ВІЗИТКА СУПЕРНИКА «ІЛЛІЧІВЕЦЬ» (Маріуполь)
illichevecКоманда заснована в 1936 році
Назва клубу: «Авангард», «Азовсталь», «Азовець», «Металург», «Локомотив», «Новатор». З 2002 року - «Іллічівець».
Почесний президент клубу: Володимир БОЙКО
Головний тренер: Олександр СЕВІДОВ
Кольори клубу: синьо-білі
Досягнення:
Переможець першості України серед команд другої ліги – 1995/96 рр.
Бронзовий призер першості України серед команд першої ліги – 1996/97 рр.
Переможець першості України серед команд першої ліги – 2007/2008 рр.

Історія маріупольської команди бере свій початок ще 1936 року, коли на заводі імені Ілліча була створена футбольна команда. Перший офіційний поєдинок колектив провів 18 липня 1936 року в Кубку СРСР. Неодноразово команда змінювала свою назву. В чемпіонаті СРСР серед команд класу «Б» маріупольці дебютували 1960 року вже під назвою «Азовсталь». Найкращим сезоном був сезон 1963 року, коли «Азовсталь» посіла друге місце в групі і в стикових матчах переграла львівський СКА.

В класі «А» команда провела всього три роки, а потім ще стільки ж у другій лізі. В 1973 році «Металург» зайняв останнє місце і вибув з другої ліги. Але вже наступного року команда під назвою «Локомотив» виграла змагання серед клубів КФК. Подальші виступи в другій лізі успіхів для команди не принесли – жодного разу «Новатор» (нова назва команди), не входив до чільної десятки ліги. А 1989 року клуб знову позбувся аматорського статусу, коли посів 27 місце з 27 команд.

Повернення відбулося через два роки, коли знову була здобута першість серед колективів КФК. Команда відразу була включена в турнір першої ліги України, але відразу вибула до другої, де без особливого успіху провела 3 сезони. Але в сезоні 1995/96 років до команди перейшли провідні футболісти луганського «Динамо» і один з кращих футболістів колишнього СРСР Ігор Бєланов. «Металург» спочатку виграв турнір другої ліги, а потім посів 3-у сходинку в першій, що дало можливість увійти до вищої ліги.

За десять сезонів у провідному дивізіоні «Металург» (з 2002 – «Іллічівець») двічі досягав четвертої сходинки, двічі виходив до півфіналу Кубку України та одного разу брав участь в Кубку УЄФА. В 2007 році маріупольці вибули до першої ліги, але пробули там всього рік, впевнено здобувши перемогу в турнірі.

Після повернення виступи «Металурга» були не такими яскравими, і команда лише двічі пробилася до десятки кращих. А в чемпіонаті 2014/15 колектив зайняв останнє місце, і вдруге вибув до першої ліги.

Після пониження в класі, керівництво «Іллічівця» вирішило зробити ставку на молодих гравців. На зміну Миколі Павлову, який загалом очолював маріупольську команду 10 (!) сезонів, прийшов Валерій Кривенцов. Саме під його керівництвом 19-річні футболісти «Шахтаря» вийшли до фіналу юнацької Ліги чемпіонів. Тож не дивно, що зараз у маріупольській команді виступає декілька вихованців Академії «Шахтаря», а середній вік гравців всього 25,3 років. Не дивлячись на те, що «Іллічівець» називався одним з фаворитів чемпіонату, команда в підсумку в чемпіонаті 2015/16 посіла четверту сходинку. Нинішній чемпіонат команда під керівництвом Олександра Севідова проводить по чемпіонські, впевнено очолюючи турнірну таблицю першості. Впевнена хода до Прем’єр ліги.