хет-трик» клубу.

133-й матч охтирчан на «нуль».

За п’ять турів до фінішу практично вже вирішився і володар другої путівки до вищої ліги. Ним став шепетівський «Темп» з яким наполегливо сперечався «Нафтовик». В цьому матчі охтирським футболістам потрібно було боротися за бронзові нагороди.

Важливий крок до цього вони зробили після цього матчу, здобувши перемогу з переконливим рахунком. Зустріч пройшла за повної ігрової і територіальної переваги господарів поля. Гостям так і не вдалося створити бодай жодної гольової ситуації, бо вони всю увагу зосередили на захисті своїх воріт. Але нафтовики швидко розхитали її і голи посипалися як з рогу достатку.

Героєм зустрічі став Захаров, який забив три м’ячі. Після того як на 53-й хвилині рахунок став 5:0, господарі могли забити ще стільки ж м’ячів, але їхнім діям забракло майстерності, щоб встановити рекордний рахунок.

38 (56) (335). «НАФТОВИК» – СК «ОДЕСА» – 2:1 (2:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 15 червня 1993. +22°. 5 000 глядачів.

Судді: В.Авдиш (Сімферополь), О.Попович (Кременчук), В.Панченко (Полтава).

«НАФТОВИК»: Тарахтій (Прохоров, 46), Костюков (Амілехін, 57), Задорожний, Піскун (Матвійченко, 83), Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, Леш, О.Захаров, Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

СК «ОДЕСА»: Михайлов, Романенко, Бобриков, Кочвар, Кожанов, Шаповалов (Жарков, 46), Тутиченко-к, Васильків, Смаровоз, Мокан, Підвальний.

Голи: 1:0 Грачов (10), 2:0 Задорожний (37), 2:1 Смаровоз (69).

В чемпіонатах України:

26-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 13-й м’яч і 77-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 4-й м’яч і 78-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 63-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

145-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 13-й м’яч і 442-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 18-й м’яч і 443-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 330-й м’яч клубу.

Досить відчутною була перевага охтирських футболістів у першому таймі. Заспівувачем атак господарів був нападаючий господарів Грачов. Саме він на 10-й хвилині зумів відкрити рахунок в цьому матчі. І надалі в нафтовиків все виходило. Вони подали десятки кутових. Мали зручні позиції для взяття воріт (Шуршин, Леш). На 28-й хвилині сильний удар по воротах наніс Задорожний. Невідомо, як воротар гостей Коваленко зумів відвести загрозу. І все ж він був безсилим, коли той же Задорожний з подачі Піскуна на 37-хвилині послав м’яч у сітку гостей. У першому таймі «Нафтовик» продемонстрував ті якості, які мають бути притаманні одному з лідерів. Рахунок 2:0 говорить сам за себе.

У другому таймі господарі примусили понервувати прихильників футболу. Гості перехопили ініціативу, і вже на 69-й хвилині їхній центральний нападаючий Смаровоз скоротив розрив до мінімуму. Були в одеситів ще зручні моменти, але вони ними не скористалися. Після цього господарі знову перехопили ініціативу і мали кілька нагод, щоб закріпити свою перевагу. Зокрема Василь Єрмак та Леш схибили після виходу один на один з воротарем одеситів...

39 (57) (336). «МЕТАЛУРГ» (Нікополь) – «НАФТОВИК» – 2:1 (0:0)

Нікополь. Стадіон «Електрометалург». 21 червня 1993. +22°. 3 000 глядачів.

Судді: В.Безрук, О.Шост, П.Глущенко (усі – Луганськ).

«МЕТАЛУРГ»: Кириєнко, Чорний, Моїсеєнко, Ткачук-к (Дюльдін, 79), В.Олійник, Омельчук, Давиденко, Механошин, Кірюхін (М.Зайцев, 60), Альошин (Єфімов, 53), Коваленко (Григорович, 71).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Костюков, 65), Шуршин, Леш (Акименко, 85), О.Захаров (Амілехін, 80), Грачов (Матвійченко, 86). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Омельчук (75), 1:1 О.Захаров (60), 2:1 Омельчук (82).

В чемпіонатах України:

19-а поразка охтирчан.

О.Захаров забив свій 8-й м’яч і 79-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 64-й, 65-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

96-а поразка охтирчан.

О.Захаров забив свій 8-й м’яч і 444-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 331-й, 332-й м’ячі клубу.

Гра, як і очікувалось, тримала всіх в напрузі всі 90 хвилин. Охтирчани показали себе зіграною в усіх лініях командою. На їх боці була перевага, і вони диктували свої умови, безперестанно обстрілюючи ворота Кириєнка. Та і господарі близькі були до цілі, вміло діючи на контратаках.

Головні події розгорнулися після перерви. На 55-й хвилині потужним ударом форвард О.Захаров струснув перекладину воріт «Металурга». Через п’ять хвилин, гості провели атаку, і після точної подачі Поповича все той же О.Захаров відкриває рахунок. Нікопольчани проводять чотири заміни і підсилюють гру в нападі. Героєм цього матчу став півзахисник господарів Олександр Омельчук, який на протязі семи хвилин  забив два красивих гола. Глядачі, по закінченню матчу, проводжали свою команду аплодисментами.

40 (58) (337). «ЭВІС» (Миколаїв) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Миколаїв. Стадіон «ЭВІС». 24 червня 1993. Перед матчем дощ. +20°. 9 000 глядачів.

Судді: В.Мельничук, В.Авдиш (обидва – Сімферополь), В.Сугак(Севастополь).

«ЭВІС»: Дудка, Уляницький, Деркач, Петруня, Буц, Бурименко, В.Пономаренко (Сидоркін, 46), Куліш-к (С.Бугай, 90), Полстянов (Кудлюк, 46), Мизенко (Високос, 46), Забранський (Козуб, 65).

«НАФТОВИК»: Тарахтій (Прохоров, 56), Євтушок, Задорожний (Шуршин, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Амілехін (Акименко, 81), Леш, О.Захаров, Грачов (Матвійченко, 66). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 1:0 Кудлюк (55).

На 86-й хвилині Куліш не реалізував пенальті.

Попередження: Деркач (43) – Євтушок (87).

В чемпіонатах України:

20-а поразка охтирчан.

23-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 66-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

97-а поразка охтирчан.

99-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 333-й м’яч клубу.

41 (59) (338). «НАФТОВИК» – «ПРИЛАДИСТ» (Мукачеве) – 4:1 (3:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 30 червня 1993. Похмуро. +20°. 5 000 глядачів.

Судді: О.Косолапов, В.Шаленко (обидва – Харків), О.Гуртовой (Куп’янськ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Задорожний (Матвійченко, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Костюков, 75), Шуршин (Акименко, 82), Леш, О.Захаров, Грачов (Амілехін, 61). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ПРИЛАДИСТ»: Савицький, Наумчук (Лендєл, 46), Тулайдан-к, Касперський, Ковач, Дуб, Маринець (Зайнулін, 70), Ларченков, Карібов, В.Бондар, М.Решко.

Голи: 1:0 Шуршин (2), 2:0 Леш (11), 2:1Бондар (13), 3:1 Леш (84, з пенальті), 4:1 О.Захаров (32).

В чемпіонатах України:

27-а перемога охтирчан.

8-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 15-й м’яч і 80-й м’яч клубу.

Леш забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 81-й, 83-й м’ячі клубу.

О.Захаров забив свій 9-й м’яч і 82-й м’яч клубу.

Леш забив свій 1-й «дубль» та 9-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 67-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

146-а перемога охтирчан.

32-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 61-й м’яч і 445-й м’яч клубу.

Леш забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 446-й, 448-й м’ячі клубу.

О.Захаров забив свій 9-й м’яч і 447-й м’яч клубу.

Леш забив свій 1-й «дубль» та 39-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 334-й м’яч клубу.

42 (60) (339). «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 2:2 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 3 липня 1993. +21°. 2 000 глядачів.

Судді: В.Засуха, Г.Коваленко, В.Старовойт (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Задорожний, Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Амілехін (Матвійченко, 75), Леш, О.Захаров, Грачов (Костюков, 57). Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ПРИКАРПАТТЯ»: Сташко, Хомін, Ватаманюк-к, Герасимович (Сопків, 83), Русановський, Сметанін, Романчук, Кріль (Білик, 46), Григорчук, Лотков, Головатий.

Голи: 1:0 Євтушок (55), 1:1 Григорчук (60), 1:2 Герасимович (67), 2:2 Попович (75).

Попереджений: Романчук (17).

В чемпіонатах України:

13-а нічия охтирчан.

Євтушок забив свій 2-й м’яч і 84-й м’яч клубу.

Попович забив свій 1-й м’яч і 85-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 68-й, 69-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

96-а нічия охтирчан.

Євтушок забив свій 2-й м’яч і 449-й м’яч клубу.

Попович забив свій 14-й м’яч і 450-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 335-й, 336-й м’ячі клубу.

Хоча цей матч уже не мав принципового значення для розподілу місць, суперники продемонстрували змістовний футбол, бо за їх грою спостерігали головні тренери: національної збірної Олег Базилевич і київського «Динамо» Михайло Фоменко та «покупці» «Карпат» і «Кривбасу». Господарі першими відкрили рахунок – зробив це Євтушок. Через кілька хвилин гості не тільки відігралися, а й вийшли вперед. В обох випадках припустилися позиційних помилок захисники «Нафтовика». Після того як Попович зрівняв рахунок, суперники вже не ризикували.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1992/93 роки. Чемпіонат України. Перша ліга.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Рез.

1.

«НИВА» Вінниця

42

24

14

4

73–26=+47

62

1:0 1:1

2.

«ТЕМП» Шепетівка

42

25

8

9

68-48==20

58

7:0 0:1

3.

«Нафтовик» Охтирка

42

22

10

10

73–41=+32

54

 

4.

«ВОРСКЛА» Полтава

42

21

9

12

57–46=+11

51

2:1 0:1

5.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Франк.

42

18

14

10

53–35=+18

50

2:1 2:2

6.

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» Олександрія

42

19

10

13

69–39=+30

48

2:2 3:2

7.

«ЕВІС» Миколаїв

42

18

11

13

60–39=+21

47

0:0 0:1

8.

«НОРД АМ-ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

42

15

16

11

45-39=+6

46

0:0 0:0

9.

«ХІМІК» Сєвєродонецьк

42

17

9

16

66–65=+1

43

1:0 2:3

10.

«СТАЛЬ» Алчевськ

42

16

10

16

40–37=+3

42

3:0 0:2

11.

«СКАЛА» Стрий

42

15

11

16

49–58=–9

41

0:3 4:1

12.

СК «ОДЕСА» Одеса

42

15

10

17

54–61=–7

40

0:0 2:1

13.

«МЕТАЛУРГ» Нікополь

42

13

14

15

43–50=–7

40

6:1 1:2

14.

«КРИСТАЛ» Чортків

42

14

9

19

37–61=–24

37

0:3 2:1

15.

«ДИНАМО-2» Київ

42

10

17

15

48–39=+9

37

0:0 1:0

16.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

42

13

10

19

45–56=–11

36

1:0 2:1

17.

«АВТОМОБІЛІСТ» Суми

42

13

10

19

39–61=–22

36

3:1 0:2

18.

«АРТАНІЯ» Очаків

42

15

5

22

42–73=–31

35

1:2 5:0

19.

«ДЕСНА» Чернігів

42

13

9

20

42–49=–7

35

1:0 1:0

20.

«ПРИЛАДИСТ» Мукачеве

42

12

11

19

38–53=–15

35

0:0 4:1

21.

«РОСЬ» Біла Церква

42

10

15

17

40–48=–8

35

3:1 1:1

22.

«ШАХТАР» Павлоград

42

6

4

32

35–92=–57

16

4:1 5:2

За команду «Нафтовик» в сезоні 1992/93 рр. зіграли 22 футболісти:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених мячів кожним гравцем у 2-у чемпіонаті України 1992/93 рр.

п/п

Прізвище, імя

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ПРОХОРОВ Юрій

вор

33

-25 на «0» – 15

2.

ТАРАХТІЙ Андрій

вор

19

-16 на «0» – 10

3.

ГРАЧОВ Олексій

нап

42

12

4.

ЄРМАК Василь

зах

42

5.

СУХАРЄВ Сергій

зах

42

2

6.

ПІСКУН Едуард

п/з

42

12

7.

ЄВТУШОК Олександр

зах

41

2

8.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

41

1

9.

ШУРШИН Борис

п/з

41

15

10.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

п/з

40

3

11.

ЛЕШ Олег

п/з

38

3

12.

ЗАХАРОВ Олександр

п/з

30

8

13.

АМІЛЕХІН Сергій

п/з

25

1

14.

ГОРОХ Сергій

п/з

21

4

15.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

нап

20

2

16.

КОСТЮКОВ Сергій

п/з

19

17.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

нап

17

7

18.

ЧИРВА Олексій

зах

12

19.

АКИМЕНКО Андрій

зах

10

20.

ЯІЧНИК Віктор

зах

9

21.

ДЕНИСЕНКО Едуард

нап

5

22.

ПОЛТАВЕЦЬ Сергій

п/з

2

Один м’яч в свої ворота забив К.Сосенко («Поліграфтехніка»).

Головним тренером команди в чемпіонаті України 1992/93 рр. був:

Геннадій Юхимович МАКАРОВ – 42матчі (19-60)

2-й РОЗІГРАШ КУБКА УКРАЇНИ – 1992/93 рр.

(26.07.1992 – 30.05.1993, 80 учасників)

1/64 фіналу

1 (7). «АВАНГАРД» (Лозова) «НАФТОВИК» 0:1 (0:1).

1 серпня 1992 року (субота). Лозова. Стадіон «Авангард». Сонячно. +22°. 1 000 глядачів.

Судді: Євген Єсін, Олексій Гордієнко, Анатолій Габелко (усі – Дніпропетровськ).

«АВАНГАРД»: Аркадій Пригожин, Володимир Вінник (Олександр Купріянов, 72), Валерій Комаров, Станіслав Радзієвський, Олександр Луценко, Сергій Сисоєв, Юрій Єрьоменко (Олександр Ломакін, 48), Сергій Назаров, Андрій Кожохін (Олександр Каменєв, 56), Едуард Печеніцин, Микола Разломенко.

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, О.Грачов, В.Єрмак-к, Сухарєв, Яічник (Горох, 46), Попович, Шуршин (Костюков, 85), Піскун, Задорожний, О.Захаров (Леш, 70). Головний тренер: Геннадій Макаров.

Гол: 0:1 Задорожний (32).

Другі матчі 1/64 фіналу

«РОТОР (Черкаси)                                    «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-ія) – 2:3

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА-2» (Олек-ія)     «ДНІПРО» (Черкаси)                     – 1:0

«ТИТАН» (Армянськ)                                 «ЧАЙКА» (Севастополь)         – 1:2 д. ч.

«ІНТУРИСТ» (Ялта)                                   «ТЕМП» (Шепетівка)                – 0:1

«ЛОКОМОТИВ» (Рівне)                        «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький)        – 1:0 д. ч.

«ДИНАМО-3» (Київ)                              «ДЕСНА» (Чернігів)                     – 2:0

«ПТАХІВНИК» (Великі Гаї)                   «ГАЛИЧИНА» (Дрогобич)            – 1:0

«ГАЗОВИК» (Комарно)                         «СКАЛА» (Стрий)                         – 0:0 пен 4:2

«ХУТРОВИК» (Тисьмениця)                     «ПРИКАРПАТТЯ» (Іван-Фран) – 1:1 пен 1:3

«ЛАДА» (Чернівці)                              «ДНІСТЕР» (Заліщики)                  – 1:0

«СОКІЛ-ЛОРТА» (Львів)                    «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)            – 2:0

«МЕТАЛІСТ» (Іршава)                        «ПРИЛАДИСТ» (Мукачеве)           – 3:0

«ПОДІЛЛЯ» Карнасівка)                          «НИВА» (Вінниця)                     – 1:3

«КЕРАМІК» (Баранівка)                      «КРИСТАЛ» (Чортків)                   – 2:1

«ПАПІРНИК» (Понінка)                            «ПОЛІССЯ» (Житомир)             – 0:4

«ЄДВИЖ» (Бородянка)                       СКА (Київ)                                     – 3:1

«ГІРНИК» (Павлоград)                            «ЗІРКА» (Кіровоград)               – 0:3

«ЯВІР» (Ераснопілля)                         «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми)             – 2:0

«ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                  «СТАЛЬ» (Алчевськ)                    – 1:0

«ДИНАМО» (Луганськ)                       «ВАГОНОБУДІВНИК» (Стаханов)  – 4:2 д. ч.

«СПАРТАК» (Охтирка)                             «ВОРСКЛА» (Полтава)             – 0:1

«НАФТОХІМІК» (Кременчук)                    «ДИНАМО-2» (Київ)                  – 1:1 пен 2:4

«ОРБІТА» (Запоріжжя)                            «РОСЬ» (Біла Церква)              – 1:2

«ВУГЛИК» (Білозерське)                         «ШАХТАР» (Павлоград)           – 2:3

«ТАВРІЯ» (Новотроіцьк)                          «МЕТАЛУРГ» (Нікополь)          – 0:1 д. ч.

«БАЖВНОВЕЦЬ» (Макіївка)                     «ШАХТАР-2» (Донецьк)           – 2:3

«ДРУЖБА» (Бердянськ)                     «АЗОВЕЦЬ» (Маріуполь)               – 2:0

«ОЛІМПІЯ» (Южноукраїнськ)                  СК «ОДЕСА» (Одеса)                – 3:4 д. ч.

«ЧОРНОМОРЕЦЬ-2» (Одеса)                   «АРТАНІЯ» (Очаків)                 – 1:4

«БЛАГО» (Благоєво)                               «ЕВІС» (Миколаїв)                    – 1:2 д. ч.

«МЕЛІОРАТОР» (Каховка)                 «КРИСТАЛ» (Херсон)                    – 2:0

 

1/32 фіналу

2 (8). «НАФТОВИК» – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 3:2 (2:1).

7 серпня 1992 року (пятниця). Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +30°. 2 500 глядачів.

Судді: Олександр Косолапов, Леонід Бавикін, Павло Сагаян (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Євтушок, Яічник (Липинський, 46), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович (Леш, 72), Шуршин (Горох, 75), О.Захаров (Костюков, 87), Задорожний, О.Грачов.Запасні: Прохоров, Чирва. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ВОРСКЛА»: Олег Стороженко, Ігор Омельченко, Володимир Сисенко, Олег Кривенко-к, Віктор Сусло, Юрій Левчук, Володимир Прокопиненко, Володимир Каретник, Арсен Балаян, Сергій Доронченко, Олександр Піндєєв.Запасні: Олександр Іванов, Микола Стеценко, Геннадій Стріляний, Ігор Близнюк, Валентин Піддубний. Головний тренер: Сергій Доценко.

Голи: 1:0 Грачов (13), 1:1 Каретник (21), 2:1 Грачов (45), 3:1 Задорожний (53), 3:2 Доронченко (64, з пенальті).

Вже на 13-й хвилині «Нафтовик» вийшов вперед. Гості теж не відсиджувались в обороні. На 21-й хвилині вони розіграли красиву комбінацію і Каретник зрівняв рахунок. Наприкінці першого тайму Грачов вивів охтирчан вперед. На 53-й хвилині господарям вдалась гостра атака, м’яч переадресували Задорожньому і той не схибив. Через одинадцять хвилин гості одержали право на 11-ти метровий штрафний удар, який чітко реалізував Доронченко. До кінця зустрічі «Ворскла» не раз притискувала господарів до воріт, але нафтовики зберегли переможний рахунок.

Другі матчі 1/32 фіналу

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-ія)             «ПОЛІГРАФТЕХНІКА-2» (Ол-ія) – 4:0

«ЧАЙКА» (Севастополь)                          «ТЕМП» (Шепетівка)             – 0:2

«ЛОКОМОТИВ» (Рівне)                        «ДИНАМО-3» (Київ)                   – 1:0

«ПТАХІВНИК» (Великі Гаї)                        «ГАЗОВИК» (Комарно)           – 1:4

«ПРИКАРПАТТЯ» (Іван-Фран)            «ЛАДА» (Чернівці)                      – 5:1

«СОКІЛ-ЛОРТА» (Львів)                     «МЕТАЛІСТ» (Іршава)                 – 4:1

«НИВА» (Вінниця)                                 «КЕРАМІК» (Баранівка)              – 3:0 д. ч.

«ХІМІК» (Житомир)                              «ЄДВИЖ» (Бородянка)               – 2:0

«ЗІРКА» (Кіровоград)                               «ЯВІР» (Ераснопілля)             – 0:0 п 10:11

«ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                   «ДИНАМО» (Луганськ)                – 4:3 д. ч.

«ДИНАМО-2» (Київ)                              «РОСЬ» (Біла Церква)                 – 3:2 д. ч.

«ШАХТАР» (Павлоград)                        «МЕТАЛУРГ» (Нікополь)             – 3:1

«ШАХТАР-2» (Донецьк)                       «ДРУЖБА» (Бердянськ)               – 5:0

СК «ОДЕСА» (Одеса)                             «АРТАНІЯ» (Очаків)                    – 3:0

«ЕВІС» (Миколаїв)                                 «МЕЛІОРАТОР» (Каховка)          – 2:0

 

1/16 фіналу (Перший матч)

3 (9). «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – 1:0 (1:0).

2 вересня 1992 року (середа). Охтирка. Стадіон «Нафтовик». Хмарно. +20°. 3 000 глядачів.

Судді: Ігор Ярменчук, Сергій Дзюба, Віктор Догадайло (усі – Київ).

Інспектор: Анатолій Дяченко (Полтава).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Євтушок, Яічник (Горох, 80), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак-к, Попович, Шуршин, О.Грачов (Чирва, 88), Задорожний (Леш, 85), Липинський.Запасні: Тарахтій, Костюков. Головний тренер: Геннадій Макаров.

«ТОРПЕДО»: Ігор Моісеєв, Олександр Бондаренко-к, Ігор Рахаєв, Олександр Соболь, Руслан Узаков, Олександр Волков, Вячеслав Сидоркін (Сергій Зелінський, 46; Валерій Цюра, 65), Андрій Марєєв (Олександр Іванов, 46), Юрій Бакалов, Валерій Машнін (Андрій Матюха, 46), Олександр Заєць.Запасні: Андрій Глущенко, Ігор Черкун, Сергій Зайцев. Головний тренер: Євген Лемешко.

Гол: 1:0 Грачов (44).

Попередження: Попович (40) – О.Бондаренко (47).

Вже на восьмій хвилині біля воріт гостей виникла гостра ситуація. Грачов, одержавши передачу від Шуршина, небезпечно пробив, але м’яч прослизнув поруч зі стійкою. Перевага господарів була очевидною, але неточні передачі зводили нанівець атаки господарів. Торпедівці відповідали гострими контратаками. На 44-й хвилині раптова контратака охтирчан внесла розгубленість в лави гостей. Вибіг виправити помилку захисту за межі штрафного майданчика воротар, але не зміг зупинити м’яч. Його перехопив Грачов і послав у порожні ворота. У другому таймі господарі продовжували володіти ініціативою. Відмінне відчуття ситуації продемонстрували Шуршин, Грачов, Піскун. Вони не раз приголомшували торпедівців своїми ударами, але м’яч не хотів вдруге влітати у ворота. Правда одного разу він побував у сітці, проте суддя незрозуміло чому не зарахував його. Згодом хтось з футболістів «Торпедо» зіграв у своєму штрафному майданчику рукою. Безсумнівний одинадцяти метровий. Арбітр хоч і був поруч, а ніби не помітив цього порушення. Після закінчення матчу суддя залишив поле під свист трибун.

1/16 фіналу (Повторний матч)

4 (10). «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0).

7 жовтня 1992 року (середа). Запоріжжя. Стадіон ВО «АвтоЗАЗ». Похмуро. +10°. 2 000 глядачів.

Судді: Олег Чорний, Володимир Штундер, Володимир Куцев (усі – Донецьк).

«Інспектор: Ярослав Баликін (Дніпропетровськ).

ТОРПЕДО»: Ігор Моісеєв, Олександр Бондаренко, Ігор Черкун-к, Олександр Соболь, Ігор Рахаєв, Андрій Матюха (Валерій Цюра, 62), Валерій Машнін, Андрій Марєєв (Сергій Зелінський, 75), Юрій Бакалов, Роман Бондаренко, Сергій Савченко. Головний тренер: Євген Лемешко.

«НАФТОВИК»: Тарахтій, Чирва, Горох (Піскун, 46), Полтавець (Сухарєв, 46), Амілехін (Липинський, 46), В.Єрмак-к (Шуршин, 46), Попович, О.Захаров (Задорожний, 46), Леш, Денисенко, О.Грачов. Головний тренер: Геннадій Макаров.

Голи: 1:0 Р.Бондаренко (40), 2:0 Марєєв (72).

Другі матчі 1/16 фіналу

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-ія)                   «МЕТАЛІСТ» (Харків)                – 1:2, 0:5

«ТЕМП» (Шепетівка)                           «БУКОВИНА» (Чернівці)                 – 2:1, 3:4

«ЛОКОМОТИВ» (Рівне)                            «НИВА» (Тернопіль)                  – 0:0, 1:2

«ГАЗОВИК» (Комарно)                             «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)  – 2:3, –:+

«ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франк)        «КРИВБАС» (Кривий Ріг)                 – +:–, +:–

«СОКІЛ-ЛОРТА» (Львів)                           «ДИНАМО» (Київ)                        – 0:7, 0:3

«НИВА» (Вінниця)                                     «ЗОРЯ-МАЛС» (Луганськ)         – 2:1, 0:2

«ХІМІК» (Житомир)                                   «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                    – 1:1, 1:3

«ЯВІР» (Ераснопілля)                                «КРЕМІНЬ» (Кременчук)            – 0:3, 1:2

«ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                   «ШАХТАР» (Донецьк)                      – 4:3, 1:1

«ДИНАМО-2» (Київ)                                  «ВЕРЕС» (Рівне)                           – 2:2, 1:1

«ШАХТАР» (Павлоград)                            «ТАВРІЯ» (Сімферополь)            – 1:1, 0:3

«ШАХТАР-2» (Донецьк)                            «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)         – 0:0, 2:5

СК «ОДЕСА» (Одеса)                            «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)               – 0:1, 3:2

«ЕВІС» (Миколаїв)                                     «КАРПАТИ» (Львів)                    – 1:0, 0:3

 

1/8 фіналу

«МЕТАЛІСТ» (Харків)                            «ТЕМП» (Шепетівка)                      – 1:0, 0:0

«НИВА» (Тернопіль)                               «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)        – 3:0, 0:2

«ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ)          «ДИНАМО» (Київ)                      – 0:2, 1:4

«ЗОРЯ-МАЛС» (Луганськ)                          «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                   – 3:0, 0:5

«КРЕМІНЬ» (Кременчук)                            «ХІМІК» (Сєвєродонецьк)        – 2:1, 0:1

«ТОРПЕДО» (Запоріжжя)                      «ВЕРЕС» (Рівне)                            – 3:1, 1:2

«ТАВРІЯ» (Сімферополь)                           «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)        – 1:1, 0:3

СК «ОДЕСА» (Одеса)                                «КАРПАТИ» (Львів)                    – 0:0, 2:3

 

1/4 фіналу

«МЕТАЛІСТ» (Харків)                            «НИВА» (Тернопіль)                      – 1:0, 1:2

«ДИНАМО» (Київ)                                   «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                       – 5:1, 2:2

«ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                         «ТОРПЕДО» (Запоріжжя)          – 0:0, 0:1

«МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)                        «КАРПАТИ» (Львів)                    – 0:1, 1:2

 

1/2 фіналу

«МЕТАЛІСТ» (Харків)                                «ДИНАМО» (Київ)                        – 1:1, 0:3

«ТОРПЕДО» (Запоріжжя)                          «КАРПАТИ» (Львів)                    – 0:1, 1:2

 

ФІНАЛ

«ДИНАМО» (Київ)                                    «КАРПАТИ» (Львів)                    – 2:1

 

ВОЛОДАРЕМ КУБКА УКРАЇНИ 1992/93 рр. СТАЛА КОМАНДА

«ДИНАМО» (Київ)

РЕЗУЛЬТАТИ ВИСТУПІВ «НАФТОВИКА» В КУБКУ УКРАЇНИ 1992/93 рр.

Ігри

В

Н

П

М’ячі

4

3

0

1

5-4=+1

За команду «Нафтовик» в Кубку України  1992/93 рр. зіграли 20 футболістів:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених мячів кожним гравцем в 2-у Кубку України 1992/93 рр.

п/п

Прізвище, імя

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ТАРАХТІЙ Андрій

вор

3

-4 на «0» – 1

2.

ПРОХОРОВ Юрій

вор

1

-0 на «0» – 1

3.

ЄРМАК Василь

зах

4

4.

СУХАРЄВ Сергій

зах

4

5.

ПІСКУН Едуард

п/з

4

6.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

4

7.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

п/з

4

2

8.

ГОРОХ Сергій

п/з

4

9.

ГРАЧОВ Олексій

нап

4

3

10.

ШУРШИН Борис

п/з

4

11.

ЛЕШ Олег

п/з

4

12.

ЯІЧНИК Віктор

зах

3

13.

ЄВТУШОК Олександр

зах

3

14.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

нап

3

15.

ЗАХАРОВ Олександр

п/з

3

16.

КОСТЮКОВ Сергій

п/з

2

17.

ЧИРВА Олексій

зах

2

18.

ДЕНИСЕНКО Едуард

нап

1

19.

ПОЛТАВЕЦЬ Сергій

п/з

1

20.

АМІЛЕХІН Сергій

нап

1

Головним тренером команди в Кубку України 1992/93 рр. був:

Геннадій МАКАРОВ – 4 матчі (7-10)